View Single Post
  #990 (permalink)  
Vechi 15 feb 2014, 16:11:25
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal slabit orhidee

Citat:
Anterior postat de cricos Vezi mesajul
Maria, si pe mine m-a invatat Rina sa mananc fructe(pe ncare nu le mancam inainte de dieta asta).
Si cumpar numai paste integrale sau din grau dur, orez basmati, salbatic sau integral si in toti anii care au trecut de cand tineam impreuna Rina(ce repede s-au dus!) am gatit mai sanatos.
Cu toate astea m-am ingrasat la loc, caci am mancat haotic si nu am mai respectat principiile disocierii.
Si cand ma gandesc ca mentinerea rina este cred cel mai usor stil de viata care poate fi tinut permanent, mai ales ca ai voie si dulciuri, imi vine sa-mi dau pumni pentru faptul ca nu am urmat-o.
Sper ca acum sa-mi vina mintea la cap, caci, ca si tine, m-am saturat sa ma tot lupt cu kilogramele pe care le-am adunat cu mana mea.
Sunt perfect de acord, absolut perfect de acord cu ceea ce spui tu!
Eu am mai identificat o greseala, in ceea ce ma priveste ... faptul ca nu am mai intrat zilnic pe "Slabute" n-a fost bine... nu am mai fost conectata la ideea de slabire sau macar de mentinere... lunile cand am lipsit de la "Slabute" au fost lunile in care kilogramele s-au pus cu mare viteza... greseala asta mi-am promis sa n-o mai fac niciodata! Trebuie si sa ma cantaresc zilnic (stiu ca sunt obsedata de ideea cantaritului)... in perioadele de acumulare a kilogramelor nu ma cantaream... nu-mi pasa! De aceea mi-am promis si cantarirea zilnica! Sa nu mai am surpriza ca s-au pus 5-10 kg si eu habar nu aveam... desi, de banuit... banuiam...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui orhidee:
rozica1965 (16 feb 2014)