View Single Post
  #9376 (permalink)  
Vechi 14 nov 2010, 16:33:31
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul

Proteinele din cele enumerate mai sus nu pot inlocui pe cele din carne.Fiecare are rolul ei.Un piept de pui nu este asa scump,mai ales ca il cumperi si mananci de mai multe ori din el si in plus poti gasi o gramada de retete dietetice foarte bune la gust care te vor face sa adori carnea.Incearca si carnea de vita,iepure,jambonul de porc,muschiul file.Fa`le pe gratar cu legume,la cuptor cu o salata sau in orice alt fel.Nu e musai sa papi zi de zi,dar nici s`o excluzi nu e bn

COrect!
Uite nici mie nu imi da extaz gustul puiului, dar am o mica smecherie....Marinez carnea de pui, mai precis pieptul o ora maxim intr-o zeama ce contine ghimbir, apa si suc de la un sfert de lamaie....sa vezi ce fraged si zemos si deloc fad e pieptuletul meu (al puiului de fapt, nu al meu Plus ca eu nu pap mai nimic fara busuioc, ghimbir, rozmarin sau alte minunatii de plante aromatice
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]