View Single Post
  #986 (permalink)  
Vechi 15 feb 2014, 15:54:06
cricos's Avatar
cricos cricos este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Deva, Romania
Vârsta: 45
Dieta: Rina
Date: 168cm, 91.9kg
Mesaje: 1.623
Aprecieri acordate: 35
Am fost apreciat(a) de 282 ori in 175 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit orhidee

Maria, si pe mine m-a invatat Rina sa mananc fructe(pe ncare nu le mancam inainte de dieta asta).
Si cumpar numai paste integrale sau din grau dur, orez basmati, salbatic sau integral si in toti anii care au trecut de cand tineam impreuna Rina(ce repede s-au dus!) am gatit mai sanatos.
Cu toate astea m-am ingrasat la loc, caci am mancat haotic si nu am mai respectat principiile disocierii.
Si cand ma gandesc ca mentinerea rina este cred cel mai usor stil de viata care poate fi tinut permanent, mai ales ca ai voie si dulciuri, imi vine sa-mi dau pumni pentru faptul ca nu am urmat-o.
Sper ca acum sa-mi vina mintea la cap, caci, ca si tine, m-am saturat sa ma tot lupt cu kilogramele pe care le-am adunat cu mana mea.
cricos, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
cricos, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2458 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1941 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui cricos:
rozica1965 (16 feb 2014)