View Single Post
  #92 (permalink)  
Vechi 16 nov 2011, 18:04:37
Danya's Avatar
Danya Danya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 oct 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: dieta rina
Date: 161cm, 65kg
Mesaje: 58
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Rina 90"s (etaj X)

Citat:
Anterior postat de roxxialexx Vezi mesajul
Da, prima parte Start it Up are 6 zile, ziua 7 e de pauza, apoi Rampt it up e pe 2 saptamani (6 zile sport + 1 pauza + 6 zile sport + 1 pauza) si ultimul nivel, Burn it up e 3 saptamani (6 zile sport + 1 pauza + 6 zile sport + 1 pauza + 6 zile sport + 1 pauza) = 6 saptamani

Btw, sfaturile mele:
- fa pauze cum trebuie, nu te epuiza, opreste propgramul si fa mers pe loc daca e, si apoi continua, numai nu te lasa;
- mananca cina inainte de sport, daca faci seara, in orice caz mananca o masa inainte de sport, si apoi asteapta o ora pana sa te apuci de treaba;
- bea apa in timpul sportului, te ajuta mult;-
- la nivelele 2 si 3, poti folosi in loc de coarda aia, greutati - gantere (eu una am de 2 kg / buc) sau pur si simplu cu o sticla de apa. Oricum daca e iti poti cumpara coarda aia, e cam 35 lei, sau gantere de 1 kg care si alea sunt ieftine sub 20 lei setul de 2 buc. Daca suporti, ia de 1,5 kg greutate (le gasesti mai rar, costa mai mult, cam 35-40 lei)
multumesc mult de tot,sper sa reusesc.o seara buna iti urez
__________________
Danya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1792 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1275 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]