Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

9 months to go!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #951 (permalink)  
Vechi 13 iul 2012, 15:06:42
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Vin de la gine, fata mea e cu capusorul in jos, dar transversal... inca mai are timp sa se intoarca. I-am spus ca pe 26 am disertatia, a zis sa vin pe 27 cu eco sa vedem cum mai sta... si apoi mai discutam. Dar in principiu, pe 1 august ma prezint la spital cu bagajul, daca e sa fie cezariana.
Azi am inteles cum e cu controlul pe masa dureros... am zis ca o pocnesc pe dr. de durere m-am abtinut din greu. Cand verifica colul si palpa burta, vaaai de capu meu, am zis ca mor... in momentele alea o suspectam ca vrea sa-mi rupa membranele. Dupa aia, cand nu mi-a luat bani pe consultatie, mi-au mai trecut gandurile...
__________________
Răspuns cu citat
  #952 (permalink)  
Vechi 13 iul 2012, 16:52:26
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Buna dragelor!!
Va citesc adesea desi nu va scriu foarte des!
Costina, din nefericire unii medici nu sunt profesionisti, prefera sa le fie lor mai comod decat sa le fie bine pacientilor! Vedem cazuri in fiecare zi de nepasare nesimtita din partea lor, si sunt extrem de senini cand sunt luati la intrebari.
Si eu sunt din buzau insa nu am inceredere in medicii de acolo deloc. Cand ai mei patesc cate ceva vin in bucuresti.
Aveti grija de voi si de bebeii vostri.
Costina, tu nasti in bucuresti, din cate imi maintesc eu, nu? la ce spital, cu ce medic?

Sa aveti sarcini usoare dragelor si nasteri la fel!!
Simo si eu va citesc tot timpul in jurnalul mamicilor, si acum citesc din greu topicul in care erati voi toate mamicile insarcinate........ invat foarte multe.
Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
da in Bucuresti as vrea sa nasc,la maternitatea Bucur cu dr Olaru Octavian.....eu am fost o singura data la spital in Buzau...ma abtin sa imi spun parerea,nici maternitatea bucur nu e cine stie ce dar macar nu sunt luata peste picior daca ma duc cu o urgenta fie ea mica sau mare.Pe mine tta lumea de aici ma piseaza ca de ce nu nasc aici in Buzau,pt ce sa nasc in buzau?din ce am inteles eu daca nu faci cezariana nici nu vine dr la nastere,lucru care mie mi se pare inacceptabil,adica 8 luni iti umflu buzunarul cu bani si la nastere sa nu mai vii,pai il strang de gat.Pe o vecina a lasato sa se chinuie 12 ore,nici macar un calmant nu au vrut sa ii faca(sa vada ca e dureros si sa accepte cezariana)bineinteles ca femeia dupa 12 ore in care a urlat incontinuu si nimeni nu a auzit-o a ales cezariana si sa fi vazut atunci ce frumos se purtau cu ea.
Eu daca,daca va fi nevoie de cezariana nu voi da nici un ban inainte,totul dupa,ei au salariu si sunt obligati sa faca asta prin meseria pe care si-au ales-o,eu sunt pe principiul iti dau daca vreau numai nu fi nesimtit si imi cere de la obraz.La prima sarcina dr ma lasat balta cu medicul de garda care mi-a cerut de la obraz si spre surprinderea ei nu a primit nimic,la a doua nastere am nascut cu medicul de garda(rezidenta)o bomboana de femeie,nu i-am dat nimic la nastere ca nu aveam pregatit,uitasem portofelul acasa,si a venit totusi sa ma consulte cand a intrat iar in tura,abia atunci i-am dat.poate sunt eu mai rea sau nu stiu,dar m-am saturat de atat spaga,sunt oameni care chiar nu au si nici nu sunt bagati in sema daca nu dau bani.Acum la bebe 3 am pregatiti niste banuti,daca totul decurge corespunzator ii dau daca nu...nici nu ma stresez...sunt rea stiu
Si noi suntem revoltati de nesimtirea medicilor, adica in fiecare luna dau bani pe fiecare consultatie si, apoi la nastere, asteapta bani de parca nu au salar. Iti cer pe fata....acum nici eu nu stiu cum se dau banii, da si eu cred ca o sa dam dupa ce se termina cu cezariana, si sa vad cat sunt de multumita.
Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Vin de la gine, fata mea e cu capusorul in jos, dar transversal... inca mai are timp sa se intoarca. I-am spus ca pe 26 am disertatia, a zis sa vin pe 27 cu eco sa vedem cum mai sta... si apoi mai discutam. Dar in principiu, pe 1 august ma prezint la spital cu bagajul, daca e sa fie cezariana.
Azi am inteles cum e cu controlul pe masa dureros... am zis ca o pocnesc pe dr. de durere m-am abtinut din greu. Cand verifica colul si palpa burta, vaaai de capu meu, am zis ca mor... in momentele alea o suspectam ca vrea sa-mi rupa membranele. Dupa aia, cand nu mi-a luat bani pe consultatie, mi-au mai trecut gandurile...
Vai Iulia ce putin mai este......abia apuc sa te vad cu fetita in brate, si sa ne povestesti cu lux de amanunte cum a decurs totul.
Si eu am avut parte de primul control pe masa saptamana asta cand am fost la urgente si eu am zis ca vrea sa imi rupa de tot membranele......dezastru.
Iulia la lucru mai mergi?
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
  #953 (permalink)  
Vechi 13 iul 2012, 20:39:41
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul


Vai Iulia ce putin mai este......abia apuc sa te vad cu fetita in brate, si sa ne povestesti cu lux de amanunte cum a decurs totul.
Si eu am avut parte de primul control pe masa saptamana asta cand am fost la urgente si eu am zis ca vrea sa imi rupa de tot membranele......dezastru.
Iulia la lucru mai mergi?
Eu am avut control pe masa la fiecare consult din sarcina.
La lucru nu mai merg, am concediu prenatal de saptamana asta, desi stau acasa de mai mult timp. Pe 1 august o sa mearga sotul sa imi ia urmatorul concediu si din septembrie inapoi la lucru...
__________________
Răspuns cu citat
  #954 (permalink)  
Vechi 13 iul 2012, 21:37:00
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Vin de la gine, fata mea e cu capusorul in jos, dar transversal... inca mai are timp sa se intoarca. I-am spus ca pe 26 am disertatia, a zis sa vin pe 27 cu eco sa vedem cum mai sta... si apoi mai discutam. Dar in principiu, pe 1 august ma prezint la spital cu bagajul, daca e sa fie cezariana.
Azi am inteles cum e cu controlul pe masa dureros... am zis ca o pocnesc pe dr. de durere m-am abtinut din greu. Cand verifica colul si palpa burta, vaaai de capu meu, am zis ca mor... in momentele alea o suspectam ca vrea sa-mi rupa membranele. Dupa aia, cand nu mi-a luat bani pe consultatie, mi-au mai trecut gandurile...
Iulia daca iti spun ca m-ai speriat in legatura cu controlul pe masa ma crezi?,eu am uitat cum e,pana acum am scapat nu m-a urcat deloc pe masa ginecologica dar presimt ca marti o sa ma urc si eu,sper sa aibe mana usoara.In ambele sarcini am avut aceias doctora,o finuta,avea o mana asa delicata(pacat ca nu asista la naseri in spital)dar...imi aduc aminte ca in prima sarcina m-am dus la spital pt a face cunostina cu dr cu care urma sa nasc,Doamne ce mana avea,am simtit ca mi se rupe ceva cand a inceput sa consulte(exact ca tine Iulia),numai mana de ginecolog nu avea omul ala,mai degraba era bun de ajutor de sofer pt tir,nu de alta dar cu asa maini ar fi terminat repede toate penele de la roti.tu cat ii dai la consultatie Iulia? 50-100ron?

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul

Si noi suntem revoltati de nesimtirea medicilor, adica in fiecare luna dau bani pe fiecare consultatie si, apoi la nastere, asteapta bani de parca nu au salar. Iti cer pe fata....acum nici eu nu stiu cum se dau banii, da si eu cred ca o sa dam dupa ce se termina cu cezariana, si sa vad cat sunt de multumita.
Laura eu stiu ca la cezariana se da o parte inainte si o parte dupa,ea ceva de genul 600lei prima mana(la ginecolog)si a doua 200-300ron depinde..si la anestezist la fel 100prima mana si 50-100a doua,nu mai punem si moasele,acum depinde si de doctor care,cum ii sunt "tarifele",depinde si de maternitate.Cum spuneam eu nu dau daca mi se cere in fata,nu vreau.
Eu merg la cabinetul doctorului si ii dau in fiecare luna 100lei pe consultatie+ecografie,luna asta cred ca o sa imi ia mai mult,dar nu stiu cat de mult astept sa vad marti pt ca e posibil sa imi faca si control pe masa,ala cn stie cat o mai fi,sper sa nu depassc 150lei,nu de alta dar la nastere ii dau mai putin,e criza doar
Răspuns cu citat
  #955 (permalink)  
Vechi 13 iul 2012, 21:39:59
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

eh iulia..e dureros.. la nastere.. dar ce sa faci... poate cu epidurala.. dar daca e totul ok.. dc sa faci cezariana..? presupun ca vrei sa faci sport.. sa te simti bine repede.. daca vreis a te intorci la servici din septembrie.(desi e cam devreme) la cezariana iti trebuie macar 2 luni sa te recuperezi.
pai.. nu stiu daca imi fac test.. is cam scumpe aici.. cam 12$ si sa vad ca e negativ.. mrr..
si apoi luna asta am incercat la 7 zile , la 14, si dupa.. dar nu stiu daca e ok.. cel mai bine e sa facem o zi da una nu.. atunci am mai multe sanse, si citesc acuma pe net,, la greu.
eu am mai avut intarzieri.. ultimile luni cam o sapt.., si o data 2 sapt.. dar inainte aveam si de cateva luni .. hiu..
macar daca as avea simptome diferite.. dar is la fel ca la ciclu..
cel putin acum.. ma simt obosita, sanii sensibili.. si simt mirosurile.., ieri radeam.. ca am simtit miros de portocale.. era de la un suc la servici
, care se da la pahar. si colega zice ciudat--o hahah..
mereu le am astea cu greturile usoare, sau simt mirosuri.. haha.. deci nimic nou..
ma gandes ca daca asa simt la cm.. la sarcina o sa fie si mai tare haha
am zis ca imi cumpar si acid floic,, macar sa iau sa fiu pregatita.. in caz ca ma insarcinez si nu stiu.. sau macar sa am vreo presimtire.. hahaha ar fi cevaaaa.. bine ca simt la alte fete
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #956 (permalink)  
Vechi 13 iul 2012, 22:02:59
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
Iulia daca iti spun ca m-ai speriat in legatura cu controlul pe masa ma crezi?,eu am uitat cum e,pana acum am scapat nu m-a urcat deloc pe masa ginecologica dar presimt ca marti o sa ma urc si eu,sper sa aibe mana usoara.In ambele sarcini am avut aceias doctora,o finuta,avea o mana asa delicata(pacat ca nu asista la naseri in spital)dar...imi aduc aminte ca in prima sarcina m-am dus la spital pt a face cunostina cu dr cu care urma sa nasc,Doamne ce mana avea,am simtit ca mi se rupe ceva cand a inceput sa consulte(exact ca tine Iulia),numai mana de ginecolog nu avea omul ala,mai degraba era bun de ajutor de sofer pt tir,nu de alta dar cu asa maini ar fi terminat repede toate penele de la roti.tu cat ii dai la consultatie Iulia? 50-100ron?

Sorry eu am burtica mare, poate de asta m-a durut de data asta. Pana acum ieseam fluierand din cabinet, acum nu eram asa de vesela
O consultatie e 70 de lei, insa nu platesc de fiecare data. Cam o data da, una nu.
Am emotii ca nu stiu ce ma asteapta la nastere, macar daca as sti cum e, as sta mai linistita. Sau nu?

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
eh iulia..e dureros.. la nastere.. dar ce sa faci... poate cu epidurala.. dar daca e totul ok.. dc sa faci cezariana..? presupun ca vrei sa faci sport.. sa te simti bine repede.. daca vreis a te intorci la servici din septembrie.(desi e cam devreme) la cezariana iti trebuie macar 2 luni sa te recuperezi.
pai.. nu stiu daca imi fac test.. is cam scumpe aici.. cam 12$ si sa vad ca e negativ.. mrr..
si apoi luna asta am incercat la 7 zile , la 14, si dupa.. dar nu stiu daca e ok.. cel mai bine e sa facem o zi da una nu.. atunci am mai multe sanse, si citesc acuma pe net,, la greu.
eu am mai avut intarzieri.. ultimile luni cam o sapt.., si o data 2 sapt.. dar inainte aveam si de cateva luni .. hiu..
macar daca as avea simptome diferite.. dar is la fel ca la ciclu..
cel putin acum.. ma simt obosita, sanii sensibili.. si simt mirosurile.., ieri radeam.. ca am simtit miros de portocale.. era de la un suc la servici
, care se da la pahar. si colega zice ciudat--o hahah..
mereu le am astea cu greturile usoare, sau simt mirosuri.. haha.. deci nimic nou..
ma gandes ca daca asa simt la cm.. la sarcina o sa fie si mai tare haha
am zis ca imi cumpar si acid floic,, macar sa iau sa fiu pregatita.. in caz ca ma insarcinez si nu stiu.. sau macar sa am vreo presimtire.. hahaha ar fi cevaaaa.. bine ca simt la alte fete
Merg pe mana doctoritei, nu ma mai gandesc la nicio varianta. Ea o sa stie cel mai bine cum trebuie sa fac, in niciun caz nu o sa fiu incapatanata sa vreau o posibilitate sau alta... Oricum mai fac o ecografie la sfarsitul lunii si dupa aia ne ghidam. Grija mea cea mai mare nu este durerea mea, ci fetita... se pot intampla multe la nasterea naturala si nu vreau sa risc daca nu e necesar. Eu ma refac, ma vindec, fac sport etc. dar numai sa am fetita perfect sanatoasa... nu nenorocita pe viata din cauza incapatanarii de a face intr-un fel sau altul.
__________________
Răspuns cu citat
  #957 (permalink)  
Vechi 13 iul 2012, 22:16:17
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

de aia ziceam sa vb cu sormea.. ca ea se pricepe la discutii de astea..
la ce sa te astepti.. in primul rand.. sa fii linistita.. relaxata, ca e un lucru normal..si totul va fi bine..eu zic asa si pt mine haha
dar nah, chinuieli, durerui.. si ore intregi, de asteptari.. e greu.. gaandeste-te cum e dupa.. eu cred ca as plangeee uh la cat de sensibiloasa sunt si acuma daca ma uita la o nastere imi vine a
uh de abia astept povestea nasterii.. si a intalnirii cu micuta., sa filmezi dupa cand ti-o da..
sa te odihnesti mult.. sa bei apa.. sa te relaxezi.. cauta si tu tehnici de relaxare..
poze ti-ai mai facut?
patut ai.. de toate?
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #958 (permalink)  
Vechi 13 iul 2012, 22:35:12
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Sorry eu am burtica mare, poate de asta m-a durut de data asta. Pana acum ieseam fluierand din cabinet, acum nu eram asa de vesela
O consultatie e 70 de lei, insa nu platesc de fiecare data. Cam o data da, una nu.
Am emotii ca nu stiu ce ma asteapta la nastere, macar daca as sti cum e, as sta mai linistita. Sau nu?


Merg pe mana doctoritei, nu ma mai gandesc la nicio varianta. Ea o sa stie cel mai bine cum trebuie sa fac, in niciun caz nu o sa fiu incapatanata sa vreau o posibilitate sau alta... Oricum mai fac o ecografie la sfarsitul lunii si dupa aia ne ghidam. Grija mea cea mai mare nu este durerea mea, ci fetita... se pot intampla multe la nasterea naturala si nu vreau sa risc daca nu e necesar. Eu ma refac, ma vindec, fac sport etc. dar numai sa am fetita perfect sanatoasa... nu nenorocita pe viata din cauza incapatanarii de a face intr-un fel sau altul.
dai destul de putin la doctor,si eu consider ca dau putin pt ca am auzit mamici care nu scapa fara 200lei/consultatie

Iulia tu practic pe 1 august te duci sa te bage in cezariana,nu?sau mai astepti sa te apuce durerile si sa te opereze atunci cand incepe travaliul?
Răspuns cu citat
  #959 (permalink)  
Vechi 13 iul 2012, 23:54:22
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
dai destul de putin la doctor,si eu consider ca dau putin pt ca am auzit mamici care nu scapa fara 200lei/consultatie

Iulia tu practic pe 1 august te duci sa te bage in cezariana,nu?sau mai astepti sa te apuce durerile si sa te opereze atunci cand incepe travaliul?
Pai nu stiu inca daca fac cezariana... daca ecografia ne spune ca nu se poate natural, facem cezariana pe 1 august. Daca nu, probabil ca mai asteptam

Jess, patut nu mi-am luat pentru ca nu cred ca voi avea nevoie cateva luni de acum incolo, in schimb am landou la carut si e mai mult decat suficient. In rest, cred ca am de toate
Am pus o poza cu hainutele si cu noul dulapior al fetei mele pun poze cu burtica in album.
Imagini ataşate
File Type: jpg 34s4z 012.jpg (123,4 KB, 16 vizualizări)
__________________
Răspuns cu citat
  #960 (permalink)  
Vechi 14 iul 2012, 11:18:59
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Costina la mine o consultatie e 45 ron, dar nu m-a urcat niciodata pe masa, de fiecare data imi face ecografie. Nu cred ca aici sunt tarifele asa de mari la operatie........mi se pare mult 600 la prima mana.......acuma o sa intreb la spital alte femei cat au dat, si o sa intreb si cateva colege de la master care sunt asistente la ginecologie.
Iulia eu o sa primesc patutul de copii, si caruciorul l-am cumparat si noi, si am si landou si scaun de masina de la sora-mea. Cu hainutele acuma sunt si eu in pregatire, le-am terminat de spalat si eu , si urmeaza sa le calc, si apoi aranjatul in dulap. E foarte frumos mobilierul tau Iulia, sunt asa de scumpe hainutele ca sunt asa de mici
Si eu sunt ingrijorata pentru fetita mea, sa fie mare si sanatoasa, dar cred ca fiecare mama e asa pana isi vede puiutul, si apoi sper sa nu am probleme mari cu alaptatul, sa imi vina laptele si ea sa fie mancacioasa, ca as vrea foarte mult sa alaptez, eu zic ca macar un an sa pot alapta.
Iulia o sa mergi la lucru cu norma intreaga din septembrie?...
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
9, calorii, dieta, go, insarcinata, months, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry strawberry Arhiva jurnale slabit 22 13 sep 2012 19:11:29
A walk to remember (2002) iwhipmyhair Filme 11 31 aug 2011 17:05:57
Cinderella Pact sau Lying to Be Perfect goia Filme 8 29 nov 2010 17:52:45
Learning to love myself! [*pinguin*] Simonne Arhiva jurnale slabit 16 23 mai 2010 13:50:51
The show must go one! paris.hilton Arhiva jurnale slabit 6 06 nov 2009 15:03:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole