forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Slabire prin Metode Naturiste (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/)
-   -   Slabeste cu ceai de urzica (http://forum.slabute.ro/slabire-metode-naturiste/slabeste-ceai-urzica-3448.html)

Sibel H 27 apr 2010 16:14:28

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de celi (Post 167371)
M-am chinuit și eu cu ceaiul de urzică pentru că am zis că o fi meritând dacă toată lumea îl bea în pofida gustului foarte rău și ieri am ajuns la concluzia că ... nu mi se potrivește. Mă așteptam să mă "curețe", să simt asta când merg la WC mai ales că știam ce bine reacționez la ceaiul verde, dar nici poveste, aproape ca am avut un tranzit intestinal deficitar în aceste zile. Așa că de aseară am trecut din nou la ceaiul verde chinezesc și bine am făcut. Azi am avut toată ziua un stomăcel plat ;;)

Nu toate reacționăm la fel, mulțumesc oricum >:D<
Baftă celor care s-au apucat de acum.

...:) ... Trebuie sa ai rabdare cu acest ceai nu din prima zi s-au 2 zile se vede..scumpa efectul...sa sti ca are o putere mare de-a purifica organismul si de al regenera...la toate prietenele mel am vazut rezultate frumoase...iti curata si tenul pielea devine mai ferma si mai luminoasa dar trebuie baut 3 saptamani zi de zi cantitatea in concentratia care am descrs mai sus...tu poate ai reactionat asa pentru ca incepuse sa lucreze cu organismul tau...:)

celi 27 apr 2010 19:17:59

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de Sibel H (Post 167390)
...:) ... Trebuie sa ai rabdare cu acest ceai nu din prima zi s-au 2 zile se vede..scumpa efectul...sa sti ca are o putere mare de-a purifica organismul si de al regenera...la toate prietenele mel am vazut rezultate frumoase...iti curata si tenul pielea devine mai ferma si mai luminoasa dar trebuie baut 3 saptamani zi de zi cantitatea in concentratia care am descrs mai sus...tu poate ai reactionat asa pentru ca incepuse sa lucreze cu organismul tau...:)

O să mai încerc cu ceai de urzică, nu am abandonat de tot, dar era necesar să trec pe ceai verde că nu mă simțeam OK la stomac...:-/

Sibel H 27 apr 2010 19:50:35

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de celi (Post 167546)
O să mai încerc cu ceai de urzică, nu am abandonat de tot, dar era necesar să trec pe ceai verde că nu mă simțeam OK la stomac...:-/

:) ...poti, bea si ceai verde in timpul celor trei saptamani...eu,nu prea cunosc interdicti...eu,nu am tinut regim s-au dieta in timpul celor trei saptamani..prietenele mele erau la dieta una disociat si alta cu calori putine ..si au slabit, foarte frumos...deci ,daca ai o dieta ai mai multe sanse cu ceaiul..eu ,le-am tinut companie in cele trei saptamanii..si am fost ,placut surprinsa cat de bine mi-a facut organismului si mie personal...iti doresc ,succes...si la toate fetele ,le doresc succes...>:D<

Laura 30 apr 2010 07:29:39

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Buna fetelor:)
Am inceput si eu de 2 zile sa beau ceai de urzica, dar am o problema;;)......nu stiu, poate fac eu ceaiul prea concentrat, dar am diaree de cand am inceput sa-l beau:(....asa e normal?
eu vreau sa beau pentru a ma curata de cosuri, de ceva vreme mi-au aparut cosuri multe pe spate, si am auzit ca ceaiul de urzica curata frumos corpul.........
Eu am urzici culese de mine:), si pun cate 3 fire intr-o cratita de 1,5L.....e prea concentrat?..........

Sibel H 30 apr 2010 08:29:45

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 171001)
Buna fetelor:)
Am inceput si eu de 2 zile sa beau ceai de urzica, dar am o problema;;)......nu stiu, poate fac eu ceaiul prea concentrat, dar am diaree de cand am inceput sa-l beau:(....asa e normal?
eu vreau sa beau pentru a ma curata de cosuri, de ceva vreme mi-au aparut cosuri multe pe spate, si am auzit ca ceaiul de urzica curata frumos corpul.........
Eu am urzici culese de mine:), si pun cate 3 fire intr-o cratita de 1,5L.....e prea concentrat?..........

...Este, bine ...te, curata si pe interior si pe exterior..linistita ,continua...la ,fiecare persoana reactioneaza divers...sa ne scri cum evoluiezi si ce rezultate ai....sa ,ai o zi frumoasa...spor ,la baut ceai...:-*

celi 30 apr 2010 23:27:30

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 171001)
Buna fetelor:)
Am inceput si eu de 2 zile sa beau ceai de urzica, dar am o problema;;)......nu stiu, poate fac eu ceaiul prea concentrat, dar am diaree de cand am inceput sa-l beau:(....asa e normal?
eu vreau sa beau pentru a ma curata de cosuri, de ceva vreme mi-au aparut cosuri multe pe spate, si am auzit ca ceaiul de urzica curata frumos corpul.........
Eu am urzici culese de mine:), si pun cate 3 fire intr-o cratita de 1,5L.....e prea concentrat?..........

Așa e normal, să ai diaree, la mine a fost anormal că nu am avut, ba chiar am simțit un tranzit intestinal lent. De când îl beau în tandem cu ceaiul verde merge bine și la nime ;)

Sibel H 01 mai 2010 09:39:17

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de celi (Post 171863)
Așa e normal, să ai diaree, la mine a fost anormal că nu am avut, ba chiar am simțit un tranzit intestinal lent. De când îl beau în tandem cu ceaiul verde merge bine și la nime ;)

:)...Scumpa nu este anormal nici la tine dar trebuie sa ai ..rabdare pana ceaiul iti regleaza tranzitul intestinal personal...pt.ca este posibil ca tu sa-l fi solicitat foarte mult cu ...de exemplu ceaiul verde...s-au alte produse...cum ai inceput sa te simnti?..cu cura de ceai....?...te-ai mai obisnuit? ...:-*.deja, de cate zile bei ceaiul abdomenul, trebuie sa-ti devina plat ca in palma....:)

mona112 02 mai 2010 07:28:13

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
am tot citit pe net ca ceaiul de urzica e foarte bun la slabit cu si fara o dieta acum depinde si de organism,,,eu de exemplu beau ceai de urzica si in acelasi timp si ceai de soc,,,ceaiul de soc ma ajuta sa scap de celulita,,de efectul de coaja de portocala dar cel mai important inainte de masa de pranz si cina bag si cate o cana de suc de grefruit facut de mine,,,,va spun dupa o sapt ce efect a avut eu cu dietele nu ma impac ,,,,eu am 30 ani un bebe la activ si vreo 60kg si vreau sa ajung la 55,,,,,,#:-s

Sibel H 02 mai 2010 07:40:27

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
Citat:

Anterior postat de mona112 (Post 172564)
am tot citit pe net ca ceaiul de urzica e foarte bun la slabit cu si fara o dieta acum depinde si de organism,,,eu de exemplu beau ceai de urzica si in acelasi timp si ceai de soc,,,ceaiul de soc ma ajuta sa scap de celulita,,de efectul de coaja de portocala dar cel mai important inainte de masa de pranz si cina bag si cate o cana de suc de grefruit facut de mine,,,,va spun dupa o sapt ce efect a avut eu cu dietele nu ma impac ,,,,eu am 30 ani un bebe la activ si vreo 60kg si vreau sa ajung la 55,,,,,,#:-s

....:)...Buna dimineata!Mona .... Bine ai venit !printre noi....sa-ti traiasca micutul si sa-ti creasca sanatos ...daca ai fi citit si mesajele anterioare ...eu,am scris cum se prepara si cum se bea ceaiul de urzici...Am ,mai scris ca nu am tinut dieta ca prietenele mele si am slabit 5 kg.....citeste de la inceput mesajele poate te ajuta cu ceva....ceaiul de soc este bun dupa ce termini cura cu ceai de urzici...combinat ..nu stiu, ce sa zic...ai, grija la aspectul pieli...foloseste, ceva creme hidratante....asemenea sa ai o ,zi buna....>:D<

mona112 03 mai 2010 07:56:40

Re: Slabeste cu ceai de urzica
 
multumesc mult de sfaturi,,,,
;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:05:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO