View Single Post
  #92 (permalink)  
Vechi 09 sep 2021, 19:36:25
Narawen's Avatar
Narawen Narawen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: Slăbire în 2021

Nu am dispărut, doar că din ziua de 28, de când am scris ultima postare, am fost foarte ocupată. În 28, 29 am fost la o nuntă la cabană la munte, și, din lipsă de vigilență, am consumat un număr enorm de calorii. De la salată de vinete și prăjituri la platou rece cu cașcaval și mezeluri făcute în casă. Cu multă pâine de casă. Și a doua zi, multă pâine de casă cu vinete cu maioneză și roșii, cu unt de casă și dulceață. Iar a treia zi am sărbătorit cu sushi. În total, estimez că am avut un surplus de 5000 de calorii, dar e posibil să fie mai mult. De atunci, sunt cuminte. Chiar și aici, în vacanță, cântăresc și măsor fiecare calorie care-mi intră în gură, și veci-pururi nu mai fac ce-am făcut la munte. Nu voi mai anula progresul a 2 săptămâni în 3 zile. Mai ales că, gândindu-mă, caloriile alea se traduc în 12-15 mese care mi-ar fi prins bine când făceam foame, și poate că acum nu mi-ar cădea părul dacă aș fi avut un deficit mai temperat în trecut. Așa că de acum știu să fiu cuminte și să măsor.
__________________
Greutate de început 2 - 69 kilograme
Greutate finală dorită - 62 kilograme (31.12.2022)
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Narawen:
Zoe (10 sep 2021)