View Single Post
  #93 (permalink)  
Vechi 06 oct 2015, 11:33:34
Wana's Avatar
Wana Wana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iul 2010
Locaţie: London, Anglia
Vârsta: 34
Dieta: hipo :)
Date: 167cm, 89.8kg
Mesaje: 565
Aprecieri acordate: 615
Am fost apreciat(a) de 715 ori in 434 mesaje
Implicit Re: Incercarea nr. 3 si ultima

Din pacate nu e usor... Atatea tentatii in jur, timp limitat, oboseala, stres... toate ingreuneaza calatoria noastra spre corpul mult visat...
Important e sa ne pastram determinarea sa nu ne dam batute, sa nu ne descurajam.
Eu mereu am reactionat gresit la .. reactiile corpului meu... Cand am vazut rezultate, m-am culcat pe urechea bleaga si am lasat-o mai moale, pt ca oricum merge treaba, ca apoi cand treaba nu mai mergea.. sa ma descurajez si sa abandonez.
Mi-a fost foarte greu saptamanile trecute sa imi pastrez determinarea, cand corpul meu dupa doar o saptamana s-a hotarat sa ma bage intr-un oarecare platou. Imi venea sa plang de ciuda, cand la greutatea mea eu stagnam, desi eram cumintica, si faceam sport....
Acum ma bucur foarte mult ca am avut taria sa merg mai departe, chiar daca m-am mai si prostit, am revenit pe drumul bun. De obicei ma pierdeam.
Sper sa fie bine. In ultima perioada am inceput sa ma uit la Biggest Loser. E frumos sa vezi ca SE POATE sa reusesti, ca nu e imposibil, ca totul e sa muncesti si sa nu abandonezi.
Sper sa reusesc si eu, sper sa reusesc sa imi ating targetul in aceasta luna. Sa schimb prefixul, sa scad sub oribila suta.
Azi ma intorc si la Jillian.. Trebuie sa merg mai tarziu la cumparaturi sa refac stocurile de chestii bune si sanatoase Si.. pe cai, ca se filmeaza !!! hihihihi
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Wana:
Michelina (06 oct 2015), nicolae68daniela (06 oct 2015)