View Single Post
  #976 (permalink)  
Vechi 17 ian 2011, 20:39:49
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Voi incerca si eu cu fructe uscate cand imi voi cumpara. Eu am mancat azi dimineata doua cornulete pentru ca unul singur mi-se pare putin ( chiar am cantarit din curiozitate unul si are aprox 40 g).
asa mici le faci?saptamana trecuta al meu avea 130 de grsi acuma le-am facut mai mici, dar tot 100 au..nu stiu de ce atarna asa greuNormal ca la 40 de gr unu poti manca linistita 2


Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna seara fetelor !
Mi-a fost dor de voi astazi dar abea acum am reusit sa citesc ce ati mai facut , am avut multa treaba si la munca si acasa cu proiectul pentru master....nu mai suport, sa vina odata vara si sa scap de toate ...
In legatura cu ce am mai papat, v-am zis eu ca de ieri re- incep varianta 1 de slabire dr Man,...concluzia mea dupa 2 zile : mi-e al naibii de greu fara micul dejun mai bogat , mi se face foame rau in timpul zilei , e greu greu Nu prea mi-a venit sa cred ca tocmai eu o sa am senzatiile astea avand in vedere ca am tinut 4 cicluri de slabire in total pana acuma (asta ar fi nr 5) si am rezistat de fiecare data , dar acum dupa o lunga perioada de diversificare-mentinere mi-e cam greu .... asta e , mai am 12 zile Azi am avut ziua cu fructele, am murit de foame toata ziua ce sa mai zic...
Dar la micul dejun ma obisnuisem sa pap paine SM cu gem si uneori adaugam si lapte ,.....cam asta mananc 90% din timp, foarte rar oua si bla bla ... la pranz nu am mai mancat fructe de un secol ....am renuntat la cola zero sa nu mai aud de ea.....fara gustarica din cioco 80% anidor cu care ma delectam eu .... fara fructe la cina ca mi-era lene sa mai gatesc ceva dupa munca+scoala .....eh , asta e acuma, ma reobisnuiesc eu ....

Am vazut ca am fost sfatuita de voi sa nu mai mananc legume crude , doar fierte .... pentru problema cu balonarea....pai fierte le pap in fiecare zi , doar cele din care fac salata sunt crude (salata verde, rosii, masline, ardei).... astea nici nu le pot fierbe, clar Acum ca am trecut din nou pe slabire nu am mai avut senzatia aia de burta de graviduta , poate si pentru ca s-au mai redus numarul alimentelor si caloriilor daca pap dupa schema , si probabil inca nu am mancat acel aliment la care am intoleranta si de care nu stiu

Va pup , sa aveti o seara placuta !
E greu, dar te reobisnuiesti tu..mai ai asa putin
eu mananc f multe legume crude si fructe,dar nu am nicio problema cu balonareaTind sa cred ca ai dreptate si ca poate ai o intoleranta..
O seara frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]