forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Slabit eXtrem (http://forum.slabute.ro/slabit-extrem/)
-   -   Infometarea (http://forum.slabute.ro/slabit-extrem/infometarea-814.html)

Alina82 03 mai 2011 20:44:57

Re: Infometare
 
Citat:

Anterior postat de Whaley (Post 641140)


Stiu asta, raspunsul meu era pentru Dio care considera ca ne pierdem vremea degeaba explicand ca nu e bine, ca ele vor face tot ce stiu. Nu e chiar degeaba, indiferent ce fac colegele de forum care doresc neaparat sa se infometeze. :)

;););)
Corect...nici eu nu consider k e o pierdere de timp...e drept k multe aleg sa se infometeze in continuare dar makr asa cineva care ajunge pe subiectul asta afla k se poate slabi si fara infometare...plus k dak makr una din cele care aleg sa isi distruga sanatatea se razgandesc deja e un mare castig:)

Dio 03 mai 2011 21:21:28

Re: Infometare
 
Eram sarcastic :)

Alina82 03 mai 2011 21:35:07

Re: Infometare
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 641274)
Eram sarcastic :)

Mda..se intelege k e un mesaj ce trebuie citit printre randuri...dar trebuiau facute anumite precizari...tocmai pt k fetele astea care aleg sa se infometeze...sau pe care le bantuie gandul sa aleaga infometarea...le incurajeaza cumva spre infometare si mesajele astea sarcastice...pt a demonstra lumi k exagereaza si nu se moare din infometare(nu se moare dupa o zi pe alta...dar se chinuie mult si in cele din urma dus la extrem se poate si muri)....trebuie punctat si explicat concret si pas cu pas ce se intampla atunci cand te infometezi...altfel la mesaje gen o sa mori dak nu mananci...nu reactioneaza...bn stiu k nu prea reactioneaza la nik de cele mai multe ori...dar sperantza moare ultima si asa cum am spus si in mesajul anterior...dak makr una se razgandeste e un lucru fantastic:)

dr jekil 04 mai 2011 08:20:10

Re: Infometare
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 641323)


Mda..se intelege k e un mesaj ce trebuie citit printre randuri...dar trebuiau facute anumite precizari...tocmai pt k fetele astea care aleg sa se infometeze...sau pe care le bantuie gandul sa aleaga infometarea...le incurajeaza cumva spre infometare si mesajele astea sarcastice...pt a demonstra lumi k exagereaza si nu se moare din infometare(nu se moare dupa o zi pe alta...dar se chinuie mult si in cele din urma dus la extrem se poate si muri)....trebuie punctat si explicat concret si pas cu pas ce se intampla atunci cand te infometezi...altfel la mesaje gen o sa mori dak nu mananci...nu reactioneaza...bn stiu k nu prea reactioneaza la nik de cele mai multe ori...dar sperantza moare ultima si asa cum am spus si in mesajul anterior...dak makr una se razgandeste e un lucru fantastic:)

Alinuta mama,ai rabdare nu gluma!Asta mi se pare munca de sisif!!Admir toate fetele care au rabdare sa explice de nenumarate ori aceleasi lucruri..Eu nu am nervii necesari:(.Va admir sincer pt munca neobosita pe care o faceti cu aceste fete![*53*][*53*]

alecssandra16 04 mai 2011 19:30:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (V)
 
Citat:

Anterior postat de twetty (Post 614407)
fetelor haideti sa va zic ceva tare:)) nu stiu daca e de vina foamea sau nu dar m-am apucat de scris poezii:)) toata noaptea am scris ........nu stiu ce e cu mine:))

is curioasa daca erau despre mancare :))

patratel 05 mai 2011 13:24:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (III)
 
ok am vazut ca Andra s-a luat de mine din nou....
eu in primul rand nu instig pe mine ca sa ma ia drept exemplu..... nu am facut propaganda (asa cum a dat ea de inteles in mesajele ei) cu privire la meniurile mele sau la numarul caloriilor ingerate de mine.... eu am laud DOAR dieta South beach in sine......
eu am inteles punctul ei de vedere, nu trebuie sa mi-l repede de fiecare data, dar parerea mea este ca sunt suficient de mare inca sa pot face ce alegeri vreau si daca le vreau.... o fac pe pielea mea.... iar daca voi regreta sau nu asta e din nou problema mea........
nu vreau sa iasa n schimb de replici dure intre noi - departe gandul de mine- dar cred ca odata expus punctul de vedere este ok.... in plus nu putem face un etalon cu numarul de calorii sau cu nr de kg slabite intr-un anumit timp, pentru ca fiecare corp este unic, are arderile diferite si absolut toate sunt relative... nu pitem decat sa ne ghidam dupa anumite principi si in rest este "norocul organismului"

andra_aly 05 mai 2011 14:00:06

Re: Infometare
 
Am de spus doar cateva lucruri:
in primul rand aici nu e vorba de varsta. ai raspuns ca o adolescenta care se incapataneaza sa spuna ca stie ea ce face...
si inca ceva: meniurile tale dovedesc ca tu cam faci foamea. aia nu mai e south beach. ca nu cred ca sb zice sa stai mai mereu flamanda. stiu ce o sa raspunzi: mie nu mi-e foame. asa zic si fetele cu probleme. acum nu zic ca o sa devii anorexica dar in felul acesta, nu pot sa iti zic bravo: slabesti sanatos. ca nu e asa:-s
si apoi, noi sustinem stilul de viata sanatos asa ca nu te mai mira ca ma iau atat de tine... oricum, eu am facut tot posibilul sa te fac sa intelegi asa ca ... mai departe e decizia ta.

andra_aly 05 mai 2011 14:01:59

Re: Infometare
 
apoi la ce spui ttu ca te-am batut la cap, ce vrei sa las mesajele tale de laude sa le faci pe fete doritoare sa incerce dieta ta minune?:-s in nici un caz. pentru ca acele mesaje trebuie comentate. nu ai vazut ce curioase le-ai facut? sa studieze meniurile tale cica:-s
in felul asta, faceti toate experimente ca tine?:-/

anqutz 05 mai 2011 14:06:15

Re: Infometare
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 644445)
Am de spus doar cateva lucruri:
in primul rand aici nu e vorba de varsta. ai raspuns ca o adolescenta care se incapataneaza sa spuna ca stie ea ce face...
si inca ceva: meniurile tale dovedesc ca tu cam faci foamea. aia nu mai e south beach. ca nu cred ca sb zice sa stai mai mereu flamanda. stiu ce o sa raspunzi: mie nu mi-e foame. asa zic si fetele cu probleme. acum nu zic ca o sa devii anorexica dar in felul acesta, nu pot sa iti zic bravo: slabesti sanatos. ca nu e asa:-s
si apoi, noi sustinem stilul de viata sanatos asa ca nu te mai mira ca ma iau atat de tine... oricum, eu am facut tot posibilul sa te fac sa intelegi asa ca ... mai departe e decizia ta.

Da de unde, in SB ti se zice sa mananci pe saturate si sa nu-ti fie foame niciodata. Cine face fomanea nu tine SB, cele 2 se exclud din start.

Slabuta 05 mai 2011 14:23:44

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (III)
 
Citat:

Anterior postat de patratel (Post 644355)
ok am vazut ca Andra s-a luat de mine din nou....

In antetul site-ului scrie "Comunitatea pentru stil de viata sanatos, alimentatie corecta si sport".

Citat:

eu in primul rand nu instig pe mine ca sa ma ia drept exemplu..... nu am facut propaganda (asa cum a dat ea de inteles in mesajele ei) cu privire la meniurile mele sau la numarul caloriilor ingerate de mine.... eu am laud DOAR dieta South beach in sine......
Te lauzi pe un forum public cu rezultatele pe care le obtii prin infometare, nu dieta South Beach.

Crezi ca fetele noi sau mai tinere nu te vor lua drept exemplu?! Te inseli.

Acest lucru demonstreaza ca nu esti responsabila de actiunile pe care le faci - ar trebui sa dai un exemplu bun, nu unul gresit. Totusi nu esti o adolescenta, ci o femeie in toata regula, cu copil.

Nu lauzi South Beach, lauzi infometarea.

Citat:

eu am inteles punctul ei de vedere, nu trebuie sa mi-l repede de fiecare data, dar parerea mea este ca sunt suficient de mare inca sa pot face ce alegeri vreau si daca le vreau.... o fac pe pielea mea.... iar daca voi regreta sau nu asta e din nou problema mea........
O sa il repete ori de cate ori va fi nevoie. Comunitatea este pentru stil de viata sanatos, nu infometare.

"Experimentele" le faci intr-un spatiu privat, unde nu influentezi pe nimeni.

Atata timp cat ai ales sa activezi pe un forum public, ai responsabilitatea si oamenilor care te citesc.

Citat:

nu vreau sa iasa n schimb de replici dure intre noi - departe gandul de mine- dar cred ca odata expus punctul de vedere este ok.... in plus nu putem face un etalon cu numarul de calorii sau cu nr de kg slabite intr-un anumit timp, pentru ca fiecare corp este unic, are arderile diferite si absolut toate sunt relative... nu pitem decat sa ne ghidam dupa anumite principi si in rest este "norocul organismului"
Nu este vorba de replici dure, cand vorbim de sanatate. Dar nici nu poate fi vorba de a aproba ceea ce faci.

Un etalon nu este sa mananci 800 kcal/zi si sa te lauzi ca tii South Beach, dar de fapt te infometezi.


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:13:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO