View Single Post
  #94 (permalink)  
Vechi 11 iun 2010, 18:58:26
carmenka's Avatar
carmenka carmenka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: mese mici si dese, meniuri 90% fara dulciuri, cartofi, paste, paine, orez, prajeli, rantasuri;
Date: 180cm, 97kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul

Felicitari Carmenka
Esti bravo, imi place tare mult cum arata tickerul tau, te indepartezi muuuult de cifra din stanga
DA, si vreau sa ma indepartez pana ajung la greutatea ideala dupa gustul meu. Dar tare greu se misca in jos cantarul si, cateodata, parca nu mai ai rabdare cu timpul!




Corect Carmenka. Imi place cum gandesti, chiar daca anul acesta nu arati asa cum ti-ai dori, dar este important ca arati mai bine fata de anul trecut si nu te opresti aici.
Sa te intorci de la mare cu pofta si mai mare de viata, de slabit si sa ne aduci pozisoare
Cu pozisoarele sunt ceva mai rezervata eu, slabuta. Nu ,ma simt confortabil sa-mi stie toti oamenii suferinta legata de kilogramele in plus. Iar modul meu preferat de a-mi trambita succesul (pentru ca, recunosc, simt nevoia uneori) va fi sa ma arat tot mai supla si mai in forma. Dar niste pozici cu marea, cu scoicile, cu vapoare...din astea pot sa va trimit!



Hehe, si tu ca, mine, eu nici nu ma vad mai devreme de sfarsitul lui august la mare
Urasc inghesuiala, zapuseala...
Daa, eu cele mai reusite vacante le-am avut la inceputul lui iunie si la inceputul lui septembrie. De fapt, anul asta mergem in Antalya, si acolo chiar ca cel mai fain e in septembrie, ca nu mai e zapuseala aia.

Carmenka gandirea pozitiva o sa te salveze, nu trebuie sa te fortezi, acorda-ti timp, marea nu fuge nicaieri si te poti intalni cu ea la anul exact asa cum iti doresti
Asa ca, impaca-te cu ideea ca sa nu iti strici vacanta din cauza asta
Sincera sa fiu, nu bag mana in foc ca voi avea silueta ideala la anul, in vacanta de vara, pentru ca as cam ramane insarcinata anul asta! Dar, zic eu, ar fi un schimb cinstit sa dau supletea pe un zambet de copil, nu?
te pup si eu, iote-asa!
carmenka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2293 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1776 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1002 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]