View Single Post
  #9683 (permalink)  
Vechi 26 feb 2014, 11:30:21
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


80% mananc ok, deci ma declar satisfacut. Mai profit si eu de alaptatul intensiv ca vad ca nu se pune f mult pe mine

O sa iti placa la sala, mie mi se pareau interesante programele lor. Sa le incerci pe toate, inclusiv cycling. Tu parca ziceai ca o sa fii la Titan, nu? Deci o sa ai si piscina, superb
Deci e adevarata povestea cu alaptatul

Eu am mai mers la World Class pe invitatiile surorii si prietenelor mele si am incercat printer altele: Cycling Fat Burn (misto, dar m-a durut fundul la greu dupa) Grit si vechiul si actualul - preferatul meu, Pilates, zumba - nu mi-a placut deloc - si piscina la greu.

Am inteles ca din pacate antrenorii sunt nemultumiti, cursantii sunt praf la orele grele gen grit sau metabolic. Om vedea, mi-am facut deja programul la ce vreau sa merg.
Ce e bine e ca sala e la 5 minute de mers pe jos de la mine din scara.

Ma pot duce lejer de la 7 dimineata.

In timpul sarcinii ai putut face sport?

Pupici!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]