View Single Post
  #934 (permalink)  
Vechi 04 mar 2011, 13:24:09
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

BUna,fetele,am o saptamana conformaAsta Floricel tre sa-mi confirme,ca eu am cam pierdut sirul..
Citat:
Anterior postat de riccioli Vezi mesajul
Finocchio - Fenicul
Ms,Carlionti,chiar,poza de la avatar e superba,ai un par minunat!

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Neata dragutelor! Un week-end frumos sa avetiAtaşament 6711
BUna,Laurra,mersi la fel si tie!
Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Bună dimineața, fete frumoase!
Azi m-am trezit mai optimistă și cu mai mult chef de viață, poate și pentru că e o zi specială. Am luat o doză mai mică din tratament, iod ce mi-a dat medicul și magneziu cu vitaminele B, sper să nu mai am probleme azi. Am vrut neapărat să vă mulțumesc pentru că m-ați încurajat și m-ați sprijinit, făceam atacuri de panică de-a dreptul, dar voi m-ați ajutat mult.

Apoooi, m-am trezit la 5 și am gătat deja două creme pentru tort, mai am să pun glazura, de montat l-am montat și sunt gata, apoi să-l decorez frumos și azi trebuie să intru rău în priză pentru că e haos la mine în casă, iar eu mor când văd dezordineee. Nu știu dacă o să mănânc tort, nu cred, dar șampanie sigur voi servi.

Am vrut să mai scriu ceva, dar am uitat pe parcurs .
Să aveți o zi minunată, vă pup cu drag mult de tot!

Emy, mulțumesc frumos de încurajare, am să merg luni la medic. Să știi că acesta la care merg vorbește românește, de aceea nu am vrut să mă complic și să-l schimb. Problema este că nu e endocrinolog, dar în fine... să vedem cum merg lucrurile luni. Abia aștept! apoi mi-e tare nasol să tot merg la medici pentru că nu îmi place să o fac singură, mereu mergeam cu soțul, iar acum el lucrează și nu are cine să mă însoțească. Te pup! bravo pentru zilele conforme și tot așa înainte. Cum e al tău? a trecut durerea de dinți?

PS: Noi numărăm a 13-a zi fără tutun, sunt zile mai grele, mai ușoare. Cert e că încă vrea, uneori vrea rău de tot să fumeze, îi e dor de-a dreptul, dar văd că rezistă eroic.
Ma bucur ca esti mai bine,bucura-te de ziua ta speciala,alaturi de sotul drag
Felicitari pt constanta si vointa,se zice ca dupa 14 zile deja ar putea sa se considere nefumstor..asa e?Oricum,greu e si o sa mai fie,dar uite ca a vazut si el ca poate,deci asta ii da curaj sa mearga inainte.Succes!
mama,ce de bunatati ai facut..si eu am facut tiramisu,da tu m-ai intrecut..nu am curaj sa merg la tine in album,poate dupa pranz,sa fiu satula
Cu medicul inteleg,sper sa rezolvi problema cat mai repede!
Al meu e ok,tot mai are o durere vaga acolo si continua cu antibiotice,da fata de cum a fost e floare la ureche!Azi a mancat singur o tavita de tiramisudeci e ok
Citat:
Anterior postat de uca Vezi mesajul
Neata feteor

Am avut cateva zile cam agitate si nu am apucat sa va scriu.
Ma apuc de citit ca am ceva pagini.

Va pup si va doresc o zi minunata
BUna;Uca,ce mai faci?Flori s-a impacat cu ex-ul,tu din pct de vedere sentimental cum stai?Sper ca esti bine,o zi frumoasa!
Citat:
Anterior postat de dragadulcica Vezi mesajul
Bună dimineaţa ,
Ieri: md:1 potocală, cereale si lapte
g: 2 portocale
p: omletă cu saltă, peste
c: salată, fistic
CE meniu super ai,imi place!
Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor,
Am intrat doar sa va salut, astazi sunt cam stresata ca am examen diseara ... va pup si sper sa aveti o zi frumoasa .... eu nu m-am simtit bine in ultimele 2 zile am tot avut ameteli nu stiu de la ce, dar banuiesc ca de la oboseala ..... imi este foarte greu cu programul asta pe care il am , abea astept sa termin scoala sa scap ....ma simt obosita in fiecare dimineata , stau prea putin acasa , alerg mereu de la servici sa ajung la scoala la timp , am avut si de invatat pt examen .... au fost 2 ani epuizanti pt mine ...
Succes la examen,sigur ameteala e de la stres si oboseala,ai grija de tine!
Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Buna fetelor!
Eu nu prea am intrat pe forum pentru ca sunt foarte obosita ca de la inceputul saptamanii mi-a racit bebelusul si nu prea doarme, nu mananca si e foarte agitat. Trebuie sa stau cu el tot timpul in brat, ii pun comprese pentru ca face de cateva zile febra urata care nu ii scade dacat foarte greu. A prins o viroza urata ca asa se manifesta.
Azi am implinit un anisor!
Imi pare rau ca se simte atat de rau si ma simt neputiinciosa cand vad ca nu e in apele lui!
Pupici si sa aveti un sfarsit de saptamana frumos!
Duminica avem invitati ca sa serbam onomastica ingerasului meu...sper sa se simta mai bine pana atunci!
La multi ani bebelului scump,sa se faca repejor bine!
Citat:
Anterior postat de amd1809 Vezi mesajul
Neata fetele!

Vreau sa ma vait... sa ma descarc la voi. Ziua de ieri am fost una ingrozitoare pt mine.
...
Va pup! O zi buna... Sper sa fie de un milion de ori mai buna decat ziua de ieri!
Mama,chiar ca ce zi..si ce nedreptatePana la urma lasa-l incolo,ai dreptate,cine stie ce mafiot era..iti complicai viata
Sa ai o zi frumoasa si da uitarii ce a fost ieri!

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
salutare gasca.scuzati-mi absenta dar am fost ff ocupata cu facultatea(inca am de lucrat la proiectul de diploma),maseaua nu m-a lasat complet....plus ca umblu sa-mi schimb buletinul(luna asta imi expira)
BUna,Gabit,deci ti-a mai trecut..e semn bun,ce ai luast?ai schimbat antibioticul sau ti-a trecut fara?
Pupicei!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]