View Single Post
  #96 (permalink)  
Vechi 30 mar 2011, 16:14:44
Monykk's Avatar
Monykk Monykk este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 169cm, 99kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum sa am ambitie ca sa slabesc?

Buna,
Ambitia cred ca depinde de fiecare , totul e de cum gandesti , daca ti-ai stabilit anumite reguli cu tine
nu vei trisa , cum mi s-a mai intamplat si in decursul altor diete desi eu nu sunt nici gurmanda si nici nu ma omor dupa dulciuri mancam nesanatos si ma trisam tot pe mine , lasa ca daca mananc o bucatica de paine nu ma ingras , total gresit si am descoperit spre surprinderea mea ca poti avea ambitie daca inlaturi tot ce te tenta inainte si gatesti sanatos , eu am aruncat din frigider toate alimentele nesanatoase si am gatit pentru toata familia ceea ce mancam si eu , daca pentru mine nu erau bune clar nici pentru ei , acum in loc sa gatesc ceva cu sos prefer sa fac o friptura pe gratar sau la cuptor sa mananc un iaurt degresat atunci cand simt ca mi se face foame sa beau foarte multa apa si observ ca si organismul reactioaneaza .Am omis sa spun ca merg si pe jos cel putin 30 de min pe zi .

Va doresc sa gasiti aceea motivatie in voi care sa va aduca la greutatea dorita .
Pupici
Monykk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2008 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1491 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat