Subiect: Jurnal Anorien
View Single Post
  #92 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 11:29:23
floricica0vesela's Avatar
floricica0vesela floricica0vesela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Buna floricica,
Azi mi-am cumparat si eu cioco neagra si am mancat 2 patratele . Imi merge bine, mi-am revenit, am fost si la sala 2 ore si la shopping vreo 2 (oare chiar asa de multe kcal se ard cu shoppingul? aproape 500 in 2 ore. Imi vine greu a crede), ah si la Carrefour am vazut si eu in sfarsit aceasta "wasa" ca ma tot gandeam eu ce e, intai am dat pe google, am vazut ca e un fel de paine suedeza (?) si apoi am cautat la raionul de panificatie. Era de doua feluri, creo 6 lei pachetul si parea ca niste paine prajita, crocanta. Ce gust are? (am vazut ca e plina de kcal, la fel ca toate painile si mie imi place painea uf).
Laptele 0 e cel cu 0,1? Am luat si eu odata, n-avea absolut niciun gust, la cereale nu mi-a placut deloc, apa chioara cu gust fad de lapte
Gem fara zahar, yum yum, am mancat si eu azi de prune, de Topoloveni
Tu ce-ai mai facut azi? Cu sportul cum merge?

neatza Anorien.
nu stiu cum e painea seudeza, insa wasa sunt pesmeti crocanti 100% din secara permisi de Monti in regimul sau. au un continut mare de fibre, si sunt benefice pentru sanatate si slabit.
cele cu 16% fibre le mananc doar dimineata si doar cu gem fara zahar, deoarece au IG mediu, iar cele cu 24%, care nu se gasesc in tara, le-am gasit aici in It, au IG mic si se pot combina si cu grasimi.

cat despre laptele o, da e cel degresat. eu sunt total impotriva lactatelor degresate, asta e singura concesie ce i-o fac dietei mele, laptele 0 din cafeaua de dimineata, atunci cand mananc painite cu gem.
dar aici discutia este mult mai lunga, nu cred nici in beneficiile laptelui in alimentatia de adult..

sportul merge, cica. am facut de 3 ori cate o mila cu leslie, azi vreau sa fac imediat 2.
aseara am avut musafiri neanuntati pana tarziu, si am baut cam mult, o bere mica corona si vreo 2 pahare de vin alb, am jucat o partida luuunga de remi si eu au mancat pizza, eu wasa 24% cu gorgonzola, ca nu apucasem sa-mi iau cina. mi0au venit la 17 si au plecat la 24. am mancat si cam multa ciocolata neagra, ca-mi era foame.
in fine, a trecut si asta, si acum sunt pe baricade.

micul meu dejun este identic cu cel de ieri.
acu imi beau cafeaua si fug sa fac curatenie ca mi-e dezastru bucataria dupa aseara, apoi cumparaturi, pranzul, sportul, o baie, si lucru la calculator, sa-mi termin proiectul pana sambata.


tie cum iti merge?
ce mananci azi?

multa bafta!