View Single Post
  #95 (permalink)  
Vechi 26 sep 2011, 08:05:25
mutulica's Avatar
mutulica mutulica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mutulica...Cristina - o viitoare slabuta

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul

iubita, parerea mea personala...paine ii pusa acolo in meniuri nu aiurea, are si ea un scop anume, ajuta si ea la slabit, si la a nu te simti frustrata, pt ca satura...eu nu iti recomand sa renunti la paine, daca chiar crezi ca ai exagerat cu ea, consum-o totusi dar in cantitate f mica...exista in magazine paine gen wassa, sunt ca niste biscuiti subtiri, un biscuite din ala are 10 g, adica 4 biscuiti din aia fac cat o feliuta de paine de 40 g, poti sa mananci 20 g de paine wassa...daca nu, mananci doar jumatate de feliuta...tot ce este in meniu nu e pus la intamplare acolo....si eu fac asa, daca cred ca ceva e prea mult, de ex la carbo, mananc mai putin, insa nu renunt la tot...dieta este conceputa astfel incat sa o poti tine frumos pt mult timp si sa nu te simti frustrata, de aceea introduce toate grupele de alimente, tie daca de ex iti place paine, si renunti de tot la ea, odata si odata nu vei mai rezista si vei papa o paine intraga, ceea ce cred ca nu vrei...asta e parerea mea...noapte buna scumpo
Daca ma gindesc mai bine ai perfecta dreptate....o sa vad cum merge slabitul, daca slabesc de ce sa renunt la paine, oricum si painea isi are menirea ei in dieta asa cum ai zis si tu.
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]