forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Slabit eXtrem (http://forum.slabute.ro/slabit-extrem/)
-   -   Infometarea (http://forum.slabute.ro/slabit-extrem/infometarea-814.html)

Red_Rose 30 nov 2009 17:18:09

Re: Infometarea
 
Fetelor,am trecut si eu prin infometare :( acum imi musc pumnii din cauza asta.Dupa infometare de o luna(mincam odata pe zi) m-am ingrasat pina la 74 :(( Acum am zis ca ma informez macar si stind 24/24 la calculator ,vreau sa stiu tot cum functioneaza pina cind ma invat cum sa fac sa slabesc pe viata..
off si am si eu o prietena care de ani intregi se infometeaza/nu maninca dimineata niciodata si maninca odata in zi doar si inca alimente rele..Cit nu i-as lamuri cum e sistemul de slabire si metabolismul ea imi spune"vreau sfaturi de la cineva care a slabit si nu s-a ingrasat" .ZIce asta pt ca eu am slabit si apoi m-am ingrasat dar ei ii greu sa inteleaga din greselile mele.Sint zile in care se lauda ca nu a mincat nimic ca seara merge la disco.Si nu mai slabeste deloc dupa cite am observat.E mare si singura stie ce face.Cite ori am incercat sa ii explic oricum nu vrea sa ma asculte.Am zis ca deja imi caut de problemele mele si cind o sa ajung mai slaba ca ea si ma voi mentine asa sper ca atunci va intelege.

lorycel 04 ian 2010 23:03:43

Re: Infometarea
 
Buna fetelor! Ma bucur foarte mult k v-am descoperit, impreuna e mai usor. Si eu momentan ma infometez, stiu k nu fac bine, dar sunt disperata, nu ma mai suport, simt k dak continui asa o sa ajung sa ma sinucid. Vreau sa spun k de la 1 ianuarie 2010 pana astazi dim. nu am mancat nimic, doar apa am baut, am slabit 3 kg in trei zile dar ma simteam ametita si asa k am mancat un mar in dim. aceasta. Acum e mai bine, nu mai ametesc, in schimb visez la tot felul de bunatati si sunt nervoasa tot timpul. Acum am 70 kg si vreau sa ma infometez pana ajung la 65 de kg dupa care sa urmez o dieta mai putin drastica, asta k sa ma motiveze k altfel nu reusesc. Va pup, si mult succes in continuare.

Slabuta 04 ian 2010 23:11:52

Re: Infometarea
 
Citat:

Anterior postat de lorycel (Post 60542)
Buna fetelor! Ma bucur foarte mult k v-am descoperit, impreuna e mai usor. Si eu momentan ma infometez, stiu k nu fac bine, dar sunt disperata, nu ma mai suport, simt k dak continui asa o sa ajung sa ma sinucid. Vreau sa spun k de la 1 ianuarie 2010 pana astazi dim. nu am mancat nimic, doar apa am baut, am slabit 3 kg in trei zile dar ma simteam ametita si asa k am mancat un mar in dim. aceasta. Acum e mai bine, nu mai ametesc, in schimb visez la tot felul de bunatati si sunt nervoasa tot timpul. Acum am 70 kg si vreau sa ma infometez pana ajung la 65 de kg dupa care sa urmez o dieta mai putin drastica, asta k sa ma motiveze k altfel nu reusesc. Va pup, si mult succes in continuare.


vai Lorycel, :-s cu riscul de a te supara pe mine o sa te cert :-s
nu este bine ceea ce faci, te asigur ca ideea de a te sinucide devini din ce in ce mai grava pe masura ce te infometezi, am trecut exact prin aceleasi momente ca si tine :( si cu cat ma infometam, cu atat eram mai frustrata si hotarata sa fac acest lucru :-s

te rog mult sa nu faci aceleasi greseli pe care le-am facut eu :(
citeste aici si poate o sa realizezi cat de grav se poate ajunge si o sa te convingi ca trebuie sa eviti aceasta capcana :(

http://forum.slabute.ro/ghidul-slabi...esie-1219.html
http://forum.slabute.ro/ghidul-slabi...arii-1207.html

ianna 04 ian 2010 23:31:44

Re: Infometarea
 
Ce prostie... tu chiar nu ai citit nimic aici pe forum???? n-ai vazut ca nu da rezultate infometarea???! Ai dat jos numai apa .... grasimea nu se arde prin infometare ci prin miscare ! e si logic...(ia o bucata de slanina si tine-o in frigider ...se topeste??? nu cred.. ia-o in mana si freac-o si la caldura corpului tau si miscare ai sa vezi ca se topeste...sorry de comparatie dar cam asta mi-a trecut acu in minte)...anyway...poate tu te crezi prin lumea a 3a si crezi ca daca bei doar apa si un mar o sa ajungi sa iti numeri coastele :)):((:(Dar vezi tu...aia din lumea a 3a sau "a 4a" saracii sufera de atatea boli ca nu trec de 45 de ani...so tu chiar preferi sa iti scurtezi sau ingreunezi viata pentru cateva luni de fericire... ca dupa o astfel de "slabire" - daca vei rezista-aparenta silueta se va mentine foarte putin ptr ca o data ce dai de mancare ...chiar si doar inca un mar in plus;) se va depune pe tine:>


Citat:

Anterior postat de lorycel (Post 60542)
Buna fetelor! Ma bucur foarte mult k v-am descoperit, impreuna e mai usor. Si eu momentan ma infometez, stiu k nu fac bine, dar sunt disperata, nu ma mai suport, simt k dak continui asa o sa ajung sa ma sinucid. Vreau sa spun k de la 1 ianuarie 2010 pana astazi dim. nu am mancat nimic, doar apa am baut, am slabit 3 kg in trei zile dar ma simteam ametita si asa k am mancat un mar in dim. aceasta. Acum e mai bine, nu mai ametesc, in schimb visez la tot felul de bunatati si sunt nervoasa tot timpul. Acum am 70 kg si vreau sa ma infometez pana ajung la 65 de kg dupa care sa urmez o dieta mai putin drastica, asta k sa ma motiveze k altfel nu reusesc. Va pup, si mult succes in continuare.


scumpa 15 mar 2010 12:29:57

Re: Infometarea
 
Citat:

Anterior postat de lorycel (Post 60542)
Buna fetelor! Ma bucur foarte mult k v-am descoperit, impreuna e mai usor. Si eu momentan ma infometez, stiu k nu fac bine, dar sunt disperata, nu ma mai suport, simt k dak continui asa o sa ajung sa ma sinucid. Vreau sa spun k de la 1 ianuarie 2010 pana astazi dim. nu am mancat nimic, doar apa am baut, am slabit 3 kg in trei zile dar ma simteam ametita si asa k am mancat un mar in dim. aceasta. Acum e mai bine, nu mai ametesc, in schimb visez la tot felul de bunatati si sunt nervoasa tot timpul. Acum am 70 kg si vreau sa ma infometez pana ajung la 65 de kg dupa care sa urmez o dieta mai putin drastica, asta k sa ma motiveze k altfel nu reusesc. Va pup, si mult succes in continuare.

te inteleg si eu sunt in aceasta situatie ...cand incerci toate si nu da rezulate nimik te disperi si nu mai sti ce sa faci...daca si Andreea Esca a zis ca cea mai buna cura de slabire este ''foamea'' atunci nu ne mai ramane decat sa ne infometam...ne miram cand vedem ca femeiile nevoiase sunt slabe orcati copii ar avea oare de ce?! cand ele mananca cartofi,fasole si alte lucruri care noi nu avem voie sa le mancam,pe cand noi mancam numai light si dejaba ca ne ingrasam...ar trebui sa facem schimb cu acele femei sa traim mai greu( nu cand deschidem frigideru' sa nu stim ce sa alegem de cate avem in el)sa fim stresate ce le-om mai da de mancare la copii si alte chesti de astea si atunci o sa slabim fara sa ne mai gandim.........am deviat de la subiect,oricum foamea ar trebui totusi sa dea rezultate....eu am zis ca fac astfel
1 zi mananc diminteata:fructe
pranz:pui la gratar si salata verde sau peste
seara :la fel ca la pranz sau lactate 0%
2 zi :numai apa ,ceai verde,lapte
cam asta e ce imi pun in gand sa fac,iar dupa ce se mai incalzeste afara alergare 30 minute seara

sper sa reusesc !

OitaVesela 15 mar 2010 12:35:33

Re: Infometarea
 
Mai fetelor ia puneti voi mana si mancati cum trebuie. Fara prostii, dar rezonabil dpdv caloric. Adica minim 1000 calorii pe zi. Si faceti sport macar de 3 ori pe saptamana. Nu mai ascultati de dietele marilor "vedete". Andreea Esca citeste de pe prompter nu e nutritionist.

hera441 15 mar 2010 15:20:32

Re: Infometarea
 
si eu ma infometez de cateva zole

hera441 15 mar 2010 15:22:23

Re: Infometarea
 
pff nu vad ce scriu ....???????

OitaVesela 15 mar 2010 15:22:45

Re: Infometarea
 
Foarte rau faci :( Daca dai jos asa, le pui la loc poate si in plus. Daca continui cu infometarea iti privezi corpul nu numai de calorii, dar si de tot ce ii trebuie sa functioneze in parametri normali.

Slabuta 15 mar 2010 15:27:47

Re: Infometarea
 
Citat:

Anterior postat de hera441 (Post 118468)
pff nu vad ce scriu ....???????

Daca ai o problema cu scrierea, anunta aici: http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...saje-3145.html


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:22:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO