Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #931 (permalink)  
Vechi 04 mar 2011, 12:54:58
amd1809's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac personalizata
Date: 174cm, 69kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de dragadulcica Vezi mesajul


Da stiu ca se face contestatie, ideea este ca atunci cand l ai semnat, desi nu trebuia, trebuia sa scrii obiectiile tale vis a vis de procesul verbal.In jos ull procesului verbal organul de politie scrie ca u esti de acord , lucru care nu era adevarat si scriai :Mentionez ca nu sunt de acord cu anumite aspecte ale acestui proces verbal etc si insirai
tot ce te nemultumea.
Oricum nu aveam de gand sa contest nimic, nici chair aseara. Mie mi s-a parut extrem de dubios omul cu care m-am ciocnit. Nu stiu in ce grupuri umbla. Si are toate datele mele (asa cum l-am cautat eu sa vad unde are asigurare, asa poate afla si el totul).
Pt atata lucru, chiar nu consider ca merita sa imi pun piele in pericol. Mi-e teama sa nu ma trezesc cu o lovitura in ca pe strada, cu casa sparta sau masina avariata in parcare. Duca-sa si sa fie constiinta politistului incarcata cu asta. Roata e rotunda .
__________________
There is no sincerer love than the love of food.
amd1809, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1965 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1448 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 932 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #932 (permalink)  
Vechi 04 mar 2011, 13:02:15
dragadulcica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Date: 165cm, 69kg
Mesaje: 49
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de amd1809 Vezi mesajul
Oricum nu aveam de gand sa contest nimic, nici chair aseara. Mie mi s-a parut extrem de dubios omul cu care m-am ciocnit. Nu stiu in ce grupuri umbla. Si are toate datele mele (asa cum l-am cautat eu sa vad unde are asigurare, asa poate afla si el totul).
Pt atata lucru, chiar nu consider ca merita sa imi pun piele in pericol. Mi-e teama sa nu ma trezesc cu o lovitura in ca pe strada, cu casa sparta sau masina avariata in parcare. Duca-sa si sa fie constiinta politistului incarcata cu asta. Roata e rotunda .
Din pacate sunt multe nedreptatile care se fac in ziua de azi, bine ca nu ti-a luat permisul si sper sa ti repari maisina cat mai repede
  #933 (permalink)  
Vechi 04 mar 2011, 13:24:04
amd1809's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac personalizata
Date: 174cm, 69kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de dragadulcica Vezi mesajul

Din pacate sunt multe nedreptatile care se fac in ziua de azi, bine ca nu ti-a luat permisul si sper sa ti repari maisina cat mai repede

Mutumesc, Dulcica!

Daca se lasa cu luat de permis, atunci era taraboi mare... nesemnat de proces verba, scandal la sectia de politie si judecate peste judefcate, ca doar avocat am in familie ).

Masina o repar cand se mai indreapta vremea. Momentan e murdara si nu se prea vad juliturile. Ca doar atat are... cateva julituri pe bara fata, care mai fusese lezata prin parcari cu borduri prea inalte . pe mine nu asta m-a durut, ci simplul fapt ca aveam dreptate si nu mi s-a dat. trebuie sa incetez sa fiu o idealista si sa cred ca adevarul e important. Important e cione esti, pe cine cunosti si cum esti privit. Acum daca stau sa ma gandesc, daca apar doua persoane: o blonda de vreo 25 de ani, care are permis de 2 ani, cu o masine girlish (Ford Fiesta, hot magenta) si un dom,na la 40 de ani, care are permis de conducere de vreo 20 de ani, si poseda toate categoriile, parca tot lui i s-ar da mai mult cerdit, nu?

Ceasul rau, pisica neagra.... Sa speram ca de aici inainte totul va fi bine.
__________________
There is no sincerer love than the love of food.
amd1809, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1965 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1448 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 932 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #934 (permalink)  
Vechi 04 mar 2011, 13:24:09
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

BUna,fetele,am o saptamana conformaAsta Floricel tre sa-mi confirme,ca eu am cam pierdut sirul..
Citat:
Anterior postat de riccioli Vezi mesajul
Finocchio - Fenicul
Ms,Carlionti,chiar,poza de la avatar e superba,ai un par minunat!

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Neata dragutelor! Un week-end frumos sa avetiAtaşament 6711
BUna,Laurra,mersi la fel si tie!
Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Bună dimineața, fete frumoase!
Azi m-am trezit mai optimistă și cu mai mult chef de viață, poate și pentru că e o zi specială. Am luat o doză mai mică din tratament, iod ce mi-a dat medicul și magneziu cu vitaminele B, sper să nu mai am probleme azi. Am vrut neapărat să vă mulțumesc pentru că m-ați încurajat și m-ați sprijinit, făceam atacuri de panică de-a dreptul, dar voi m-ați ajutat mult.

Apoooi, m-am trezit la 5 și am gătat deja două creme pentru tort, mai am să pun glazura, de montat l-am montat și sunt gata, apoi să-l decorez frumos și azi trebuie să intru rău în priză pentru că e haos la mine în casă, iar eu mor când văd dezordineee. Nu știu dacă o să mănânc tort, nu cred, dar șampanie sigur voi servi.

Am vrut să mai scriu ceva, dar am uitat pe parcurs .
Să aveți o zi minunată, vă pup cu drag mult de tot!

Emy, mulțumesc frumos de încurajare, am să merg luni la medic. Să știi că acesta la care merg vorbește românește, de aceea nu am vrut să mă complic și să-l schimb. Problema este că nu e endocrinolog, dar în fine... să vedem cum merg lucrurile luni. Abia aștept! apoi mi-e tare nasol să tot merg la medici pentru că nu îmi place să o fac singură, mereu mergeam cu soțul, iar acum el lucrează și nu are cine să mă însoțească. Te pup! bravo pentru zilele conforme și tot așa înainte. Cum e al tău? a trecut durerea de dinți?

PS: Noi numărăm a 13-a zi fără tutun, sunt zile mai grele, mai ușoare. Cert e că încă vrea, uneori vrea rău de tot să fumeze, îi e dor de-a dreptul, dar văd că rezistă eroic.
Ma bucur ca esti mai bine,bucura-te de ziua ta speciala,alaturi de sotul drag
Felicitari pt constanta si vointa,se zice ca dupa 14 zile deja ar putea sa se considere nefumstor..asa e?Oricum,greu e si o sa mai fie,dar uite ca a vazut si el ca poate,deci asta ii da curaj sa mearga inainte.Succes!
mama,ce de bunatati ai facut..si eu am facut tiramisu,da tu m-ai intrecut..nu am curaj sa merg la tine in album,poate dupa pranz,sa fiu satula
Cu medicul inteleg,sper sa rezolvi problema cat mai repede!
Al meu e ok,tot mai are o durere vaga acolo si continua cu antibiotice,da fata de cum a fost e floare la ureche!Azi a mancat singur o tavita de tiramisudeci e ok
Citat:
Anterior postat de uca Vezi mesajul
Neata feteor

Am avut cateva zile cam agitate si nu am apucat sa va scriu.
Ma apuc de citit ca am ceva pagini.

Va pup si va doresc o zi minunata
BUna;Uca,ce mai faci?Flori s-a impacat cu ex-ul,tu din pct de vedere sentimental cum stai?Sper ca esti bine,o zi frumoasa!
Citat:
Anterior postat de dragadulcica Vezi mesajul
Bună dimineaţa ,
Ieri: md:1 potocală, cereale si lapte
g: 2 portocale
p: omletă cu saltă, peste
c: salată, fistic
CE meniu super ai,imi place!
Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor,
Am intrat doar sa va salut, astazi sunt cam stresata ca am examen diseara ... va pup si sper sa aveti o zi frumoasa .... eu nu m-am simtit bine in ultimele 2 zile am tot avut ameteli nu stiu de la ce, dar banuiesc ca de la oboseala ..... imi este foarte greu cu programul asta pe care il am , abea astept sa termin scoala sa scap ....ma simt obosita in fiecare dimineata , stau prea putin acasa , alerg mereu de la servici sa ajung la scoala la timp , am avut si de invatat pt examen .... au fost 2 ani epuizanti pt mine ...
Succes la examen,sigur ameteala e de la stres si oboseala,ai grija de tine!
Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Buna fetelor!
Eu nu prea am intrat pe forum pentru ca sunt foarte obosita ca de la inceputul saptamanii mi-a racit bebelusul si nu prea doarme, nu mananca si e foarte agitat. Trebuie sa stau cu el tot timpul in brat, ii pun comprese pentru ca face de cateva zile febra urata care nu ii scade dacat foarte greu. A prins o viroza urata ca asa se manifesta.
Azi am implinit un anisor!
Imi pare rau ca se simte atat de rau si ma simt neputiinciosa cand vad ca nu e in apele lui!
Pupici si sa aveti un sfarsit de saptamana frumos!
Duminica avem invitati ca sa serbam onomastica ingerasului meu...sper sa se simta mai bine pana atunci!
La multi ani bebelului scump,sa se faca repejor bine!
Citat:
Anterior postat de amd1809 Vezi mesajul
Neata fetele!

Vreau sa ma vait... sa ma descarc la voi. Ziua de ieri am fost una ingrozitoare pt mine.
...
Va pup! O zi buna... Sper sa fie de un milion de ori mai buna decat ziua de ieri!
Mama,chiar ca ce zi..si ce nedreptatePana la urma lasa-l incolo,ai dreptate,cine stie ce mafiot era..iti complicai viata
Sa ai o zi frumoasa si da uitarii ce a fost ieri!

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
salutare gasca.scuzati-mi absenta dar am fost ff ocupata cu facultatea(inca am de lucrat la proiectul de diploma),maseaua nu m-a lasat complet....plus ca umblu sa-mi schimb buletinul(luna asta imi expira)
BUna,Gabit,deci ti-a mai trecut..e semn bun,ce ai luast?ai schimbat antibioticul sau ti-a trecut fara?
Pupicei!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #935 (permalink)  
Vechi 04 mar 2011, 13:51:07
otiliaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Firenze/, Italia
Vârsta: 39
Dieta: monti
Date: 160cm, 76kg
Mesaje: 1.375
Aprecieri acordate: 749
Am fost apreciat(a) de 786 ori in 414 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Buna fetelor!!!Sa va fie de bine la cele care ati papat.aseara am avut o tentativa de a cadea in ispita,dar am reusit sa ma stapanesc.aveam pofta de cartofi prajiti,dar pana la urma am mancat 50gr di prosciutto crudo(banuiesc ca e conform) si pofta s-a dus
Meniul meu de astazi:
MD:lapte+cafea+cereale(conforme toate)
g:o portocala
P:un gogosar umplut cu salata din ciuperci,castraveti murati si 2 catei de usturoi(date toate la robot)+8masline
g:o cafea si un mar
C:merluciu cu sos de bulion si anghinare fiarta
Asta a fost pranzul meu fotografie0115.jpg
__________________
Mananc pt a trai,nu traiesc pt a manca! jurnal plictisitor-http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...liaa-5785.html
otiliaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1934 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #936 (permalink)  
Vechi 04 mar 2011, 14:09:02
dragadulcica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Date: 165cm, 69kg
Mesaje: 49
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
BUna,fetele,am o saptamana conformaAsta Floricel tre sa-mi confirme,ca eu am cam pierdut sirul..

Ms,Carlionti,chiar,poza de la avatar e superba,ai un par minunat!


BUna,Laurra,mersi la fel si tie!

Ma bucur ca esti mai bine,bucura-te de ziua ta speciala,alaturi de sotul drag
Felicitari pt constanta si vointa,se zice ca dupa 14 zile deja ar putea sa se considere nefumstor..asa e?Oricum,greu e si o sa mai fie,dar uite ca a vazut si el ca poate,deci asta ii da curaj sa mearga inainte.Succes!
mama,ce de bunatati ai facut..si eu am facut tiramisu,da tu m-ai intrecut..nu am curaj sa merg la tine in album,poate dupa pranz,sa fiu satula
Cu medicul inteleg,sper sa rezolvi problema cat mai repede!
Al meu e ok,tot mai are o durere vaga acolo si continua cu antibiotice,da fata de cum a fost e floare la ureche!Azi a mancat singur o tavita de tiramisudeci e ok

BUna;Uca,ce mai faci?Flori s-a impacat cu ex-ul,tu din pct de vedere sentimental cum stai?Sper ca esti bine,o zi frumoasa!

CE meniu super ai,imi place!

Succes la examen,sigur ameteala e de la stres si oboseala,ai grija de tine!

La multi ani bebelului scump,sa se faca repejor bine!

Mama,chiar ca ce zi..si ce nedreptatePana la urma lasa-l incolo,ai dreptate,cine stie ce mafiot era..iti complicai viata
Sa ai o zi frumoasa si da uitarii ce a fost ieri!


BUna,Gabit,deci ti-a mai trecut..e semn bun,ce ai luast?ai schimbat antibioticul sau ti-a trecut fara?
Pupicei!
Aolo m am emotionat , mersi mult, inca nu stapanesc bine principiile, dar ma straduiesc, ma bucur ca esti cu ochii pe mine
  #937 (permalink)  
Vechi 04 mar 2011, 14:21:48
dragadulcica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Date: 165cm, 69kg
Mesaje: 49
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de amd1809 Vezi mesajul
Mutumesc, Dulcica!

Daca se lasa cu luat de permis, atunci era taraboi mare... nesemnat de proces verba, scandal la sectia de politie si judecate peste judefcate, ca doar avocat am in familie ).

Masina o repar cand se mai indreapta vremea. Momentan e murdara si nu se prea vad juliturile. Ca doar atat are... cateva julituri pe bara fata, care mai fusese lezata prin parcari cu borduri prea inalte . pe mine nu asta m-a durut, ci simplul fapt ca aveam dreptate si nu mi s-a dat. trebuie sa incetez sa fiu o idealista si sa cred ca adevarul e important. Important e cione esti, pe cine cunosti si cum esti privit. Acum daca stau sa ma gandesc, daca apar doua persoane: o blonda de vreo 25 de ani, care are permis de 2 ani, cu o masine girlish (Ford Fiesta, hot magenta) si un dom,na la 40 de ani, care are permis de conducere de vreo 20 de ani, si poseda toate categoriile, parca tot lui i s-ar da mai mult cerdit, nu?

Ceasul rau, pisica neagra.... Sa speram ca de aici inainte totul va fi bine.
Hmmm e cu dus si intors, ok el are mai multa experienta in condus dar asta nu inseamnă că şi aplică în totalitate ceea ce a invatat acum 20 de ani, greu de crezut, rutina te face sa calci peste anumite aspecte considerandu le din ce in ce mai minore,de exemplu sunt tiristi implicati in accidente grave, din vina lor si uneori din greseli minore, pe care le stie orice incepator, cum ar fi faptul ca, atunci cand esti obosit si simti ca ti pierzi controlul trebuie sa parchezi si sa te refaci, lucru mentionat in legislatie...dar ei ce fac?conduc in continuare si prin urmare adorm la volan.Plus ca aici e vorba stric de lege, nu ar trebui sa se mearga pe credibilitate, telefoane date etc ci pur si simplu pe elemente concrete , palpabile, o simpla expertiză ar fi fost suficienta sa arate faptul ca tu stationai.In fine, bine ca a iesit asa si nu mai rau, bine ca nu esti nevoita sa faci demersuri in a-ti arata nevinovatia .Scuze ca te am plictisit cu astfel de idei , a vorbit frustrarea din mine coroborata cu neputinta in fata acestui sistem...
  #938 (permalink)  
Vechi 04 mar 2011, 14:42:26
otiliaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Firenze/, Italia
Vârsta: 39
Dieta: monti
Date: 160cm, 76kg
Mesaje: 1.375
Aprecieri acordate: 749
Am fost apreciat(a) de 786 ori in 414 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor,
Am intrat doar sa va salut, astazi sunt cam stresata ca am examen diseara ... va pup si sper sa aveti o zi frumoasa .... eu nu m-am simtit bine in ultimele 2 zile am tot avut ameteli nu stiu de la ce, dar banuiesc ca de la oboseala ..... imi este foarte greu cu programul asta pe care il am , abea astept sa termin scoala sa scap ....ma simt obosita in fiecare dimineata , stau prea putin acasa , alerg mereu de la servici sa ajung la scoala la timp , am avut si de invatat pt examen .... au fost 2 ani epuizanti pt mine ...
Purple flower trebuie sa fii tare si ai sa reusesti sa treci cu bine prin toate 3604SNH503-1132821808.jpg LA EXAMEN
__________________
Mananc pt a trai,nu traiesc pt a manca! jurnal plictisitor-http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...liaa-5785.html
otiliaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1934 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #939 (permalink)  
Vechi 04 mar 2011, 14:46:09
otiliaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Firenze/, Italia
Vârsta: 39
Dieta: monti
Date: 160cm, 76kg
Mesaje: 1.375
Aprecieri acordate: 749
Am fost apreciat(a) de 786 ori in 414 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Buna fetelor!
Eu nu prea am intrat pe forum pentru ca sunt foarte obosita ca de la inceputul saptamanii mi-a racit bebelusul si nu prea doarme, nu mananca si e foarte agitat. Trebuie sa stau cu el tot timpul in brat, ii pun comprese pentru ca face de cateva zile febra urata care nu ii scade dacat foarte greu. A prins o viroza urata ca asa se manifesta.
Azi am implinit un anisor!
Imi pare rau ca se simte atat de rau si ma simt neputiinciosa cand vad ca nu e in apele lui!
Pupici si sa aveti un sfarsit de saptamana frumos!
Duminica avem invitati ca sa serbam onomastica ingerasului meu...sper sa se simta mai bine pana atunci!
LA MULTI ANI PUIUTULUI !!!!!!!Sa fie sanatos si sa te bucuri de el!!!!
__________________
Mananc pt a trai,nu traiesc pt a manca! jurnal plictisitor-http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...liaa-5785.html
otiliaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1934 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #940 (permalink)  
Vechi 04 mar 2011, 15:44:31
amd1809's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac personalizata
Date: 174cm, 69kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de dragadulcica Vezi mesajul


Hmmm e cu dus si intors, ok el are mai multa experienta in condus dar asta nu inseamnă că şi aplică în totalitate ceea ce a invatat acum 20 de ani, greu de crezut, rutina te face sa calci peste anumite aspecte considerandu le din ce in ce mai minore,de exemplu sunt tiristi implicati in accidente grave, din vina lor si uneori din greseli minore, pe care le stie orice incepator, cum ar fi faptul ca, atunci cand esti obosit si simti ca ti pierzi controlul trebuie sa parchezi si sa te refaci, lucru mentionat in legislatie...dar ei ce fac?conduc in continuare si prin urmare adorm la volan.Plus ca aici e vorba stric de lege, nu ar trebui sa se mearga pe credibilitate, telefoane date etc ci pur si simplu pe elemente concrete , palpabile, o simpla expertiză ar fi fost suficienta sa arate faptul ca tu stationai.In fine, bine ca a iesit asa si nu mai rau, bine ca nu esti nevoita sa faci demersuri in a-ti arata nevinovatia .Scuze ca te am plictisit cu astfel de idei , a vorbit frustrarea din mine coroborata cu neputinta in fata acestui sistem...
Nu te scuza... aceleasi sentimente ma incearca si pe mine de aseara. La ce bun ca mergem la politie daca politistul nu este impartial. Si situatia asta se intalneste peste tot, nu doar la politie. Ala mai sc=mecher castiga. Si partea proasta este ca sunt nevoita sa-l las sa castige, pentru ca mi-e teama sa nu patesc ceva, eu sau cei dragi. E frustrant! .... atata tot.

Dar ma fac eu mare si o sa ma dezindragostesc de masina si nu ma va mai durea atat de mult (oare?!) sau cel putin ma voi obisnui cu mizeria ce ne inconjoara si imi va fi indiferent (pe de o parte, spersa ajung in pct. asta... trist nu?).

Oricum, multumesc mult pt sfaturi si inurajari. Inseamna foarte mult
__________________
There is no sincerer love than the love of food.
amd1809, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1965 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1448 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 932 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
cura, dieta montignac, diete, kilograme, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole