Subiect: Jurnal Anorien
View Single Post
  #98 (permalink)  
Vechi 22 dec 2010, 18:51:50
cristi2201's Avatar
cristi2201 cristi2201 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica
Date: 163cm, 57.1kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Buna fetelor,

De intors acasa m-am intors deja de cateva zile, dar am ezitat sa vin pe site pentru ca ma simt vinovata pentru ca nu am tinut dieta deloc si nici la sala nu am avut cum ajunge. La mama acasa nici macar n-am incercat sa ma abtin din mancat (dar nici n-am infulecat), iar de cand am ajuns acasa mananc doar de doua ori pe zi (dimineata si seara) si asa cum va imaginati, seara mananc copios ca doar sunt lihnita de cu dimineata . In plus, am mancat in fiecare zi ceva dulce, ba cozonoc, ba o prajiturica, ba napolitana Ce mai, varza )
Nu cred ca am puterea/ambitia/dorinta macar sa revin acum la dieta. E si ziua mea in 2 zile, apoi e Craciunul (fac 2 prajituri si sarmale), apoi revelion (unde sunt gazda, deci iara de gatit si implicit de mancat ). Sper sa revin cu dieta dupa Sarbatori si imi cer iertare profunda ca nu pot intra pe juralele voastre sa verific cum va merge, pur si simplu nu am puterea sa vad ca ceilalti reusesc si se tin de treaba, iar eu am renuntat. M-as simti si mai vinovata decat ma simt deja si m-ar descuraja pe viitor. Promit ca revin si va citesc dupa sarbatori.
Ah si sa nu uit si partea buna: mi-e asa dor sa merg la aerobic. Asta mai compenseaza un pic din vina pe care o resimt.

Va pup te toate si sarbatori fericiteeeeeeeeeeeee!!
Buna Anorien ! Imi pare rau sa aud ca nu ai putut sa te tii de dieta si ca esti atat de descurajata.. Dar ghici ? Nici eu nu sunt pe departe de tine. Si eu am mancat dulce,,, si eu am trista, foarte mult, Pot spune ca eu am infulecat ca sparta ... Si eu sunt dezamagita si intr-o mare depresie ... De ziua de astazi insa chiar sunt mandra, sper ca va fi un nou inceput... Insa ma cam ia groaza cand ma gandesc la cate prajituri si bunatati va trebui sa rezist zilele astea . Insa voi incerca sa ma gandesc la ele ca la ceva otravit, ceva care imi face rau instantaneu. Sper sa reusesc... te pup, si te asigur ca nu esti singura care a dat gres. Sper sa reusim sa ne mobilizam sa mergem de la capat, sau chiar sa o luam de la inceput,.

Te pup,. Sarbatori fericite
__________________
Jurnal Cristi


Don’t surrender ’cause you can win