View Single Post
  #989 (permalink)  
Vechi 05 iul 2010, 20:24:40
mara_merkel's Avatar
mara_merkel mara_merkel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg

Citat:
Anterior postat de mizu Vezi mesajul
Buna , sunt noua si m-am inscris si eu pentru ca vreau sa slabesc .De doi ani am 64 de kg ceea ce nu e foarte ok pana acum nu a fost nimic care sa ma motiveze , pana cand m-am dus la doctor si mi s-a spus ca am glanda tiroida dereglata . Pe langa medicamentele propriu-zise , doctora mi-a spus ca trebuie sa tin si un regim alimentar ca sa slabesc. In mod normal as lua-o incet dar saptamana viitoare am un eveniment important ce nesesita imbracarea unui costum cam stramt...mult prea stramt pentru mine .Pare nebunesc dar eu intr-o saptamana trebuie sa slabesc 4 kg , stiu , imi puteti spune ca nu este sanatos dar credeti-ma , este necesar sa merg acolo .Am sa tin un regim fulger o saptamana si dupa aceea voi continua incet pentru ca nu mai am motive sa ma grabesc.Am inceput prin a micsora de 3 ori tot ce mancam pana acum intr-o zi , mai pe scurt , acum consum in jur de 800 kcal pe zi .Fac sport in casa cam 2 ore pe zi , pana cand ma simt foarte obosita si transpirata si fac clisma zilnic.Sper ca aceasta metoda sa ma ajute sa slabesc rapid cele 4 kg .
Ce parere aveti ? ...astept un raspuns...
Bine ai venit!
Esti f tanara,eu zic sa nu te dereglezi si mai tare cu o asemenea dieta...mai bine ceri parerea doctorului,explica-i exact de ce vrei sa slabesti asa mult intr-o saptamana si vezi ce spune.