View Single Post
  #938 (permalink)  
Vechi 19 mai 2009, 22:37:07
Luna's Avatar
Luna Luna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Situatia dupa cele 3 saptamani de concurs.

  1. Ali - 420 puncte
  2. Milina - 400 puncte
  3. Luna - 398 puncte
  4. Dayanna - 397 puncte
  5. Teodora - 392 puncte
  6. Danuta - 378 puncte
  7. Mishutza - 364 puncte
  8. Tanya - 295 puncte
  9. Rose rose - 274 puncte
  10. Roxana - 261 puncte
  11. Zambareatza - 245 puncte
  12. Slabuta - 237 puncte
  13. Brenda - 200 puncte
  14. Miha - 157 puncte
  15. Madeleyne - 142 puncte
  16. Andreyutza - 82 puncte
  17. Delia - 69 puncte
  18. Shorty - 20 puncte
Cam asta este situatia. Felicitari Ali, Milia si Luna (sunteti primele 3)
Dar si restul fetelor, sunteti bravo, ati muncit si se vede. De asemenea, vreau sa felicit fetele care s-au inscris dupa o saptamana de la inceperea concursului si cu toate acestea au punctaj foarte mare. (Roxana, Tanya, Zambareatza) Multa ambitie in continuare.

Sa nu uitam!!!! Topul se poate schimba saptamana viitoare, luni cand ne vom cantari, vedem cine si-a atins target-ul. Pentru aceasta va primi 100 de puncte.
Multumim Slabuta pt munca depusa

Eu cred ca daca luam in considerare faptul ca unele fete s-au inscris o saptamana mai tarziu si daca facem o medie de puncte /saptamana, de la pozitia 11 in sus toate avem mai mult sau mai putin acelasi punctaj (cred ca o diferenta de 10-20 de puncte nu este relevanta).

In plus, Shorty si Miha au fost bolnave, o situatie obiectiva care le-a dezavantajat pe amandoua.

Concluzia ce o trag eu privind clasamentul respectiv, este ca toate suntem inarmate cu dorintza de a avea grija de sine, de a arata mai bine, de a ne urma drumul spre tinta propusa, aceea de a fi un om sanatos si mai slab.

Prin urmare, felicitari tuturor fetelor si mobilizare maxima, pt ca ceea ce conteaza nu sunt punctele (concursul e doar un pretext frumos de mobilizare masiva), ci ceea ce vedem in oglinda pe masura ce perseveram.
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]