forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sunt insarcinata (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/)
-   -   O noua viata - jurnal de sarcina Mailin (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/noua-viata-jurnal-sarcina-mailin-5960.html)

VentoFreddo 03 nov 2010 21:25:46

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Mailinush, scumpa, azi nu trebuia sa vezi ce e bebeul?:-/daca e Bob sau ..Boaba?:Dsau am citit eu aiurea:">
Ce ma bucur ca sunteti bine amandoi, si tu si bebelul, si m-am amuzat si eu la faza ca sotul tau simte miscarile cu urechea:))
Astept nerabdatoare , nu stiu de ce , dar eu cred ca o sa fie o fetita.;;)
Am si eu un nepotel scump, am pus si poza la albumul meu privat, e un dulce, azi face 10 zile:D
Pupicei si multa multa sanatate !!!>:D<>:D<>:D<

mailin 03 nov 2010 21:29:34

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Si acum sa ajung si la vizita mea de azi la eco.
Este FETITA ;;), deci visam eu bine cand visam la fata bruneta cu ochi albastri. Si sentimentul ca baiat a fost mai mult pentru ca toti din jur ziceau ca e baiat..
Vestea ce mare insa a fost ca e sanatoasa tun. Am auzit inimioara, a zis dr ca arata ca la carte. Ea zambea si se juca cu cordonul ombilical. Am primit si filmulet cu bebitza si pot sa jur ca zambeste.
De zburat pot sa zbor fara probleme.
Am de luat calciu + vit D si Maltofer pe viitor. Vitamine nu imi da dr. si in continuare trebuie sa am grija la tensiune si implicit la greutate. Pana acum am pus 1 kg.
Per total sunt mega happy (suntem, ca si tati e) ca prima jumatate a trecut nesperat de bine.
De cum ne gandim la nume, de fapt avem noi ceva nume planificat, dar inca nu e batut in cuie, ca eu sunt usor influentabila, si dc cineva zice ceva funny sau urat despre un nume, gata e taiat de pe lista.


slabutelor, va pup >:D

mailin 03 nov 2010 21:31:53

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 390572)
Mailinush, scumpa, azi nu trebuia sa vezi ce e bebeul?:-/daca e Bob sau ..Boaba?:Dsau am citit eu aiurea:">
Ce ma bucur ca sunteti bine amandoi, si tu si bebelul, si m-am amuzat si eu la faza ca sotul tau simte miscarile cu urechea:))
Astept nerabdatoare , nu stiu de ce , dar eu cred ca o sa fie o fetita.;;)
Am si eu un nepotel scump, am pus si poza la albumul meu privat, e un dulce, azi face 10 zile:D
Pupicei si multa multa sanatate !!!>:D<>:D<>:D<

;;)>:D<;;)>:D< ai intuit f bine Vento

DrIulia2010 03 nov 2010 21:37:14

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 390575)
Si acum sa ajung si la vizita mea de azi la eco.
Este FETITA ;;), deci visam eu bine cand visam la fata bruneta cu ochi albastri. Si sentimentul ca baiat a fost mai mult pentru ca toti din jur ziceau ca e baiat..
Vestea ce mare insa a fost ca e sanatoasa tun. Am auzit inimioara, a zis dr ca arata ca la carte. Ea zambea si se juca cu cordonul ombilical. Am primit si filmulet cu bebitza si pot sa jur ca zambeste.
De zburat pot sa zbor fara probleme.
Am de luat calciu + vit D si Maltofer pe viitor. Vitamine nu imi da dr. si in continuare trebuie sa am grija la tensiune si implicit la greutate. Pana acum am pus 1 kg.
Per total sunt mega happy (suntem, ca si tati e) ca prima jumatate a trecut nesperat de bine.
De cum ne gandim la nume, de fapt avem noi ceva nume planificat, dar inca nu e batut in cuie, ca eu sunt usor influentabila, si dc cineva zice ceva funny sau urat despre un nume, gata e taiat de pe lista.


slabutelor, va pup >:D


Vaii ce ma bucur!!!Fetita ti-ai dorit,fetita vei avea.>:D<

Sa fie sanatoasa asta e cel mai important.:)

Sora mea va avea doua fetite gemene dar in placente diferite,nu vor semana,se vor numi Sara si Alessia.

mailin 03 nov 2010 21:38:50

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 390592)


Vaii ce ma bucur!!!Fetita ti-ai dorit,fetita vei avea.>:D<

Sa fie sanatoasa asta e cel mai important.:)

Sora mea va avea doua fetite gemene dar in placente diferite,nu vor semana,se vor numi Sara si Alessia.

Buna Iulia, felicitari pentru nepotele :), foarte frumoase si numele. Banui ca si sora ta e incantata. Voi ati mai avut gemene in familie?

VentoFreddo 03 nov 2010 21:45:05

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 390575)
Si acum sa ajung si la vizita mea de azi la eco.
Este FETITA ;;), deci visam eu bine cand visam la fata bruneta cu ochi albastri. Si sentimentul ca baiat a fost mai mult pentru ca toti din jur ziceau ca e baiat..
Vestea ce mare insa a fost ca e sanatoasa tun. Am auzit inimioara, a zis dr ca arata ca la carte. Ea zambea si se juca cu cordonul ombilical. Am primit si filmulet cu bebitza si pot sa jur ca zambeste.
De zburat pot sa zbor fara probleme.
Am de luat calciu + vit D si Maltofer pe viitor. Vitamine nu imi da dr. si in continuare trebuie sa am grija la tensiune si implicit la greutate. Pana acum am pus 1 kg.
Per total sunt mega happy (suntem, ca si tati e) ca prima jumatate a trecut nesperat de bine.
De cum ne gandim la nume, de fapt avem noi ceva nume planificat, dar inca nu e batut in cuie, ca eu sunt usor influentabila, si dc cineva zice ceva funny sau urat despre un nume, gata e taiat de pe lista.


slabutelor, va pup >:D

Yeiiiiiiiiii, felicitari, iubita[*inima-dulce*][*117*][*6*][*30*][*102*], ma bucur nespus pt voi,fetitele sunt asa de dragalase:x[*fluture*][*fluture*][*fluture*][*fluture*]
Si eu deja mi-am ales nume pt fetita:DImi place Arina:PAl tau e secret?:)Pupicei, noapte buna, mi te imaginez asa fericita!:-*:-*:-*

Citat:

Anterior postat de mailin (Post 390580)
;;)>:D<;;)>:D< ai intuit f bine Vento

;;):)):))DEacuma ma numesc oficial mama Omida Vento, ca si prietenei si cumnatei le-am ghicit:P:D

claudiam 03 nov 2010 21:46:16

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Felicitari pentru bebelusa! sa fiti sanatoase amandoua!
vezi ca nu e de gluma cu tensiunea, sa asculti ce zice medicul nu ca mine care am ajuns la spital cand bebe intrase in suferinta un pic si l-am nascut putin vinetiu.
eu daca aveam fetita se numea Carina...iar de sfaturi multi mi-au zis sa pun un nume din calendar ca asa e bine si eu am ales Vlad-Sebastian (Sebastian e prin decembrie in calendar). Cand m-au intrebat pe masa de operatie care e numele l-am spus clar si apoi ma gandeam "oare mergea si altceva?", raspuns ...nu caci i-am zis bebelui Vladut toata sarcina.>:D<

mailin 03 nov 2010 21:49:23

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 390607)

Yeiiiiiiiiii, felicitari, iubita[*inima-dulce*][*117*][*6*][*30*][*102*], ma bucur nespus pt voi,fetitele sunt asa de dragalase:x[*fluture*][*fluture*][*fluture*][*fluture*]
Si eu deja mi-am ales nume pt fetita:DImi place Arina:PAl tau e secret?:)Pupicei, noapte buna, mi te imaginez asa fericita!:-*:-*:-*



;;):)):))DEacuma ma numesc oficial mama Omida Vento, ca si prietenei si cumnatei le-am ghicit:P:D

Nu e secret numele :), doar ca nu e definitiv, eu vroiam Hanna Sophia, de mult e stabilit numele acesta. Doar ca intre timp a aparut Hanna Montana si asta e prima reactie cand zic numele si nu imi place, iar la Sophia maica-mea pune altfel accentul decat mine si iar nu imi place...asa ca ne mai gandim un pic. Mai imi place si Ela...dar sunt deschisa la sugestii ;;)

DrIulia2010 03 nov 2010 21:50:01

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 390597)
Buna Iulia, felicitari pentru nepotele :), foarte frumoase si numele. Banui ca si sora ta e incantata. Voi ati mai avut gemene in familie?


Multumesc.

Da,sora mea e foarte fericita,"iubitele mele"asa le alinta,chiar daca o trezesc in fiecare dimineata la ora 4,au chef de miscare.:D
In familie nu avem gemeni,si nici sotul surorii mele,e prima generatie.:)

mailin 03 nov 2010 21:51:29

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de claudiam (Post 390612)
Felicitari pentru bebelusa! sa fiti sanatoase amandoua!
vezi ca nu e de gluma cu tensiunea, sa asculti ce zice medicul nu ca mine care am ajuns la spital cand bebe intrase in suferinta un pic si l-am nascut putin vinetiu.
eu daca aveam fetita se numea Carina...iar de sfaturi multi mi-au zis sa pun un nume din calendar ca asa e bine si eu am ales Vlad-Sebastian (Sebastian e prin decembrie in calendar). Cand m-au intrebat pe masa de operatie care e numele l-am spus clar si apoi ma gandeam "oare mergea si altceva?", raspuns ...nu caci i-am zis bebelui Vladut toata sarcina.>:D<

Multumesc :)
deocamdata este ok cu tensiune si voi incerca sa o tin sub control. M-am tot uitat si eu prin calendar. Mi se pare ca este si Sofia prin calendar, dar ce am vazut in calendar si mi-a placut e Anastasia.

Noi i-am zis "bobul" pana acum, am zis ca de acum ii zicem in fiecare zi un alt nume de fata si ala care ne place cel mai mult ramane.


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:26:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO