forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Strainatate (http://forum.slabute.ro/strainatate/)
-   -   Slabutele din Scandinavia, mana sus! (http://forum.slabute.ro/strainatate/slabutele-scandinavia-mana-sus-4270.html)

deadcountess 10 ian 2011 10:56:12

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
[*140*] Ce mai faceti? Ati inghetat? :P Azi e cald la noi, minus un grad :D

Chriselle 08 feb 2011 15:05:11

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
Hello!
Se pare ca Norvegia face legea pe aici la slabutele din Scandinavia :))
Cand am vazut ca este si un grup pt noi tare m-am bucurat. Dar vad ca nu prea e activitate multa pe aici? De ce oare? E vremea prea frumoasa si iese toata lumea pe afara? :D De fapt zilele astea a fost mai cald si ca in Ro.
In fine, una peste alta ridic si eu manuta sus ca sa stiti si de existenta mea. Cat despre ingrasat de cand am venit aici... bineinteles! M-am ingrasat cam 3 kg si asta pentru ca mereu am tinut cate o dieta apoi iara m-am lasat de ea si mancam prostioare si tot asa.
Iar legat de cum arata nordicele... nu vreau sa mi le iau pe ele ca reper. Mai de graba imi iau repere ca sotiile nordicilor (filipineze, thailandeza) :)) Ca astea ma motiveaza mai mult :D

deadcountess 15 feb 2011 10:11:22

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
In sfarsit a mai ridicat cineva manutza :)
Eh saptamana aia a fost o exceptie, acuma sigur nu-i mai cald ca in Romania.:P

Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 515512)
Iar legat de cum arata nordicele... nu vreau sa mi le iau pe ele ca reper. Mai de graba imi iau repere ca sotiile nordicilor (filipineze, thailandeza) :)) Ca astea ma motiveaza mai mult :D

Aici subscriu 100% :D

Chriselle 05 mar 2011 14:45:13

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
Eu nu am mai intrat pe aici de ceva timp. M-am lasat pe tanjeala cu dieta si in concluzie si cu scrisul. M-a dezamagit faptul ca desi m-am tinut de treaba dupa ce am dat cu greu jos un kg si jumatate dupa vreo 2 sapt am inceput sa pun la loc cate 2-3 sute de grame pe zi si asta fara nici o explicatie... Asa ca am zis ca daca e pe asa macar sa mananc ce-mi place...
In fine... Tu ce faci? Cum iti place Norvegia? Te-ai adaptat? Vrei sa ramai forever pe aici?

deadcountess 07 mar 2011 09:56:12

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 557256)
Eu nu am mai intrat pe aici de ceva timp. M-am lasat pe tanjeala cu dieta si in concluzie si cu scrisul. M-a dezamagit faptul ca desi m-am tinut de treaba dupa ce am dat cu greu jos un kg si jumatate dupa vreo 2 sapt am inceput sa pun la loc cate 2-3 sute de grame pe zi si asta fara nici o explicatie... Asa ca am zis ca daca e pe asa macar sa mananc ce-mi place...
In fine... Tu ce faci? Cum iti place Norvegia? Te-ai adaptat? Vrei sa ramai forever pe aici?

Imi place aici, m-am obisnuit, da, m-am hotarat sa raman. Evident sunt si chestii carora le simt lipsa dar asat e... nu le putem avea pe toate...per total mi se pare mai bine aici.

Chriselle 07 mar 2011 14:51:58

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 559817)
Imi place aici, m-am obisnuit, da, m-am hotarat sa raman. Evident sunt si chestii carora le simt lipsa dar asat e... nu le putem avea pe toate...per total mi se pare mai bine aici.

Eu stii cu ce nu ma pot obisnui? Cu faptul ca nu ai diversitate deloc - incepand de la cand te duci la cumparaturi la supermarket si terminand cu iesitul in oras... Altfel cred ca m-as obisnui si cu frigul asta nenorocit.
Acuma sa vedem... cine stie? poate dupa ce imi gasesc de munca o sa fie altfel. Oricum, acum merg la cursul de norvegiana, deci nu pot spune ca ma plictisesc.
Tu cam ce faci in timpul liber?

deadcountess 08 mar 2011 09:42:41

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 560388)
Eu stii cu ce nu ma pot obisnui? Cu faptul ca nu ai diversitate deloc - incepand de la cand te duci la cumparaturi la supermarket si terminand cu iesitul in oras... Altfel cred ca m-as obisnui si cu frigul asta nenorocit.
Acuma sa vedem... cine stie? poate dupa ce imi gasesc de munca o sa fie altfel. Oricum, acum merg la cursul de norvegiana, deci nu pot spune ca ma plictisesc.
Tu cam ce faci in timpul liber?

Da, lipsa de diversitate si pe mine ma dispera, dar asta e...decat in Rom unde ai diversitate dar oricum ajungi de cele mai multe ori sa alegi ce-i mai ieftin...

Pai iarna in timpul liber stau mai mult in casa, citesc, pictez, ma uit la filme...

Chriselle 08 mar 2011 14:11:40

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 561626)
Da, lipsa de diversitate si pe mine ma dispera, dar asta e...decat in Rom unde ai diversitate dar oricum ajungi de cele mai multe ori sa alegi ce-i mai ieftin...

Pai iarna in timpul liber stau mai mult in casa, citesc, pictez, ma uit la filme...

Pictezi? Wow, asta e super! Ai niste poze cu ce ai pictat pana acum sau vreun site? As vrea sa vad si eu ce faci.;;)

deadcountess 09 mar 2011 15:17:58

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 562179)
Pictezi? Wow, asta e super! Ai niste poze cu ce ai pictat pana acum sau vreun site? As vrea sa vad si eu ce faci.;;)

Stiu ca suna ciudat dar eu nu am aparat foto (da, in secolul nostru mai exista asa ceva :)) ) iar expozitii sau ceva oficial nu am avut deci nu a avut cine sa le faca poze, de fapt nici nu pot spune ca ma mandresc cu ele, fac asta doar ca hobby, sau mai exact ca terapie...cred ca am totusi o poza de slaba calitate facuta cu camera de la laptop la una din "operele" mai recente, o postez cand intru de acasa...

Tu ce faci in Norvegia?

deadcountess 09 mar 2011 20:38:53

Re: Slabutele din Scandinavia, mana sus!
 
1 ataşament(e)
Incerc sa-l pun ca atasament, sa vedem ce iese...
Ataşament 6797

e singurul la care i-am putut face poza cu camera de la laptop si sa se si vada cat de cat ceva, restul sunt prea mari


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:48:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO