View Single Post
  #97 (permalink)  
Vechi 11 apr 2013, 20:03:38
mihaela01's Avatar
mihaela01 mihaela01 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: "Vreau sa fiu mai slabuta intr-o luna-doua" -concurs pe termen scurt deschis oricui

Citat:
Anterior postat de numaivreausafiuplinutza Vezi mesajul
eu am sprijinit ideea cu punctajul deoarece in majoritatea concursurilor de aici am observat ca au fost acordate puncte..spre exemplu 5 pct pt respectarea dietei,5 puncte pt o ora de sport,5 puncte pt 2 l de apa pe zi,5 pcunte pe masaj anticelu sau aplicarea cremei anticelu..etc cu siguanta avem scopuri diferite:slabire in kg,in cm sau doar tonifiere,insa cred ca toate se obtin intr-un mod asemanator..asa nu mai intram in concurs daca puteam "sa fiu in concurs cu mine insumi" ..ideea concursului banuiesc ca este sa ne ambitionam sa facem mai mult decat puteam si sa ne depasim fortele de teama "oprobiului public"...eu o sa revin cu raportul zilnic si aici,asa ca va rog sa ma luati de urechi daca nu respect dieta sau lenevesc cu sportul
ps:nu vreau sa supar pe nimeni,dar daca era vorba sa reusim sa fim intr-un concurs cu noi insele toata viata,sa fim ambitioase mereu si ce s a mai sustinut nu mai aveam kg in plus
Citat:
Anterior postat de numaivreausafiuplinutza Vezi mesajul
si sa revin si cu raportul meu pe ziua de azi:
-am respectat dieta
-60min zumba,10min stepper,15min start walking,15min exercitii greutati usoare spate,piept,brate
Da, daca am fi fost mai atente si daca ne-am fi respectat corpul nu am fi avut kg in plus.
Dar putem sa invatam sa ne respectam.
Eu am mai spus, trebuie sa ne demonstram noua ca putem si porma altora.
Concursul cu noi insine e permanent , in schimb concursurile acestea au o durata scurta..
Treaba e , ca trebuie sa fim si noi ambitioase, pentru ca , daca slabim , slabim pentru noi nu pentru alte persoane.
Eu doar incerc sa subliniez ca nu trebuie sa depindem de puncte si de strigatele personelor apropiate de incurajare.
Trebuie sa reusim si cu concurs si fara sa slabim , si cu sustinere si fara .
__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui mihaela01:
danyella2008 (11 apr 2013)