Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #91 (permalink)  
Vechi 10 iun 2010, 19:48:29
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka

Citat:
Anterior postat de carmenka Vezi mesajul
Ah, am uitat sa ma laud: SUNT SUPRAPONDERALAAAA!
Felicitari Carmenka
Esti bravo, imi place tare mult cum arata tickerul tau, te indepartezi muuuult de cifra din stanga

Citat:
Anterior postat de carmenka Vezi mesajul
Multumesc, Deiutza. Sunt perseverenta in a-mi schimba total stilul de a ma alimenta. Si chiar daca uneori am mai calcat pe de laturi, nu am facut greseli imense. Pe dulciuri nu am mai pus gura, de exemplu. Pe prajeli idem. Paine doar accidental am mancat...

Imi doresc mult de tot sa fiu o femeie normala. Pentru anul asta normalitatea este targetul meu. Adica 81 kg. Dar daca nu o sa-l ating pana la sf anului nu-i bai. Cu conditia sa nu am ce sa-mi reprosez. Si nu o sa am. Cand vine vorba de dieta mea personala, sunt ferma cand spun ca de-acum inainte, pentru mine nu vor mai exista cuvintele: esec, obezitate, abuz, exces, pofta...si altele care mi-au populat sufletul pana acum, croncanind ca ciorile inainte de ninsoare.

La fel cu marea. Desi as vrea sa am 84 in acea vacanta, sunt multumita si daca plec maine la mare. Arat cu totul altfel fata de anul trecut si deja ma simt bine in pielea mea.

Inca o data, multumesc pt incurajari!
Corect Carmenka. Imi place cum gandesti, chiar daca anul acesta nu arati asa cum ti-ai dori, dar este important ca arati mai bine fata de anul trecut si nu te opresti aici.
Sa te intorci de la mare cu pofta si mai mare de viata, de slabit si sa ne aduci pozisoare

Citat:
Anterior postat de carmenka Vezi mesajul
Multumesc, slabuta-sefa de incurajari! Mi-au tinut de cald. S-a mai dus un kg, asa ca am ajuns la 97, ce-i drept cu chiu cu vai. Dar nici nu am fost usa de biserica, de ce sa zic...

Mi-am imbracat niste pantaloni pescaresti si imi stau destul de bine. Altadata as fi aratat ca porcul in izmene in ei But, not now! Acum arat nu bine, dar destul de bine. Decent. Ceea ce-i mare lucru, luand in considerare faptul ca anul trecut pe cand dadusera caldurile imi vanea sa ma incui in casa si sa arunc cheia sa nu o mai gaseasca nimeni niciodata. Asa de deprimata eram ca arat ca porcul in orice m-as fi imbracat! De la haine 20, ba si 22 la unele, acum imi cad de pe mine pantalonii marimea 18, deci 16-le este deja la orizont, iar la bluze port marimea 12. Pe marimi romanesti 48. Tot e ceva de la 52-54, nu?

Va imbratisez slabutelor! Spor la slabit! Eu plec la mare abia in prima decada din septembrie. Mi-as dori sa plec in acel concediu cu 85 de kg. Dar cred ca nu sunt foarte realista cand visez asta. In 3 luni ar insemna sa mai dau jos 12 kg. Oare sa-mi pun un target de 4 kg pe luna? Deci 1 kg pe saptamana? Si daca da, cum sa fac sa-l slabesc, pentru ca nu-s doua zile la fel si nici 2 saptamani? Organismul nu prea ni-l putem programa si nici infometare nu vreau sa fac. Consider deja ca e destul de restrictiv regimul meu in perioada asta.
Hehe, si tu ca, mine, eu nici nu ma vad mai devreme de sfarsitul lui august la mare
Urasc inghesuiala, zapuseala...

Carmenka gandirea pozitiva o sa te salveze, nu trebuie sa te fortezi, acorda-ti timp, marea nu fuge nicaieri si te poti intalni cu ea la anul exact asa cum iti doresti
Asa ca, impaca-te cu ideea ca sa nu iti strici vacanta din cauza asta
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #92 (permalink)  
Vechi 10 iun 2010, 20:38:12
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka

Buna,

Felicitari si tine-o tot asa! Ma bucur mult pentru tine .
  #93 (permalink)  
Vechi 11 iun 2010, 10:03:51
deea9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Arad, Romania
Date: 163cm, 51.5kg
Mesaje: 261
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka

'neatza buna la amiaz'
eu,de cand m-am lasat de fumat, odata cu kg puse pe mine ( recunosc ca nu-s grozav de multe ) am avut surpriza sa-mi vad accentuata la maxim celulita de aceea nu-s chiar asa de optimista ca tine si mi-a cam pierit cheful din fericire pt copii , de mers la mare trebuie sa merg - biletele-s luate deja =- ca le-am promis-o ca recompensa pentru anul scolar! pai,nah! poa' asa ma recunosti pe plaja si ne salutam live
o zi faina si muuuuulte grame in jos
deea9, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1005 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #94 (permalink)  
Vechi 11 iun 2010, 18:58:26
carmenka's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: mese mici si dese, meniuri 90% fara dulciuri, cartofi, paste, paine, orez, prajeli, rantasuri;
Date: 180cm, 97kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul

Felicitari Carmenka
Esti bravo, imi place tare mult cum arata tickerul tau, te indepartezi muuuult de cifra din stanga
DA, si vreau sa ma indepartez pana ajung la greutatea ideala dupa gustul meu. Dar tare greu se misca in jos cantarul si, cateodata, parca nu mai ai rabdare cu timpul!




Corect Carmenka. Imi place cum gandesti, chiar daca anul acesta nu arati asa cum ti-ai dori, dar este important ca arati mai bine fata de anul trecut si nu te opresti aici.
Sa te intorci de la mare cu pofta si mai mare de viata, de slabit si sa ne aduci pozisoare
Cu pozisoarele sunt ceva mai rezervata eu, slabuta. Nu ,ma simt confortabil sa-mi stie toti oamenii suferinta legata de kilogramele in plus. Iar modul meu preferat de a-mi trambita succesul (pentru ca, recunosc, simt nevoia uneori) va fi sa ma arat tot mai supla si mai in forma. Dar niste pozici cu marea, cu scoicile, cu vapoare...din astea pot sa va trimit!



Hehe, si tu ca, mine, eu nici nu ma vad mai devreme de sfarsitul lui august la mare
Urasc inghesuiala, zapuseala...
Daa, eu cele mai reusite vacante le-am avut la inceputul lui iunie si la inceputul lui septembrie. De fapt, anul asta mergem in Antalya, si acolo chiar ca cel mai fain e in septembrie, ca nu mai e zapuseala aia.

Carmenka gandirea pozitiva o sa te salveze, nu trebuie sa te fortezi, acorda-ti timp, marea nu fuge nicaieri si te poti intalni cu ea la anul exact asa cum iti doresti
Asa ca, impaca-te cu ideea ca sa nu iti strici vacanta din cauza asta
Sincera sa fiu, nu bag mana in foc ca voi avea silueta ideala la anul, in vacanta de vara, pentru ca as cam ramane insarcinata anul asta! Dar, zic eu, ar fi un schimb cinstit sa dau supletea pe un zambet de copil, nu?
te pup si eu, iote-asa!
carmenka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2293 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1776 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1002 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #95 (permalink)  
Vechi 11 iun 2010, 19:24:40
carmenka's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: mese mici si dese, meniuri 90% fara dulciuri, cartofi, paste, paine, orez, prajeli, rantasuri;
Date: 180cm, 97kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Buna,

Felicitari si tine-o tot asa! Ma bucur mult pentru tine .
Multumesc, Sand! Vreau sa ma fac slabuta ca voi! S ajung sa am si eu un IMC de 24.9 macar . Apropo de asta, am cautat pe google un calculator IMC si am dat peste unul care la SUPRAPONDERALITATE spunea PREOBEZITATE . Am iesit de acolo mai repede ca o cursa expres! Pai da-o-ncolo de treabă, am slabit eu atata amr de kile ca sa ma faca unu ”preobeza”?!?

Pupici!

Citat:
Anterior postat de deea9 Vezi mesajul
'neatza buna la amiaz'
eu,de cand m-am lasat de fumat, odata cu kg puse pe mine ( recunosc ca nu-s grozav de multe ) am avut surpriza sa-mi vad accentuata la maxim celulita de aceea nu-s chiar asa de optimista ca tine si mi-a cam pierit cheful din fericire pt copii , de mers la mare trebuie sa merg - biletele-s luate deja =- ca le-am promis-o ca recompensa pentru anul scolar! pai,nah! poa' asa ma recunosti pe plaja si ne salutam live
o zi faina si muuuuulte grame in jos
Deea, eu cand ma uit la IMC-ul tau, ma intreb ce o cauta manechina asta pe la forumuri despre slabit!
Dar apoi realizez ca fiecare avem un ideal al nostru si ca, daca nu ne simtim perfect in pielea noastra, suntem datoare sa facem totul ca sa ne imbunatatim viata. So...nu stiu ce numesti tu celulita, dar eu una te asigur ca, la IMC-ul ala, nu ai cum sa arati altfel decat FABULOS! Asa ca mergi fara grija pe plaja. Ca pe podium, draga mea!
carmenka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2293 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1776 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1002 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #96 (permalink)  
Vechi 12 iun 2010, 11:42:10
deea9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Arad, Romania
Date: 163cm, 51.5kg
Mesaje: 261
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka

ti s-o fi parand tie ca vorbesc tampenii,dar te asigur ca nu-i asa celulita nu se jeneaza sa apara , chiar daca esti slabanoaga! si,culmea,chiar de esti tanara! vazusem anul trecut la plaja si/sau pe strada ( avantajele si dezavantajele mini-ului ) si la fete foarte tinere iar pe mine ma "omoara" - merge mana-n mana cu depresia! in fine! week-end placut!
deea9, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1005 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #97 (permalink)  
Vechi 14 iun 2010, 03:52:26
carmenka's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: mese mici si dese, meniuri 90% fara dulciuri, cartofi, paste, paine, orez, prajeli, rantasuri;
Date: 180cm, 97kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka

Deea, probabil esti perfectionista!

Eu, of, am avut azi BULIMIE.

1. Am debutat cu un mic dejun compus din: un ou ochi cu o felie sunca presata prajite ambele, alaturi de 2 crenvursti de pui (mici) fierti si o felie de paine. Asta pe la 15.00 (am dormit pana la 10 dimineata, m-am trezit o ora, dar cum eram zombi, m-am culcat la loc).
Am iesit pe afara si masa urmatoare am luat-o la 21.00, intre timp band 1 l de apa.

2. La 21.00 am mancat somon cu legume la abur, dar mi-am pus o lingurita de sos remoulade peste tot.

3. Apoi, la ora 0.00 am mancat 2 linguri de salata asortata cu 2 guri pui pe gratar, pieptut.

4. Apoi la 1.00 o banana.

5. Apoi, la 2.00 am terminat pieptul de pui (din care luasem 2 guri) si am continuat cu 2 felii de paine neagra cu crema de avocado.

6. Apoi am luat si un desert: am cules fructe uscate/confiate din cerealele musli. Vreo 35 grame...cred.

7. Apoi mi-am luat si o mana plina de stixuri si le-am rontait in timp ce, vinovata, am pus pe foc o cana cu ceai de slabit, chinezesc.

CONCLUZIA ZILEI: Mesele pe care nu le iei la timp se razbuna!!! Nu trebuie sarit peste mese.

CONCLUZIA CONCLUZIILOR: Am interzis la mancat seara, dupa ora 21.00. Daca nu am cinat pana atunci, nu mai cinez deloc, indiferent de ora la care ma culc. Dixit! Sa-mi fie invatatura de minte!

E ora 5 dimineata si eu nu m-am culcat inca. Cred ca se cheama insomnie treaba asta. Sau se pune daca dorm dimineata cate 10 ore?
carmenka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2293 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1776 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1002 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #98 (permalink)  
Vechi 14 iun 2010, 23:30:01
carmenka's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: mese mici si dese, meniuri 90% fara dulciuri, cartofi, paste, paine, orez, prajeli, rantasuri;
Date: 180cm, 97kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka

Seara buna, jurnalule si voi, slabutelor,

Azi am fost cuminte la meniu:

M1: 1 banana
M2: un iaurt
M3: o sana la sticluta, de la Napolact, pe care mi-am turnat-o intr-un bol cu 200 g branza dietetica de vaci (am mancat gol, cu lingurita)
M4: o lingurita de crema de avocado cu 1/4 felie paine neagra
M5: 1/2 mango
M6: 20 g ricotta cu 3 rosii cherry

Am facut si 45 minute step aerobic.
Nu am prea baut apa, decat maxim 1,5 l.

Saluti, slabutelor! Va doresc ce-mi doresc si mie.
carmenka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2293 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1776 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1002 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #99 (permalink)  
Vechi 18 iun 2010, 17:41:16
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka

Citat:
Anterior postat de carmenka Vezi mesajul
Seara buna, jurnalule si voi, slabutelor,

Azi am fost cuminte la meniu:

M1: 1 banana
M2: un iaurt
M3: o sana la sticluta, de la Napolact, pe care mi-am turnat-o intr-un bol cu 200 g branza dietetica de vaci (am mancat gol, cu lingurita)
M4: o lingurita de crema de avocado cu 1/4 felie paine neagra
M5: 1/2 mango
M6: 20 g ricotta cu 3 rosii cherry

Am facut si 45 minute step aerobic.
Nu am prea baut apa, decat maxim 1,5 l.

Saluti, slabutelor! Va doresc ce-mi doresc si mie.
Carmenka te-ai apucat de o cura mai drastica si nu ne-ai spus?

Nu e cam putin, ca aport caloric?
Felicitari pentr activitate sportiva, 45 minute e foarte bine

Eu cu apa stau tare bine, cum a venit caldura asta, am inceput sa beau peste 2 l de apa

Cum iti mai merge cu nenea cantaru'?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #100 (permalink)  
Vechi 19 iun 2010, 12:26:50
carmenka's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: mese mici si dese, meniuri 90% fara dulciuri, cartofi, paste, paine, orez, prajeli, rantasuri;
Date: 180cm, 97kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabute inghitita de-o obeza: Carmenka

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul

Carmenka te-ai apucat de o cura mai drastica si nu ne-ai spus?


Cum iti mai merge cu nenea cantaru'?
Oh, nu slabuta-sefa! Nu stii ca eu nu tin cura? Nici drastica, nici permisiva. Incerc sa-mi formez un stil nou de alimentatie. Mananc lucruri sanatoase. Poate ca a reiesit un deficit caloric la sfarsitul zilei, dar se compenseaza cu altele, in care am depasit masura. Asa cum am zile cand scap in frigider, asa am si zile cand mananc mai putin decat trebuie. Banuiesc eu ca toate avem asa, fluctuatii, mai putin cele care tin WW si-si calculeaza punctele.

Sportul are si el acelasi regim de fluctuatii. Zile cu chef si zile fara. Dar, daca per total persista voia buna si perseveram, pana la urma se vad rezultate.

Si acum...sa cante trompetele, sa bata tobele...anunt un nou kilogram trimis la plimbarica! Am 96.

Azi am mancat/voi manca asa:
M1: 2 felii de paine integrala cu unt si gem de capsune facut de mine+ o cafea cu lapte
M2: un iaurt
M3: ficatei de pasare facuti la cuptor cu ceapa si rosii
M4: batoane de morcovi si de castraveti, cu ”sos” tzatziki
M5: salata de rucola,spanac, broccoli si avocado (cam ciudata combinatia, dar am vrut sa fie ”a green one”)

Pupici la slabute!
carmenka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2293 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1776 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1002 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, motivatie, obezitate, sanatos, slabuta


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Siu-Jurnalul unei pofticioase!!!! siu Arhiva jurnale slabit 211 25 dec 2010 17:06:17
Roxana-Jurnalul unei "slabute" ratacite Roxana Arhiva jurnale slabit 141 24 iun 2010 23:49:03
Jurnalul unei slabute de aproape 100 kg Corra Arhiva jurnale slabit 21 21 apr 2010 19:27:05
Spune unei noi slabute! vadmin Anunturi legate de functionare 0 08 sep 2009 01:43:02

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole