Subiect: Jurnal Ayssa
View Single Post
  #94 (permalink)  
Vechi 19 apr 2011, 22:43:50
ayssa's Avatar
ayssa ayssa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Dukan
Date: 164cm, 100.5kg
Mesaje: 1.694
Aprecieri acordate: 171
Am fost apreciat(a) de 204 ori in 146 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ayssa

Citat:
Anterior postat de buburuzaaa Vezi mesajul
Buna Ayssa,sunt noua pe aici si de cateva zile ma tot informez de o dieta potrivita mie.Este interesanta dieta Rina si m-am hotarat ca dupa Paste sa o incep, dar as avea o nelamurire: daca ajung la greutatea dorita in mai putin de 90 de zile o intrerup sau trebuie sa merg cu ea pana la capat? Vad ca este foarte permisiva si nu cred ca imi va pune probleme in a o tine chiar si 90 de zile. Perioada de mentinere in ce consta? te pupic
Salutare....
Este foarte bine sa tii intreaga dieta.... dar daca ajungi la greutatea dorita poti sa treci la faza de mentinere.... care e putin mai complicata.... mancam disociat pe mese.... eu te incurajez din suflet sa incepi si vom vedea noi ce vei face cand ajungi la greutatea ideala. te pupic si iti doresc succes
ayssa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2614 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2097 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1323 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]