View Single Post
  #9511 (permalink)  
Vechi 07 dec 2012, 13:02:52
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Asta fac de mai bine de 5 luni si doar ma mentin...
Sport nu pot face pentru ca am hernie de disc la coloana si nu pot face decat ceva gimnastica medicala. mai fac bicicleta stationara, dar nici de aia nu pot abuza. Asa ca imi ramane doar dieta alimentara.. Am tinut Rina in februarie timp de o luna jumate si am slabit 6 kg. Mi-a placut, nu am pus inapoi decat 1 kg in atata timp. Deci sunt ok si imi place. Adevarul e ca trebuia sa tin 3 luni dieta si 3 luni mentinere, dar am sarit peste cam multi pasi... Acum vreau sa tin cap coada

Am ajuns pana la 70 in vara pentru ca eram pe medicamnete, am avut o dieta fara pic de sare si am dat jos 2.5 kg intr-o saptamana si ceva. Dar a fost doar retentie de apa si foarte putin grasime. Dar de indata ce am adaugat sare in alimentatie, au revenit si kg... Iar in concediu am pus 1 kg in 2 saptamani si de atunci ma tot mentin (oscilam intre 72.5 si 73.5kg). De acum doar incep sa dau jos si sa nu mai pun
Gea si eu incep sa intampin dificultati..
ti-am zis ca am lasat-o mai moale cu sportul,
teoretic caloriile tot atatea consum dar acum intr-o ora jumate pentru ca fac mai putin intensiv.
simt ca merg degeaba la sala, si simt ca ma chinui cu mancarea tot pe degeaba
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat