View Single Post
  #93 (permalink)  
Vechi 27 oct 2009, 10:08:11
dara's Avatar
dara dara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: de la capat...

Nu prea stiu sa-ti zic decat din ale mele, adica: conopida fiarta cu o parere de ulei la final cand am stins focul si cu sare, sau brocoli fiert sau mancare de spanac sau mancare de dovlecei, toate fara carne. [Si cand ma gandesc ca ani de zile nu am pus gura pe asa ceva]. Altfel mancarea mea de deplasari sunt fulgi simpli de ovaz sau de orz sau de secara, cica cei mai ok ar fi de orz, dar am gasit doar la plafar.

Am incercat si avocado cu sare si eventual cu o rosie si a fost ok.
O masa pe zi mananc si max 100 g carne slaba.

Altfel mai am iaurt Nutriday cu 0% grasime cu esenta de vanilie sau cacao sau scortisoara puse de mine.

Sau fructe de padure/visine congelate luate de la supermarket. Ma rog, poti sa iei si necongelate daca gasesti. In piata erau teribil de scumpe, cel putin pe la mine.

A, eu uneori mai fac in casa paine din faina integrala combinata cu faina de soia sa-i mai scada indicele glicemic (am comandat de pe net) si imi iau la mine o felie cand plec si aia e o masa. E f. satioasa, dar nu mananc totusi prea des, ca nu am chiar asa mare incredere, iar soia e un pic controversata.

Alteori o masa e o cana de lapte degresat sau o cana de lapte de soia indulcit cu agave (asa scrie pe cutie).

Rar mananc si muschi file cu ceva, de ex cu vinete fara maioneza.

Hai ca ti-am facut un listoi, dar nush daca-s chestii prea ok, de obicei in jurul meu nimeni nu mananca mai nimic din toate aste