View Single Post
  #95 (permalink)  
Vechi 05 dec 2012, 21:26:50
WhiteAngel's Avatar
WhiteAngel WhiteAngel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare

Citat:
Anterior postat de Aligrasa Vezi mesajul
Da, poate fi infometare pt ca supa aia nu are toti nutrientii necesari pe parcursul unei zile.Poate fi de asemenea infometare pt ca e posibil ca oricat mananci sa nu ajungi la nr necesar de calorii pt ziua respectiva.Apoi,faptul de a manca "doar" anumite chestii limiteaza si categoriile de alimente necesare organismului.Supa aia nu tine loc de proteine,de lactate, etc.Are ceva vitamine,care oricum prin fierbere se mai pierd.E genul ala de dieta restrictiv pe care dupa ce-l tii pui dublu la loc cand se termina.
Citat:
Anterior postat de alynacrystyna Vezi mesajul
buna Selena
eu una nu recomand asa ceva
este o mare prostie asa-zisa "dieta" cu supa de varza
iti distrugi organismu cu ea
sustin ceea ce au zis fetele !!
in plus, eu una nu am putut sa o tin mai mult de 3-4 zile .. mi`a venit rau de la supa aia .. pe langa faptul ca are un gust cam groaznic, nu vei mai vrea sa vezi in viata ta ciorba de varza ! eu nici pe cea traditionala, cu carne si toate cele nu pot sa o mananc din cauza acestei diete .. am ramas cu sechele
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat