View Single Post
  #9960 (permalink)  
Vechi 15 dec 2010, 16:20:22
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de Tina Vezi mesajul
Neata, Mira!
Sa-ti fie de bine dupa mic dejunul ala satios...
Am trecut cu niste sfaturi in traista... pt. tine, special.
Am vazut ca ai avut prob cu constipatia si tin sa iti recomand sa mananc mai multe legume, nu te teme de carbo din ele, ar trebui sa mananci cu kg si nici atunci nu te-ai ingrasa. Cele mai utile sunt in perioada asta radacinoasele pt ca au fibre multe, in special crude.
Mananca si salata, spanac, varza, cat mai sunt

Ia-ti seminte de in si ia o lingura cu un pahar de apa, e cel mai bun remediu anti-constipatie, matusa mea a scapat intr-o luna de constipatie de 1 an.
E normala constipatie in aceasta tranzitie spre mai multe proteine, dar nu iti fa probleme, corpul se regleaza daca ii dai ce ii trebuie.
Manaca si nuci, migdale , daca ai ocazia - 20-25g sunt hranitoare si nu ingrasa, ba mai mult te satura.
In privinta racelii, ai un as in maneca acum - proteinele te ajuta sa lupti cu ea.

Multumesc mult pentru sfaturi.
Astazi am mancat o supa crema de legume si nu a durat mult am si fost afara. Pe mine chiar ma ajuta supele/legumele. Seminte de in am avut ,dar mi s-au terminat, trebuie sa imi mai cumpar.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]