forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Slabute 2009 (http://forum.slabute.ro/slabute-2009/)
-   -   Slabute din 2009! (http://forum.slabute.ro/slabute-2009/slabute-2009-a-1914.html)

Slabuta 10 dec 2009 03:14:19

Slabute din 2009!
 
Slabute 2009
http://www.andrewzelinko.com/blog/wp...-year-2009.jpg

Cum aceasta idee o discutam mai demult cu slabutele cu vechime, intr-un final am decis sa pun planul in aplicare :)

Consider ca cele care au reusit sa slabeasca si sunt "slabute cu acte in regula" :) ar putea inspira cu povestile si rezultatele lor si pe cele care sunt la inceput de drum si cauta informatii despre modalitati de a slabi, motivatia necesara sau cum au reusit acele slabute sa treaca peste tentatii, diferite tips&tricksuri, pe care sa le impartaseasca si restul fetelor. :)

Eu m-am gandit la un interviu care sa fie publicat in aceasta categorie.

Si acum rugamintea mea. :)

Rog sa ne adunam si sa ne gandim impreuna la intrebarile care ati vrea sa apara in acele interviuri, ce ati vrea sa aflati de la fetele care au reusit? acum aveti ocazia sa le intrebati exact ceea ce va intereseaza. :)

Astept sugestiile voastre.
Intrebarile le puteti pune, din orice domeniu, de exemplu:
" Mai multe detalii despre dieta"
"Tipul de sport practicat"


Anul acesta GENERATIA DE SLABUTE 2009 este reprezentata de:

1. Adella - (ea a slabit de la 61 la 49.5)
2. Ali_lumi - (ea a slabit de la 63 la 49.2)
3. Mayya - (ea a slabit de la 67 la 55)


MariaLuisa 10 dec 2009 11:34:34

Re: Slabute din 2009!
 
Exact ce aveam nevoie :)>:D< Incep eu cu intrebarile :)
Ce sport v-a ajutat cel mai mult ?
Cat de des practicati sportul? Cat de intens? Cat dura o sedinta de sport ?
Ce faceati cand aveati pofta de dulce? :">
Daca va era foame la 11 noaptea sau la 4-5 dimineata cum mi se intampla mie :"> si nu mergea anihilata cu un pahar cu apa, ce faceati ? :-/
Eu am zile negre cand incep o dieta. >:) Ati avut momente depresive datorita dietei ? Cum le faceati fatza ? :-/

ras_cristalin 10 dec 2009 11:42:00

Re: Slabute din 2009!
 
Citat:

Anterior postat de MariaLuisa (Post 56142)
Exact ce aveam nevoie :)>:D< Incep eu cu intrebarile :)
Ce sport v-a ajutat cel mai mult ?
Cat de des practicati sportul? Cat de intens? Cat dura o sedinta de sport ?
Ce faceati cand aveati pofta de dulce? :">
Daca va era foame la 11 noaptea sau la 4-5 dimineata cum mi se intampla mie :"> si nu mergea anihilata cu un pahar cu apa, ce faceati ? :-/
Eu am zile negre cand incep o dieta. >:) Ati avut momente depresive datorita dietei ? Cum le faceati fatza ? :-/

Buna MariaLuisa
Am gasit niste discutii pe forum care te-ar interesa
http://forum.slabute.ro/motivatie/bi...xces-1743.html despre mancatul in exces
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...dara-1618.html Aici a scris Dara, care a avut aceeasi problema cu mancatul noaptea
Pe mine tae-bo cu Billy Blanks m-a ajutat foarte mult. Ti-l recomand. Eu faceam zilnic, dar e bine sa faci de 4-5 ori pe saptamana, minim jumatate de ora, maxim o ora. Ca sa le lasi timp muschilor sa isi revina.
Pofta de dulce mi-o potoleam cu o patratica de ciocolata neagra. Nu e cel mai bun lucru din lume, dar imi treceau poftele :)
Zile negre in timpul dietei? Nu... mai degraba in afara dietei. Pe mine sportul ma inveselea mereu... ca sa nu mai zic de forum !

moni boni 10 dec 2009 11:48:35

Re: Slabute din 2009!
 
Am si eu o intrebare!
Cat de mult a contat gandirea pozitiva in procesul de slabire?Ati avut momente cand ati fost tentate sa renuntati?;;)

karemina 10 dec 2009 11:55:37

Re: Slabute din 2009!
 
Moni_boni gandirea pozitiva e f importanta. Nu tebuie niciodata sa te descurajezi indiferent de pasa in care te afli. O sa vina momentul sau poate a venit cand o sa intri in perioada de platou atunci o sa te enervezi f tare cand ai sa vezi ca acul cantarului nu se misca deloc in jos dar cu rabdare si perseverenta vei reusi. Noi sau defapt eu suntem sau sunt aici pt a te sustine, sau a ne sustine reciproc. Si eu am avut momente cand imi venea sa renunt dar........ motivatia eu cred ca sta la baza dietei m-am candit la scopul meu si am mers mai departe

moni boni 10 dec 2009 12:51:55

Re: Slabute din 2009!
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 56157)
Moni_boni gandirea pozitiva e f importanta. Nu tebuie niciodata sa te descurajezi indiferent de pasa in care te afli. O sa vina momentul sau poate a venit cand o sa intri in perioada de platou atunci o sa te enervezi f tare cand ai sa vezi ca acul cantarului nu se misca deloc in jos dar cu rabdare si perseverenta vei reusi. Noi sau defapt eu suntem sau sunt aici pt a te sustine, sau a ne sustine reciproc. Si eu am avut momente cand imi venea sa renunt dar........ motivatia eu cred ca sta la baza dietei m-am candit la scopul meu si am mers mai departe

dar tu ai avut de ex o zi la 1 luna/2 saptamani cand sa te abati de la dieta?
adika....in ce context is legale abaterile?

MariaLuisa 10 dec 2009 13:06:16

Re: Slabute din 2009!
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 56146)

Buna MariaLuisa
Am gasit niste discutii pe forum care te-ar interesa
http://forum.slabute.ro/motivatie/bi...xces-1743.html despre mancatul in exces
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...dara-1618.html Aici a scris Dara, care a avut aceeasi problema cu mancatul noaptea
Pe mine tae-bo cu Billy Blanks m-a ajutat foarte mult. Ti-l recomand. Eu faceam zilnic, dar e bine sa faci de 4-5 ori pe saptamana, minim jumatate de ora, maxim o ora. Ca sa le lasi timp muschilor sa isi revina.
Pofta de dulce mi-o potoleam cu o patratica de ciocolata neagra. Nu e cel mai bun lucru din lume, dar imi treceau poftele :)
Zile negre in timpul dietei? Nu... mai degraba in afara dietei. Pe mine sportul ma inveselea mereu... ca sa nu mai zic de forum !

mersi frumos ptr linkuri si ptr sfaturi :-* Trebuie sa ma urnesc si eu la treaba cu tae-bo :) Oare e indicat la greutatea mea ? :> Medicii spun ca persoanele obeze ar trebui sa inceapa cu mersul pe jos. Si pe frigul asta numai de mers pe jos nu am chef. :> Ma refeream la zile negre in sensul ca privarea de anumite alimente, fie ele si rele, induce un sentiment de frustrare si nemultumire. :-s Sunt oare singura care simte asta ? :))

Sheba 10 dec 2009 13:22:17

Re: Slabute din 2009!
 
Sa incepi direct cu tae-bo e un pic cam mult mai ales daca nu ai mai facut sport. Nu e vorba numai de suprasolicitarea inimii dar si de articulatii. Cel mai bine ar fii daca te poti inscrie la un curs de acqua gym sau innot. Care e chiar recomandat.

karemina 10 dec 2009 14:18:14

Re: Slabute din 2009!
 
Citat:

Anterior postat de moni boni (Post 56195)
dar tu ai avut de ex o zi la 1 luna/2 saptamani cand sa te abati de la dieta?
adika....in ce context is legale abaterile?

Eu nu am avut inca abateri de la dieta dar nu e capat de tara daca intr-o zi sari un piculet calul dar sa nu exagerezi. E greu ca in dietele indelungata sa nu ai momente in care sa papi ceva dulce, sau un hamburger sau mai stiu eu ce. Dar daca ai abateri gandestele si exact cum am spus nu exagera.

karemina 10 dec 2009 14:23:59

Re: Slabute din 2009!
 
Citat:

Anterior postat de MariaLuisa (Post 56203)
mersi frumos ptr linkuri si ptr sfaturi :-* Trebuie sa ma urnesc si eu la treaba cu tae-bo :) Oare e indicat la greutatea mea ? :> Medicii spun ca persoanele obeze ar trebui sa inceapa cu mersul pe jos. Si pe frigul asta numai de mers pe jos nu am chef. :> Ma refeream la zile negre in sensul ca privarea de anumite alimente, fie ele si rele, induce un sentiment de frustrare si nemultumire. :-s Sunt oare singura care simte asta ? :))

MariaLuisa e normal ca la inceputul unei diete sa simti aceste stari pt ca dintr-o data trebuie sa renunti la alimentele care altadata faceau parte din alimentatia ta zilnica. Eu mancam in mare parte la fast food si am unul langa casa de la care cumparam frecvent crede-ma ca si acum ma enerveaza ca nu pot intra in fast food sa imi iau tot ce gasesc pe acolo. Iar cu sportul gasesti pe net niste exercitii usoare pt fiecare din partile corpului ia-o incet cu sportul momentan apoi maresti intensitatea si dificultatea pt ca pe langa inima isi suprasoliciti si alte organe. In ceea ce priveste mersul pe jos fa-o de nevoie adica incearca ca o parte din traseul pe care il ai spre serviciu sau scoala sa il faci pe jos plus ca te vei incalzi si nu vei mai simti frigul.


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:40:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO