Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #9531 (permalink)  
Vechi 17 oct 2013, 08:36:50
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Neata!!! Ce ma bucur sa vad mai multa lume pe aici

Fetelor, eu sunt fix invers: sportul il fac de placere, daca as avea mai mult timp la dispozitie mi-as dubla doza. In zilele astea mohorate, cand nu am chef de nimic, sportul imi da energie si buna dispozitie.

In schimb, la mine problema e cu mancatul, mananc destul de mult si strecor si multe prostioare prin meniu. Incerc sa le mananc doar in prima parte a zilei, dar as vrea sa mananc 90% -95% curat.

Ramona, nu te demoraliza, eu cred ca organismul tau s-a saturat de diete si are nevoie de o pauza. Incearca sa te mentii acum si gaseste un sport care ti place. Tu parca faceai Hip Hop Abs, nu? Rockin body ai incercat?

Lore, ai facut 30 days Shred? Sau Focus T25? Dureaza 25 de minute, lucreaza tot corpul si nici nu stii cad ai inceput si cand ai terminat!

Silvia, stiu eu ce inseamna la tine nu mananc 100% light: tu esti mai mult decat cuminte cu mancarea, mananci ok si calitativ si cantitativ din cate imi amintesc.

Pup fetele!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Polux:
LOREDANA99 (17 oct 2013)
  #9532 (permalink)  
Vechi 17 oct 2013, 13:09:01
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Neata!!! Ce ma bucur sa vad mai multa lume pe aici

Fetelor, eu sunt fix invers: sportul il fac de placere, daca as avea mai mult timp la dispozitie mi-as dubla doza. In zilele astea mohorate, cand nu am chef de nimic, sportul imi da energie si buna dispozitie.

In schimb, la mine problema e cu mancatul, mananc destul de mult si strecor si multe prostioare prin meniu. Incerc sa le mananc doar in prima parte a zilei, dar as vrea sa mananc 90% -95% curat.

Ramona, nu te demoraliza, eu cred ca organismul tau s-a saturat de diete si are nevoie de o pauza. Incearca sa te mentii acum si gaseste un sport care ti place. Tu parca faceai Hip Hop Abs, nu? Rockin body ai incercat?

Lore, ai facut 30 days Shred? Sau Focus T25? Dureaza 25 de minute, lucreaza tot corpul si nici nu stii cad ai inceput si cand ai terminat!

Silvia, stiu eu ce inseamna la tine nu mananc 100% light: tu esti mai mult decat cuminte cu mancarea, mananci ok si calitativ si cantitativ din cate imi amintesc.

Pup fetele!
Nu, n-am incercat, singurul work-out pe care l-am facut a fost Hip Hop Abs...o sa ma uit la cele 2 indicate de tine sa vad despre ce e vb, la 30 Days Shred parca m-am mai uitat


pup
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
Polux (18 oct 2013)
  #9533 (permalink)  
Vechi 17 oct 2013, 13:10:57
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Cred ca o sa aleg T25, imi place Shaun T.
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
Polux (18 oct 2013)
  #9534 (permalink)  
Vechi 17 oct 2013, 14:58:09
ramo0215's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2010
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 3.685
Aprecieri acordate: 457
Am fost apreciat(a) de 433 ori in 347 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Neata!!! Ce ma bucur sa vad mai multa lume pe aici

Fetelor, eu sunt fix invers: sportul il fac de placere, daca as avea mai mult timp la dispozitie mi-as dubla doza. In zilele astea mohorate, cand nu am chef de nimic, sportul imi da energie si buna dispozitie.

In schimb, la mine problema e cu mancatul, mananc destul de mult si strecor si multe prostioare prin meniu. Incerc sa le mananc doar in prima parte a zilei, dar as vrea sa mananc 90% -95% curat.

Ramona, nu te demoraliza, eu cred ca organismul tau s-a saturat de diete si are nevoie de o pauza. Incearca sa te mentii acum si gaseste un sport care ti place. Tu parca faceai Hip Hop Abs, nu? Rockin body ai incercat?

Lore, ai facut 30 days Shred? Sau Focus T25? Dureaza 25 de minute, lucreaza tot corpul si nici nu stii cad ai inceput si cand ai terminat!

Silvia, stiu eu ce inseamna la tine nu mananc 100% light: tu esti mai mult decat cuminte cu mancarea, mananci ok si calitativ si cantitativ din cate imi amintesc.

Pup fetele!
culmea este ca eu nu am tinut diete..decat hipocalorica..dar mananc km mult..si asta e problema..dar mananc pt k imi este foame..nu de plictiseala..
__________________

Jurnal-ramo0215
ramo0215, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 834 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9535 (permalink)  
Vechi 17 oct 2013, 19:05:53
silviadm's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 34
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

si mie imi place sportul dar nu orice....sunt de personalitate asa+ma plictisesc repede de chestii in general...mereu vreau ceva nou s incep cu chellen iar ...poate peste vreo 5 ani lol...vre'un taebo sau insanity .....asa sg iarcum zic de o gramada de timp poate intru cu masina in vreo sala de fitness dupa ce iau permisul...nah zic si eu...nush ma iau pe mn pandaliile ,fac eu cv pana la urma
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1932 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1415 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9536 (permalink)  
Vechi 17 oct 2013, 19:27:25
silviadm's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 34
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de ramo0215 Vezi mesajul
culmea este ca eu nu am tinut diete..decat hipocalorica..dar mananc km mult..si asta e problema..dar mananc pt k imi este foame..nu de plictiseala..
Ramo eu am mai zis
nuuuu tre s tii diete 1 tre s mananci sanatos ceea ce mananci si 2 fa sport orice....la astea 2 lucruri adauga o mare vointa seriozitate siguranta...la inceput e greu ...naeu nush cu cine stai u daca gatesti u pentru altii sau altii pt tn daca intelegi ce vreau s zic
daca stai cu parintii fa asa bagate la gatit ...fci ceva mai si pt tine...daca stai cu iubitul sau pritenele deja poti zice ca esti independenta ...adik totul depinde de tine cum faci mancarea...dar in ambele cazuri nu tre s te plangi in jurul tau s incepi s zici vai sunt la dieta sau nu numanac asta ca sunt la dieta...sau etc...ci tre s zici k nu vrei nu ai chef...asa ptolesti persoanele de langa tn sa'ti dea ceva care stii ca nu e ok si asa o s ajungi sa'ti crezi u insusi "minciunica" ..vei reusi de f multe ori s te abtii la ceva dulce sau nah mai nesanatos! eu una asa am reusit...pai eu cand simt ca nah stii bn cum e sunt zile si zile,dar parca zic in capul meu gata incerc s fiu mai atenta cu mancare...ce crezi ca'i zic la careva..lool...nimeni habar nu arela inceput mai ziceam...cred ca am inebunit destule persoane cu conceptiile mele si nu am ajuns nicaieri...asa ca m'am pototlit...sau de ex dak mergem la pizza...ce crezi ca nu mananc...lol mamanc...inceeeet o sucesc e toate partile ...imi cumpar ditai bidonul de apasi in final termin s mananc 2 felii de pizza si asti fac ...hay silvia dar mananca...neah nu prea am chefpoate vreau dar ajung sa'mi cred si eu minciunacu multe chestii sunt asa cu cipsuri...la actualul loc de munca ...atia m'ar indopa numai cu paste ...sa vezi cum arata...dar nuuu frate...zic ca vreau salata sau stiu eu o mozzarela sau nush carene ce gred eu ca e facut mai oke
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1932 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1415 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de silviadm; 17 oct 2013 at 19:29:29.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui silviadm:
ADINAadinutza (27 oct 2013), LOREDANA99 (17 oct 2013)
  #9537 (permalink)  
Vechi 17 oct 2013, 19:35:56
ramo0215's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2010
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 3.685
Aprecieri acordate: 457
Am fost apreciat(a) de 433 ori in 347 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de silviadm Vezi mesajul
Ramo eu am mai zis
nuuuu tre s tii diete 1 tre s mananci sanatos ceea ce mananci si 2 fa sport orice....la astea 2 lucruri adauga o mare vointa seriozitate siguranta...la inceput e greu ...naeu nush cu cine stai u daca gatesti u pentru altii sau altii pt tn daca intelegi ce vreau s zic
daca stai cu parintii fa asa bagate la gatit ...fci ceva mai si pt tine...daca stai cu iubitul sau pritenele deja poti zice ca esti independenta ...adik totul depinde de tine cum faci mancarea...dar in ambele cazuri nu tre s te plangi in jurul tau s incepi s zici vai sunt la dieta sau nu numanac asta ca sunt la dieta...sau etc...ci tre s zici k nu vrei nu ai chef...asa ptolesti persoanele de langa tn sa'ti dea ceva care stii ca nu e ok si asa o s ajungi sa'ti crezi u insusi "minciunica" ..vei reusi de f multe ori s te abtii la ceva dulce sau nah mai nesanatos! eu una asa am reusit...pai eu cand simt ca nah stii bn cum e sunt zile si zile,dar parca zic in capul meu gata incerc s fiu mai atenta cu mancare...ce crezi ca'i zic la careva..lool...nimeni habar nu arela inceput mai ziceam...cred ca am inebunit destule persoane cu conceptiile mele si nu am ajuns nicaieri...asa ca m'am pototlit...sau de ex dak mergem la pizza...ce crezi ca nu mananc...lol mamanc...inceeeet o sucesc e toate partile ...imi cumpar ditai bidonul de apasi in final termin s mananc 2 felii de pizza si asti fac ...hay silvia dar mananca...neah nu prea am chefpoate vreau dar ajung sa'mi cred si eu minciunacu multe chestii sunt asa cu cipsuri...la actualul loc de munca ...atia m'ar indopa numai cu paste ...sa vezi cum arata...dar nuuu frate...zic ca vreau salata sau stiu eu o mozzarela sau nush carene ce gred eu ca e facut mai oke
incerc sa mananc sanatos..dar mananc si mult..asta e chestia..k ai mei s-au obisnuit ca nu mananc prajeli..deci nu gateste f gras..si eu de multe ori imi fac mancare separat..dar repet..mananc mult..si am si scapari la paine....si dulciuri..
__________________

Jurnal-ramo0215
ramo0215, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 834 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9538 (permalink)  
Vechi 17 oct 2013, 21:01:07
silviadm's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 34
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de ramo0215 Vezi mesajul
incerc sa mananc sanatos..dar mananc si mult..asta e chestia..k ai mei s-au obisnuit ca nu mananc prajeli..deci nu gateste f gras..si eu de multe ori imi fac mancare separat..dar repet..mananc mult..si am si scapari la paine....si dulciuri..
nu conteaza si eu mananc multdin pacate vezi painea i dulciurilei eu mai mananc cate o feliutza subtire de paine alba n cazul ca nu am ...dar am paine integr in casa..dulce? un corn de ala integral mai mananc uneori..si in seara asta dupa ce ti'am scris tie, am dat'o eu i bara am ciugulit de la al meu niste pipote si cartofi dar clar stiu ca dupa asta cine stie cand mai ciugulesc din papa lui..de fell faceam salata i mancam salata in caz de imi era foame la o ora tarziesi clar nu'mi impun gandurile astea pur si simplu n'o s mai vreau ..lol e greu o perioada dar dupa nu mai e asa..
te poop de noapte buna .tre s ma spal si somn ca maine la 6 fara un sfert in picioare
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1932 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1415 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui silviadm:
LOREDANA99 (17 oct 2013), ramo0215 (18 oct 2013)
  #9539 (permalink)  
Vechi 18 oct 2013, 11:09:35
ramo0215's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2010
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 3.685
Aprecieri acordate: 457
Am fost apreciat(a) de 433 ori in 347 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de silviadm Vezi mesajul
nu conteaza si eu mananc multdin pacate vezi painea i dulciurilei eu mai mananc cate o feliutza subtire de paine alba n cazul ca nu am ...dar am paine integr in casa..dulce? un corn de ala integral mai mananc uneori..si in seara asta dupa ce ti'am scris tie, am dat'o eu i bara am ciugulit de la al meu niste pipote si cartofi dar clar stiu ca dupa asta cine stie cand mai ciugulesc din papa lui..de fell faceam salata i mancam salata in caz de imi era foame la o ora tarziesi clar nu'mi impun gandurile astea pur si simplu n'o s mai vreau ..lol e greu o perioada dar dupa nu mai e asa..
te poop de noapte buna .tre s ma spal si somn ca maine la 6 fara un sfert in picioare
pai asta e problema..k daca mananc mult nu dau jos..si pun la burta
__________________

Jurnal-ramo0215
ramo0215, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 834 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9540 (permalink)  
Vechi 18 oct 2013, 11:46:42
Polux's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de ramo0215 Vezi mesajul
culmea este ca eu nu am tinut diete..decat hipocalorica..dar mananc km mult..si asta e problema..dar mananc pt k imi este foame..nu de plictiseala..

Stii ce cred eu? Ca deja noi ne-am obisnuit sa credem ca sa mananci 1200 cal e normal, ca ceea ce e cu adevarat normal sa mancam (aprox. 1800-2000 si ceva daca suntem active) ni se pare prea mult.

Incearca sa maananci dulciurile si painea in prima parte a zilei. Si nu in fiecare zi.

Pup!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
50, 60, am, calorii, dieta, grupa, iii, jurnal, kg, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (III) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 5349 02 ian 2012 04:29:00
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 7018 02 ian 2012 04:26:15
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 10181 04 sep 2011 01:17:12
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (I) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 5254 23 mar 2011 01:37:24
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg danyela Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 3901 16 feb 2011 00:53:00

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole