View Single Post
  #98 (permalink)  
Vechi 25 sep 2010, 20:48:44
bst's Avatar
bst bst este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 34
Dieta: dieta personalizata
Date: 175cm, 106kg
Mesaje: 457
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Sunteti vreuna vegetariana?

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
buna
eu sunt vegetariana de aproape 2 ani, nu nu m-am ingrasat am remarcat doar ca diger mult mai bine si nu am "carente" de energie cum aveam cand mancam si carne

poti inlocui carnea cu peste, soia, ciuperci, leguminoase gen fasole, mazare, linte

si mai poti lua niste suplimente de proteine de la polen sau spirulina, ajuta

incearca sa nu mananci prea multi carbohidrati, indreapta-ti atentia spre legume fierte sau facute in sos, sunt ft multe combinatii si ft gustoase, trebuie doar sa ai rabdare sa le descoperi, mult succes

mai astept vesti de la tine, sau daca mai ai nelamuriri suntem aici unele pt altele
Multumesc pt raspuns
Si mie imi place ca pot sa rezist tentatiei de a manca carne,mai ales ca pentru mine nu exista masa fara ea
Insa trebuie sa invat sa nu mai mananc dulciuri si alimente bogate in carbohidrati. Problema e ca fara ele mi-e tot timpul foame,si nu stiu cu ce sa o potolesc..
bst, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2509 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1992 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1218 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat