View Single Post
  #9834 (permalink)  
Vechi 06 mai 2014, 14:19:20
Nivara's Avatar
Nivara
(meniuri, evolutie)
Guest
Merite:
 
Date:
Mesaje: n/a
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

[FONT="Verdana"]
Citat:
Anterior postat de ADINAadinutza Vezi mesajul
Uita'te la emisiunea supersize vs superskinny pe youtube. poate te va motiva.. in fiecare emisiune se prezinta un caz anorexic si unul obez, si cum intalnirea lor ii face sa'si schimbe obiceiurile alimentare. Sa mananci numai dulciuri nu e deloc sanatos, pentru ca la un moment dat vei ceda din punct de vedere fizic, fertilitatea poate fi afectata de asemenea.. trebuie sa'ti stabilesti niste prioritati si sa te ti de ele pe cat posibil asta pentru tine si viata ta, sa te poti bucura de ea pe deplin.
In alta ordine de idei, m'am uitat peste cateva meniuri de'ale tale si tu chiar mananci numai dulciuri, initial credeam ca exagerezi. Ar trebui sa incerci treptat sa le inlocuiesti cu alte alimente ca asa nu e deloc ok
Sunt foarte constienta ca mananc total nesanatos si ca pot sa ma imbolnavesc grav. Nu am exagerat deloc cand am zis ca mananc toata ziua dulciuri, pt. mine sunt ca un drog nu ma pot lasa nicicum de ele si nici nu prea stiu cu ce le-as putea inlocui...parca pt. asta traiesc sa mananc numai prostii, de multe ori abia astept sa mi se faca foame ca sa pot manca, orice as face imi fuge mintea numai la mancat, e un cosmar pt. mine, cred ca am bulimie amestecata cu anorexie, nici eu nu stiu.. Pe langa asta am si o obsesie ciudata, sunt tot timpul cu ochii pe ceas ca sa mananc la ore fixe . Deja pana la ora asta am mancat o gramada de dulciuri si ma simt atat de rau psihic din cauza asta.
Nivara, trebuie să completezi Nivel de activitate fizică pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de Nivara; 06 mai 2014 at 14:21:21.