View Single Post
  #9726 (permalink)  
Vechi 04 dec 2010, 10:11:45
Cassy's Avatar
Cassy Cassy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul

Si pe mine ,,m-a batut gandul'' si m-am urcat pe cantar,mi-a aratat cu 1kg apr 2kg in plus,iar cm tot asa, dar nu inteleg de ce,poate ca nu s-au relaxat muschi de la aerobic,sau hab nam. Eu am mancat cat de cat ok, dulce deloc. Am marit si nr de proteine...
Dar nah inca nu disper,mai astept,altceva nu mai am ce face. Corpul meu a luat-o raznade tot,nush ce sa mai fac.
Mda pentru mine corpul omenesc ramane un mister.
Eu ma asteptam sa-mi arate la fel , sau cu cateva sute de grame in plus, pentru ca am mancat in fiecare zi ba o bucatica de ciocolata , ba o bucata de placinta cu mere, ba mere rase cu miere.. si na.. ma asteptam oarecum,dar nu la 1,4kg.
Asta e , poate e mai bine ca s-a intamplat asa, poate aveam nevoie de inca un impuls sa continui lupta, ca imi cam pierdusem ambitia.
Dar la tine nu inteleg. Daca ai miccsorat carbo si ai marit proteinele si mai faci si aerobic, ar trebui sa dai jos.
__________________
Jurnal Cassy--->http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...assy-4746.html

__________________________________________

Mancarea-i un minut pe buze si o viata pe solduri !
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]