View Single Post
  #9537 (permalink)  
Vechi 17 oct 2013, 19:35:56
ramo0215's Avatar
ramo0215 ramo0215 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2010
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 3.685
Aprecieri acordate: 457
Am fost apreciat(a) de 433 ori in 347 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de silviadm Vezi mesajul
Ramo eu am mai zis
nuuuu tre s tii diete 1 tre s mananci sanatos ceea ce mananci si 2 fa sport orice....la astea 2 lucruri adauga o mare vointa seriozitate siguranta...la inceput e greu ...naeu nush cu cine stai u daca gatesti u pentru altii sau altii pt tn daca intelegi ce vreau s zic
daca stai cu parintii fa asa bagate la gatit ...fci ceva mai si pt tine...daca stai cu iubitul sau pritenele deja poti zice ca esti independenta ...adik totul depinde de tine cum faci mancarea...dar in ambele cazuri nu tre s te plangi in jurul tau s incepi s zici vai sunt la dieta sau nu numanac asta ca sunt la dieta...sau etc...ci tre s zici k nu vrei nu ai chef...asa ptolesti persoanele de langa tn sa'ti dea ceva care stii ca nu e ok si asa o s ajungi sa'ti crezi u insusi "minciunica" ..vei reusi de f multe ori s te abtii la ceva dulce sau nah mai nesanatos! eu una asa am reusit...pai eu cand simt ca nah stii bn cum e sunt zile si zile,dar parca zic in capul meu gata incerc s fiu mai atenta cu mancare...ce crezi ca'i zic la careva..lool...nimeni habar nu arela inceput mai ziceam...cred ca am inebunit destule persoane cu conceptiile mele si nu am ajuns nicaieri...asa ca m'am pototlit...sau de ex dak mergem la pizza...ce crezi ca nu mananc...lol mamanc...inceeeet o sucesc e toate partile ...imi cumpar ditai bidonul de apasi in final termin s mananc 2 felii de pizza si asti fac ...hay silvia dar mananca...neah nu prea am chefpoate vreau dar ajung sa'mi cred si eu minciunacu multe chestii sunt asa cu cipsuri...la actualul loc de munca ...atia m'ar indopa numai cu paste ...sa vezi cum arata...dar nuuu frate...zic ca vreau salata sau stiu eu o mozzarela sau nush carene ce gred eu ca e facut mai oke
incerc sa mananc sanatos..dar mananc si mult..asta e chestia..k ai mei s-au obisnuit ca nu mananc prajeli..deci nu gateste f gras..si eu de multe ori imi fac mancare separat..dar repet..mananc mult..si am si scapari la paine....si dulciuri..
__________________

Jurnal-ramo0215
ramo0215, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 834 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]