Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #954 (permalink)  
Vechi 13 iul 2012, 21:37:00
costina89's Avatar
costina89 costina89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Vin de la gine, fata mea e cu capusorul in jos, dar transversal... inca mai are timp sa se intoarca. I-am spus ca pe 26 am disertatia, a zis sa vin pe 27 cu eco sa vedem cum mai sta... si apoi mai discutam. Dar in principiu, pe 1 august ma prezint la spital cu bagajul, daca e sa fie cezariana.
Azi am inteles cum e cu controlul pe masa dureros... am zis ca o pocnesc pe dr. de durere m-am abtinut din greu. Cand verifica colul si palpa burta, vaaai de capu meu, am zis ca mor... in momentele alea o suspectam ca vrea sa-mi rupa membranele. Dupa aia, cand nu mi-a luat bani pe consultatie, mi-au mai trecut gandurile...
Iulia daca iti spun ca m-ai speriat in legatura cu controlul pe masa ma crezi?,eu am uitat cum e,pana acum am scapat nu m-a urcat deloc pe masa ginecologica dar presimt ca marti o sa ma urc si eu,sper sa aibe mana usoara.In ambele sarcini am avut aceias doctora,o finuta,avea o mana asa delicata(pacat ca nu asista la naseri in spital)dar...imi aduc aminte ca in prima sarcina m-am dus la spital pt a face cunostina cu dr cu care urma sa nasc,Doamne ce mana avea,am simtit ca mi se rupe ceva cand a inceput sa consulte(exact ca tine Iulia),numai mana de ginecolog nu avea omul ala,mai degraba era bun de ajutor de sofer pt tir,nu de alta dar cu asa maini ar fi terminat repede toate penele de la roti.tu cat ii dai la consultatie Iulia? 50-100ron?

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul

Si noi suntem revoltati de nesimtirea medicilor, adica in fiecare luna dau bani pe fiecare consultatie si, apoi la nastere, asteapta bani de parca nu au salar. Iti cer pe fata....acum nici eu nu stiu cum se dau banii, da si eu cred ca o sa dam dupa ce se termina cu cezariana, si sa vad cat sunt de multumita.
Laura eu stiu ca la cezariana se da o parte inainte si o parte dupa,ea ceva de genul 600lei prima mana(la ginecolog)si a doua 200-300ron depinde..si la anestezist la fel 100prima mana si 50-100a doua,nu mai punem si moasele,acum depinde si de doctor care,cum ii sunt "tarifele",depinde si de maternitate.Cum spuneam eu nu dau daca mi se cere in fata,nu vreau.
Eu merg la cabinetul doctorului si ii dau in fiecare luna 100lei pe consultatie+ecografie,luna asta cred ca o sa imi ia mai mult,dar nu stiu cat de mult astept sa vad marti pt ca e posibil sa imi faca si control pe masa,ala cn stie cat o mai fi,sper sa nu depassc 150lei,nu de alta dar la nastere ii dau mai putin,e criza doar
Răspuns cu citat