forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Slabire prin Metode Naturiste (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/)
-   -   Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti! (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/mierea-scortisoara-te-ajuta-slabesti-812.html)

roseadria 16 nov 2009 09:52:03

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
Doamne, doamne, citesc si nu-mi vine sa cred....:-s

musi25 16 nov 2009 09:57:26

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
Intr-un borcan de 800g cu capac se pun la macerat in 500 ml otet de mere 8 catei de usturoi pisati si 300g de miere de albine. Se lasa la intuneric 3 zile si se amesteca cu o lingura de lemn de 2-3 ori pe zi. Din acest preparat se consuma cate 2 linguri pe zi (1 lingura dimineata, pe stomacul gol, si 1 lingura seara, inainte de culcare). Aceasta metoda contribuie la reglarea metabolismului. Dupa cateva zile nu vei mai simti nevoia de dulciuri si vei manca mai putin. Mult succes!.

dara 16 nov 2009 12:26:43

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
Rose, cre' ca am mai scris si eu pe undeva ca scortisoara reduce glicemia in sange. Se pregateau unii sa testeze ce mult creste glicemia niste placinta cu mere si cand colo s-au trezit ca scazuse. Cand au cercetat mai bine au constatat ca placinta aceea cu mere avea scortisoara in ea. In felul asta, glucoza din sange nu s-a mai dus la fel de repede si de mult in depozitele de grasime. De-asta ziceam ca pun scortisoara in cerealelel integrale de dimineata. Dar din ce vad eu, nimeni de pe aici nu a obtinut rezultate spectaculoase cu chestia asta. Mierea e ok, are vitamine si daca nu e in cantitati mari e bine. Plus ca luata dimineata, 1 lingurita, cum se recomanda, stiu ca favorizeaza tranzitul. Si daca-i pui scortisoara ar scadea cantitatea de zahar din sange dusa de miere. Eu cred ca asta e ideea.
Nu e deloc rau sa adaugi scortisoara la ce poti. In general la carbohidrati ca ar fi bizar la carne, cred.

roseadria 16 nov 2009 12:30:29

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
cu ce zici tu sint de acord. Insa aici ideea era ca bei dimineata si seara combinatia asta si slabesti, dom;le....

madaEM 16 nov 2009 14:47:09

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
Citat:

Anterior postat de roseadria (Post 49515)
cu ce zici tu sint de acord. Insa aici ideea era ca bei dimineata si seara combinatia asta si slabesti, dom;le....

roseadria....uite nici eu nu cred ca vezi doamne bei scortisoara aia si cu miere si gata slabesti..fara sa tii o dieta...sau daca ai o alimentatie dezechilibrata...nu nu cred...dar eu atat timp cat am tinut vreo 2 saptamani un fel de dieta personalizata..imi faceam si ceaiul asta...sincer nus cat ma ajutat sa dau jos kg alea pe care leam dat atunci...poate deloc nu am ajutat...dar era f bun:Deu ador scortisoara..si acum vreau sa imi iau din nou sa beau...ca tare bine era seara cand ma bagam in pat..o cana fierbinte de ceai...;;)

dara 16 nov 2009 14:54:57

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
Chiar foarte buna scortisoara la slabit, tocmai mi-ati dat ideea si mi-am pus pe kiwi :P

dorutza 16 nov 2009 15:11:51

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
si eu folsesc scortisoara cu miere dar nu impreuna. am incercat asa impreuna si am avut un acid foarte mare

asa ca scortisoara o pun pe mere sau in lapte cu cereale dimineata
iar zaharul l-am inlocuit cu miere cand am pofta de ceva dulce in loc de zahar pun miere. sau cand beau un ceai si vreau sa fie dulce pun putina miere
sau in cafea

roseadria 16 nov 2009 15:45:50

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
:)) Bine mai Slabutelor......eu vazusem titlul jurnalului.........analogia mea n-a fost pe dos:))

Sheba 16 nov 2009 17:54:25

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
uite o idee buna ca si mie-mi place dar e ceva vreme de cand nu am mai cumparat. Imi plac si batoanele asa mai rontai cate-o bucatica.

Slabuta 17 nov 2009 00:13:01

Re: Mierea si scortisoara te ajuta sa slabesti!
 
Si eu ador scortisoara :) mai ales mere la cuptor cu scortisoara sau orez cu lapte si scortisoara, yummi :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:42:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO