View Single Post
  #95 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 14:46:55
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?

Citat:
Anterior postat de calexandra Vezi mesajul
de multe ori mi-am pus intrebarea asta....si ma apucam de treaba....dar nu ma tinea...
dar de cand am dat de VOI am vazut ca se poate....sunt hotarat,am ambitie ca pot sa slabesc....
Intr-adevar, cred ca de multe ori, si la multe dintre noi ni s-a intamplat asta. La fel si mie.
Cand am intrat prima oara pe site, inainte sa trec la "actiune", si citeam povestile slabutelor care au reusit sa ajunga la kilogramele dorite, nu-mi venea sa cred cand spuneau chestii de genul ca motivate au fost intotdeauna de cand s-au pus la treaba. Personal, mi se parea ceva imposibil!! Insa, pe cuvant, site-ul asta are ceva magic!!
Dieta ca dieta..ca am mai tinut inca vreo cateva zeci de mii de diete, insa nu credeam ca as putea sa ma apuc sa fac sport, si sa ma tin de el! Mai ales sa il practic in fiecare zi! In putin timp a ajuns chiar sa imi placa enorm. Ma trezesc dimineata, iar dupa micul dejun si portia de sport, vin imediat la calculatorul de calorii sa vad cate am reusit sa "topesc" Cred ca e cea mai buna motivatie pentru mine!
De dragul calculatorului, am renuntat si la autobuz, metrou(intre distantele mici/medii care trebuie sa le parcurg), scari rulante, pentru a ma misca mai mult si apoi, odata ajunsa acasa, sa privesc cu mandrie de cate calorii m-am mai despartit Pentru mine, si cei din jurul meu, e uimitor faptul ca am inceput sa fac sport, dat fiind faptul ca eu si sportul, toata viata, am fost ceva gen apa si uleiul..
Acum am o mica problema, de obicei in sfarsiturile de saptamana cand raman la iubitul meu.. Nu pot sa trec peste chips-uri/dulciuriDesi mananc cantitati mici, ca sa ma incadrez in caloriile permise, stiu ca nu ar trebui sa le mananc deloc, pentru ca nu sunt deloc sanatoase, si in locul lor as putea manca un fel de mancare gatit Insa am increderea ca putin cate putin o sa le dau la o parte Si revenind la faza cu sportul, daca am putut sa-i vin lui de hac si sa ajunga sa-mi si placa, o sa pot sa inlatur si aceste obiceiuri nesanatoase din alimentatia mea..
Sa vedem ce rezultate avem pana de Pasti.. Asa ca la treaba!!
Răspuns cu citat