Subiect: Jurnal Dee xD
View Single Post
  #95 (permalink)  
Vechi 31 mai 2010, 19:58:58
Dee's Avatar
Dee Dee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mai 2010
Locaţie: Somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Numar calorii si mananc sanatos
Date: 171cm, 56kg
Mesaje: 470
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dee xD

Hello fetelor!!!
I'm back in town ! Zilele astea am fost plecata la o nunta ...Inainte sa plec insa m-am cantarit si cantarul era ( spre marea mea dezamagire ) neschimbat ...Dupa 2 saptamani nu mai stiu ce sa fac...Mi se parea ca am mancat asa de sanatos si dietetic...Cand am ajuns la nunta am incercat sa ma abtin si chiar am reusit,in sensul ca nu am mancat nimic dulce ( in afara de felia din tortul mirilor) insa am depasit cu siguranta 1200 calorii ...De aceea n am sa numar astea 2 zile ca fiind de dieta si o sa continui cu:

Day 16 :
MD: lapte soia+ 30 gr. cereale + o felie paine secara+ tofu

Pranz: un ou fiert + mamaliga+ dovlecel la gratar+ o rosie+ putina branza

gustare: 3 felii pepene galben + cateva migdale

Cina: orez fiert+ peste gatit la aburi+ o felie paine secara+ 1 pahar lapte soia

Total calorii: 1050-1100 ...

Nu stiu ce sa mai fac chiar nu stiu...Ar trebui sa mananc 1100 calorii? Ma bate gandul sa ma cantaresc in fiecare dimineata ca sa ma motivez putin,sa vad ca se misca un pic cantarul, m-as bucura sa vad ca slabesc macar primele 100 grame ...

Vreau sa tin dieta si mai stricta,adica sa nu mai mananc cascaval ,paine alba,niciun fel de biscuiti(decat digestivi,care imi trebuie) sau covrigi, nimic prajit sau cu sosuri si uleiuri, si nu mai mult de un fruct pe zi. Ce ziceti?
Dee, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2046 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1529 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1272 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Dee; 31 mai 2010 at 20:03:39.