View Single Post
  #9534 (permalink)  
Vechi 17 oct 2013, 14:58:09
ramo0215's Avatar
ramo0215 ramo0215 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2010
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 3.685
Aprecieri acordate: 457
Am fost apreciat(a) de 433 ori in 347 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Neata!!! Ce ma bucur sa vad mai multa lume pe aici

Fetelor, eu sunt fix invers: sportul il fac de placere, daca as avea mai mult timp la dispozitie mi-as dubla doza. In zilele astea mohorate, cand nu am chef de nimic, sportul imi da energie si buna dispozitie.

In schimb, la mine problema e cu mancatul, mananc destul de mult si strecor si multe prostioare prin meniu. Incerc sa le mananc doar in prima parte a zilei, dar as vrea sa mananc 90% -95% curat.

Ramona, nu te demoraliza, eu cred ca organismul tau s-a saturat de diete si are nevoie de o pauza. Incearca sa te mentii acum si gaseste un sport care ti place. Tu parca faceai Hip Hop Abs, nu? Rockin body ai incercat?

Lore, ai facut 30 days Shred? Sau Focus T25? Dureaza 25 de minute, lucreaza tot corpul si nici nu stii cad ai inceput si cand ai terminat!

Silvia, stiu eu ce inseamna la tine nu mananc 100% light: tu esti mai mult decat cuminte cu mancarea, mananci ok si calitativ si cantitativ din cate imi amintesc.

Pup fetele!
culmea este ca eu nu am tinut diete..decat hipocalorica..dar mananc km mult..si asta e problema..dar mananc pt k imi este foame..nu de plictiseala..
__________________

Jurnal-ramo0215
ramo0215, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 834 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]