View Single Post
  #9292 (permalink)  
Vechi 23 mai 2012, 08:19:45
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Nu cred ca mai iau nimic pana atunci.Toti se fac ca ploua cand aud de salarii....Iubi nu cred ca va avea probleme cu salariul.El primeste fluturasii aia (asa se numesc), li s-a spus ca vor primi sigur banutii la timp.Chiar nu imi fac probleme din punctul asta de vedere....Probleme imi fac pentru ca e are contract determinat pe 3 luni.SI sper sa i-l prelungeasca la finalul celor 3 luni....Ca altfel, o luam de la capat
Offff....si voi cum o sa va descurcati? Really...eu nu imi imaginez cum puteti sa supravietuiti. Sunt convinsa ca ii vor prelungi contractul pentru ca vor avea in continuare nevoie de oameni si iubi tau e muncitor

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Nu esti cu iubi? Si mie mi-e dor de al meu desi noi dormim impreuna... Poate o sa petrecem i noi mai mult itmp impreuna zilele astea libere....

Da, Simi, as fi si eu la fel de deschisa la nou din punctul asta de vedere dar nu pot, nu am cum.Nu pot sa o iau de la zero intr-un oras mare, mult mai mare decat asta....M-ar ajuta parintii dar le e greu si lor.Le merge tot mai prost acolo si nu pot sa vin sie u tocmai acum cu " eu plec in orasul x si am nevoie de x suma de bani pentru chirie.si in plus sa ma tineti pe banutii vostrii (pe care nu ii aveti) pana cand ma stabilizez eu si iubi...". Daca ar fi asa usor, acum as pleca.Poate ti se pare usor si simplu tie, dar pentru mine mutarea nu e asa..Desi stiu ca intr-un final mi-ar fi mult mai bine!

Ca sa ti-o spun pe-a dreapta, am si uitat ca vreau sa lucrez in domeniu.Uneori ma simt nula, far carte, fara studii!Dar nu, am facut si eu o facultate in carte chiar am invatat ceva.E pacat ca nu pot sa pun in aplicare ce am invatat si deocamdata nu am sansa sa lucrez in domeniu.La un moment dat..poate...
Si mie mi-e dor de iubi...locuim impreuna, dar ne vedem doar seara si doar putin pentru ca el are de invatat pentru un examen....dar sambata viitoare va scapa si we will be free
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]