View Single Post
  #95 (permalink)  
Vechi 25 apr 2010, 15:03:59
medeeams's Avatar
medeeams medeeams este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Arezzo, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monti
Date: 167cm, 62kg
Mesaje: 1.049
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Lovemyself-Nemancat noaptea II:D

Salve..am citit jurnalul tau....si ..imi aduci aminte de mine cand eram prin anul 2 de facultate si ..pe vremea aia cafeau si tigara erau primele la micul dejun...si la fel ca tine ma pricopsisem cu gastrita...ceea ce pe mine m-a socat..pt ca nu mai fusesem bolnava pana tunci incat sa iau pastile si etc...imi aduc aminte ca am avut sprijinul sotului meu(prieten pr atunci) imi rupea tigarile (noroc cu el ca asa m-am si lasat )si ma punea sa beau iaurt.La fel ca tine..aveam pbl cu mancatul seara si asta pt ca aveam o viata destul de haotica pe atunci(ca studentii)si aveam senzatia ca tot timpul ma ustura stomacul si daca mancam ceva imi trecea...Ideea e ca ma ingrasasem in perioada aceea ,insa cu regim si pastilute a trecut gastrita..Asta era prioritatea:sanatatea.Nu pot sa ti spun decat ca va trece de la sine"mancatul nopatea" ,cel putin asa a fost in cazul meu,pt ca e senzatia aceea ca te roade stomacul..si nu te linistesti pana nu mananci ceva.
Scuze ca m-am intins...Bafta multa si sanatate maxima!Pupici!!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post159659
Monti :04.01.2011-Monti-62kg
Ratiunea este totul. Vei deveni ceea ce gandesti. Buddha

medeeams, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1986 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1469 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]