Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Anorien

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #91 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 08:07:27
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Meniu 8 Decembrie:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:14
Paine, Neptun Family, 60g - 135 calorii
Zacusca de vinete, Olympia, 98g - 108 calorii
Ou fiert, 90g - 140 calorii
Zahar brut 100% natural, SanoVita, 5g - 21 calorii
Cafea, 250ml - 3 calorii

Gustare 1, ora 15:18
Mere, 70g - 37 calorii
Iaurt Nutriday usor 1.8% grasime, Danone, 135g - 59 calorii

Prânz, ora 12:14
Magiun natural de prune fara zahar, Topoloveni, 16g - 40 calorii
Orez fiert, 200g - 260 calorii

Gustare 2, ora 20:19
Pricomigdale, 22g - 89 calorii
Ciocolata amaruie 75% cacao, Kandia, 18g - 93 calorii

Cina, ora 23:09
Salata verde, 70g - 12 calorii
Rosii, 151g - 28 calorii
Ardei gras verde, 23g - 5 calorii
Ardei capia, 26g - 7 calorii
Carne de vita, gatita, 52g - 98 calorii
Mazare verde boabe, Bonduelle, 72g - 43 calorii
Ulei masline extravirgin, Picasol, 5ml - 45 calorii

Gustare 3, ora 08:05
Pomelo, 180g - 69 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1292 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Tae-Bo, 45min - 470 calorii
Aerobica step, pas 15-20 cm, 45min - 447 calorii
Bicicleta eliptica, intens (nivel 15 si >), 10min - 129 calorii
Shopping, 120min - 498 calorii
Calcat rufe, 20min - 54 calorii
Metabolism bazal - 1473 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 3071 calorii
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #92 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 11:29:23
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Buna floricica,
Azi mi-am cumparat si eu cioco neagra si am mancat 2 patratele . Imi merge bine, mi-am revenit, am fost si la sala 2 ore si la shopping vreo 2 (oare chiar asa de multe kcal se ard cu shoppingul? aproape 500 in 2 ore. Imi vine greu a crede), ah si la Carrefour am vazut si eu in sfarsit aceasta "wasa" ca ma tot gandeam eu ce e, intai am dat pe google, am vazut ca e un fel de paine suedeza (?) si apoi am cautat la raionul de panificatie. Era de doua feluri, creo 6 lei pachetul si parea ca niste paine prajita, crocanta. Ce gust are? (am vazut ca e plina de kcal, la fel ca toate painile si mie imi place painea uf).
Laptele 0 e cel cu 0,1? Am luat si eu odata, n-avea absolut niciun gust, la cereale nu mi-a placut deloc, apa chioara cu gust fad de lapte
Gem fara zahar, yum yum, am mancat si eu azi de prune, de Topoloveni
Tu ce-ai mai facut azi? Cu sportul cum merge?

neatza Anorien.
nu stiu cum e painea seudeza, insa wasa sunt pesmeti crocanti 100% din secara permisi de Monti in regimul sau. au un continut mare de fibre, si sunt benefice pentru sanatate si slabit.
cele cu 16% fibre le mananc doar dimineata si doar cu gem fara zahar, deoarece au IG mediu, iar cele cu 24%, care nu se gasesc in tara, le-am gasit aici in It, au IG mic si se pot combina si cu grasimi.

cat despre laptele o, da e cel degresat. eu sunt total impotriva lactatelor degresate, asta e singura concesie ce i-o fac dietei mele, laptele 0 din cafeaua de dimineata, atunci cand mananc painite cu gem.
dar aici discutia este mult mai lunga, nu cred nici in beneficiile laptelui in alimentatia de adult..

sportul merge, cica. am facut de 3 ori cate o mila cu leslie, azi vreau sa fac imediat 2.
aseara am avut musafiri neanuntati pana tarziu, si am baut cam mult, o bere mica corona si vreo 2 pahare de vin alb, am jucat o partida luuunga de remi si eu au mancat pizza, eu wasa 24% cu gorgonzola, ca nu apucasem sa-mi iau cina. mi0au venit la 17 si au plecat la 24. am mancat si cam multa ciocolata neagra, ca-mi era foame.
in fine, a trecut si asta, si acum sunt pe baricade.

micul meu dejun este identic cu cel de ieri.
acu imi beau cafeaua si fug sa fac curatenie ca mi-e dezastru bucataria dupa aseara, apoi cumparaturi, pranzul, sportul, o baie, si lucru la calculator, sa-mi termin proiectul pana sambata.


tie cum iti merge?
ce mananci azi?

multa bafta!

  #93 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 12:41:52
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Buna Mihaela,

M-a bucurat mult sa iti citesc azi postul, l-am citit inainte sa plec la sala, dar n-am avut timp sa raspund. Imi place cum abordezi dieta, pari asa de pozitiva si de senina, incat ai reusit sa imi transmiti un pic din pozitivitatea ta si sa nu mai fiu asa disperata si/sau grabita sa pap putin (1100 kcal max vroiam eu acum cateva zile) si sala zilnic ca sa slabesc repede. Mai bine linistita si cu doar -1kg/luna, astfel in max 10 luni am scapat de cele 10 kg. Suna chiar bine bine.

Toata chestia asta caloriile ma stresa mai mult decat credeam; vedeam la alte fete (povesti de succes) cum mancau maxim 1000-1100/zi si sport zilnic si lor nu le era foame (cel putin nu am vazut eu scris), asa ca m-am gandit ca nici mie nu ar trebui sa imi fie si ca si eu ar trebui sa pot sa rezist cu atata. Azi o sa am cca 1400 kcal , dar macar nu mi-a mai fost foame delco intre mese si nici nu am mai avut sentimentul ala de "eu sunt pedepsita sa nu pap". Asa ca iti multumesc, si tie si celorlalte fete care m-au sprijinit si m-au sfatuit, daca nu imi reveneam azi si apucam sa plec la tara, la mama, cu dispozitia aia, probabil as fi renuntat, atat la nr de calorii, cat si la jurnal, poate.

Dar gata, mi-am revenit, eu o sa o iau incet, asa cum imi permite organismul mie si poate peste o luna adopt si o dieta anume, poate Monti.

Te pup, Mihaela si mersi si de ideile de retete rapide si simple
ma bucur daca am putut sa te ajut putin impreuna putem reusi - ne ambitionam reciproc si nu renuntam. Decizia de a slabi incet dar sigur e cea mai buna pentru organism

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Meniu 8 Decembrie:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:14
Paine, Neptun Family, 60g - 135 calorii
Zacusca de vinete, Olympia, 98g - 108 calorii
Ou fiert, 90g - 140 calorii
Zahar brut 100% natural, SanoVita, 5g - 21 calorii
Cafea, 250ml - 3 calorii

Gustare 1, ora 15:18
Mere, 70g - 37 calorii
Iaurt Nutriday usor 1.8% grasime, Danone, 135g - 59 calorii

Prânz, ora 12:14
Magiun natural de prune fara zahar, Topoloveni, 16g - 40 calorii
Orez fiert, 200g - 260 calorii

Gustare 2, ora 20:19
Pricomigdale, 22g - 89 calorii
Ciocolata amaruie 75% cacao, Kandia, 18g - 93 calorii

Cina, ora 23:09
Salata verde, 70g - 12 calorii
Rosii, 151g - 28 calorii
Ardei gras verde, 23g - 5 calorii
Ardei capia, 26g - 7 calorii
Carne de vita, gatita, 52g - 98 calorii
Mazare verde boabe, Bonduelle, 72g - 43 calorii
Ulei masline extravirgin, Picasol, 5ml - 45 calorii

Gustare 3, ora 08:05
Pomelo, 180g - 69 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1292 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Tae-Bo, 45min - 470 calorii
Aerobica step, pas 15-20 cm, 45min - 447 calorii
Bicicleta eliptica, intens (nivel 15 si >), 10min - 129 calorii
Shopping, 120min - 498 calorii
Calcat rufe, 20min - 54 calorii
Metabolism bazal - 1473 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 3071 calorii
Foarte bun meniul, singurul lucru care nu e "ortodox" e zaharul din cafea, sa stii ca nu poti degusta cafeaua cu intregul buchet de arome daca ii strici gustul cu zahar - stiu ca e amara, dar asta sporeste dulceata vietii... oare poti incerca?
Ma bucur mult ca te simti bine si ca ai putut merge la sala. In zilele cand nu faci sport, incearca niste plimbari pe jos in ritm alert, pe frigul de afara vei consuma calorii si vei oxigena organismul.
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #94 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 18:33:21
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Buna fetelor,

Eu azi m-am pregatit de plecare la mama. O sa stau plecata o saptamana si nu stiu in ce masura o sa intru pe forum sau in ce masura o sa contorizez calorii. Printre altele o sa taiem si porcul (deci o sa fie fripturi, paine la vatra, chestii de 'ingrasat'), plus ziua de nastere a baietelului unei prietene de-a mamei mele, deci prajituri, tort, mici, cine stie. O sa incerc sa ma abtin de ce la voi considera ca face rau, sau e f caloric, dar nu o sa tin o dieta stricta (gen nu refuz tort )

Sper sa revin cu forte proaspete

Bafta si spor la slabit si poate mai intru sa va verific in masura timpului liber
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #95 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 19:07:02
cristi2201's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica
Date: 163cm, 57.1kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Buna fetelor,

Eu azi m-am pregatit de plecare la mama. O sa stau plecata o saptamana si nu stiu in ce masura o sa intru pe forum sau in ce masura o sa contorizez calorii. Printre altele o sa taiem si porcul (deci o sa fie fripturi, paine la vatra, chestii de 'ingrasat'), plus ziua de nastere a baietelului unei prietene de-a mamei mele, deci prajituri, tort, mici, cine stie. O sa incerc sa ma abtin de ce la voi considera ca face rau, sau e f caloric, dar nu o sa tin o dieta stricta (gen nu refuz tort )

Sper sa revin cu forte proaspete

Bafta si spor la slabit si poate mai intru sa va verific in masura timpului liber
Buna Anorien Am trecut si eu sa vad ce faci si am vazut ca o sa fii plecata . Ce pot eu sa iti spun este distractie placuta in primul rand si in al doilea rand sa nu uiti de noi, si de dieta si de sport . Si eu o sa am parte de carnita de porc proaspata peste o saptamana . Abia astept. o bunatate =p~ . Te asteptam acasica cu forte proaspete si pregatita sa ne dai sfaturi si sa ne sustii. Te pup. Ai grija de tine. Mai vorbim Noapte buna !
__________________
Jurnal Cristi


Don’t surrender ’cause you can win

  #96 (permalink)  
Vechi 21 dec 2010, 14:34:29
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Sarbatori Fericite Anorien!
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #97 (permalink)  
Vechi 22 dec 2010, 00:01:03
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Buna fetelor,

De intors acasa m-am intors deja de cateva zile, dar am ezitat sa vin pe site pentru ca ma simt vinovata pentru ca nu am tinut dieta deloc si nici la sala nu am avut cum ajunge. La mama acasa nici macar n-am incercat sa ma abtin din mancat (dar nici n-am infulecat), iar de cand am ajuns acasa mananc doar de doua ori pe zi (dimineata si seara) si asa cum va imaginati, seara mananc copios ca doar sunt lihnita de cu dimineata . In plus, am mancat in fiecare zi ceva dulce, ba cozonoc, ba o prajiturica, ba napolitana Ce mai, varza )
Nu cred ca am puterea/ambitia/dorinta macar sa revin acum la dieta. E si ziua mea in 2 zile, apoi e Craciunul (fac 2 prajituri si sarmale), apoi revelion (unde sunt gazda, deci iara de gatit si implicit de mancat ). Sper sa revin cu dieta dupa Sarbatori si imi cer iertare profunda ca nu pot intra pe juralele voastre sa verific cum va merge, pur si simplu nu am puterea sa vad ca ceilalti reusesc si se tin de treaba, iar eu am renuntat. M-as simti si mai vinovata decat ma simt deja si m-ar descuraja pe viitor. Promit ca revin si va citesc dupa sarbatori.
Ah si sa nu uit si partea buna: mi-e asa dor sa merg la aerobic. Asta mai compenseaza un pic din vina pe care o resimt.

Va pup te toate si sarbatori fericiteeeeeeeeeeeee!!
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #98 (permalink)  
Vechi 22 dec 2010, 18:51:50
cristi2201's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica
Date: 163cm, 57.1kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Buna fetelor,

De intors acasa m-am intors deja de cateva zile, dar am ezitat sa vin pe site pentru ca ma simt vinovata pentru ca nu am tinut dieta deloc si nici la sala nu am avut cum ajunge. La mama acasa nici macar n-am incercat sa ma abtin din mancat (dar nici n-am infulecat), iar de cand am ajuns acasa mananc doar de doua ori pe zi (dimineata si seara) si asa cum va imaginati, seara mananc copios ca doar sunt lihnita de cu dimineata . In plus, am mancat in fiecare zi ceva dulce, ba cozonoc, ba o prajiturica, ba napolitana Ce mai, varza )
Nu cred ca am puterea/ambitia/dorinta macar sa revin acum la dieta. E si ziua mea in 2 zile, apoi e Craciunul (fac 2 prajituri si sarmale), apoi revelion (unde sunt gazda, deci iara de gatit si implicit de mancat ). Sper sa revin cu dieta dupa Sarbatori si imi cer iertare profunda ca nu pot intra pe juralele voastre sa verific cum va merge, pur si simplu nu am puterea sa vad ca ceilalti reusesc si se tin de treaba, iar eu am renuntat. M-as simti si mai vinovata decat ma simt deja si m-ar descuraja pe viitor. Promit ca revin si va citesc dupa sarbatori.
Ah si sa nu uit si partea buna: mi-e asa dor sa merg la aerobic. Asta mai compenseaza un pic din vina pe care o resimt.

Va pup te toate si sarbatori fericiteeeeeeeeeeeee!!
Buna Anorien ! Imi pare rau sa aud ca nu ai putut sa te tii de dieta si ca esti atat de descurajata.. Dar ghici ? Nici eu nu sunt pe departe de tine. Si eu am mancat dulce,,, si eu am trista, foarte mult, Pot spune ca eu am infulecat ca sparta ... Si eu sunt dezamagita si intr-o mare depresie ... De ziua de astazi insa chiar sunt mandra, sper ca va fi un nou inceput... Insa ma cam ia groaza cand ma gandesc la cate prajituri si bunatati va trebui sa rezist zilele astea . Insa voi incerca sa ma gandesc la ele ca la ceva otravit, ceva care imi face rau instantaneu. Sper sa reusesc... te pup, si te asigur ca nu esti singura care a dat gres. Sper sa reusim sa ne mobilizam sa mergem de la capat, sau chiar sa o luam de la inceput,.

Te pup,. Sarbatori fericite
__________________
Jurnal Cristi


Don’t surrender ’cause you can win

  #99 (permalink)  
Vechi 25 dec 2010, 17:14:26
amy0404's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Anorien

Fie ca sarbatorile de anul acesta sa iti umple sufletul de bucurie, incredere, speranta si iubire. Iar Mosul sa iti aduca cele mai dorite si neasteptate cadouri tie si celor apropiati.
Craciun fericit!!!
__________________

amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #100 (permalink)  
Vechi 09 ian 2011, 20:19:18
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Buna tuturor,

Am revenit Gata cu "sarbatorile" si zic asta in ghilimele fiindca sarbatorile mele au tinut mai mult decat la altii: am mancat orice, oricat: dulciuri, paine, pizza etc

Am avut o incercare esuata de Rina 90 (am cedat dupa ziua 3, cand n-am rezistat sa mananc din gratarul iubitului meu si mi-am dat seama ca doar o data la 4 zile cu proteina e prea rar pt mine, mai ales ca iubesc si lactatele si carnea si pestele si ar fi trebuit sa mananc doar lactate, sau doar carne, sau doar peste odata la 4 zile).

Azi insa a fost prima zi de South Beach, am ales aceasta dieta fiindca mi se pare ca mi se potriveste mai bine. O sa am voie sa mananc peste, carnita, lactate, legume, dar nu mai am voie deloc carbs. Desi sunt sugar-addicted, cred ca mi-e mai usor sa tai raul de la radacina si sa nu mai mananc deloc deloc glucide, decat sa am voie "2 buc de cioco neagra" la care ma gandesc toata ziua, sau dupa care mai mananc inca o buc ca doar nu o fi moarte de om cu inca o bucatica.

Meniul meu pe azi a fost:

MD: un ou prajit + o salatica de rosii/castraveti/ardei gras + o feliuta de branzica
Pranz: Bors de fasole si fasole prajita cu o bucatica de carne de porc (eram la mama iubitului si n-am vrut sa refuz si porcul dupa ce tocmai anuntasem ca mamaliga nu pap si nici desert).
Gustare: 10 bucati de fistic
Cina: piept de pui la gratar + salata rosii/castraveti/ardei gras

PS: Sarbatorile m-au costat fix acel 1.5 kg slabit cu multa munca in cele 2 sapt de dinainte de Craciun Deci sunt inapoi la 72.1 kg
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Anorien; 09 ian 2011 at 20:25:51.
 

Informatii despre slabit
alimentatie, bombe calorice, greutate, jurnal, kilograma, sedentarism, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole