forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sunt insarcinata (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/)
-   -   O noua viata - jurnal de sarcina Mailin (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/noua-viata-jurnal-sarcina-mailin-5960.html)

simonet 15 sep 2010 10:39:22

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
hei, acum am vazut, tu ai ticker pt slabit??

ce naiba, eu am pentru ingrasat si tu ... :D cu adevarat eu imi fac de cap in perioada asta:) desi parca deja nu mai are farmec si mancatul asta ...
ai grija de tine, lasa nemancatul, asta nu te ajuta acum!

mailin 15 sep 2010 19:14:39

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 329105)
hei, acum am vazut, tu ai ticker pt slabit??

ce naiba, eu am pentru ingrasat si tu ... :D cu adevarat eu imi fac de cap in perioada asta:) desi parca deja nu mai are farmec si mancatul asta ...
ai grija de tine, lasa nemancatul, asta nu te ajuta acum!

:D:D:D:D:D:D:D:D am fost la doctor. AM UN DANSATOR SAU O DANSATOARE, caaaat a putut sa se miste, facea figuri si ne facea cu manuta parca. Vaaai, nu am crezut ca la 10 saptamani se poate misca atat. Bebele este ok pana acum, arata foarte bine zice doctorita, are 3,16 cm si analizele sunt bune, mai putin partea cu anemia, cum am banuit de altfel. Asa ca de acum trebuie sa iau fier toata sarcina, si anume Maltofer. Deci per total a fost o zi excelenta. Bebele e superb, cantarul s-a dus iar in jos, toate in ordine iar. Saptamana asta nu mai apuc, dar saptamana viitoare trebuie sa trec pe la endocrinolog si pe la medicul de familie.
Tu cum esti? Toate bune? ;;)

nicoleta100 15 sep 2010 21:52:51

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
[QUOTE=mailin;329823]:D:D:D:D:D:D:D:Dam fost la doctor. AM UN DANSATOR SAU O DANSATOARE, caaaat a putut sa se miste, facea figuri si ne facea cu manuta parca. Vaaai, nu am crezut ca la 10 saptamani se poate misca atat. Bebele este ok pana acum, arata foarte bine zice doctorita, are 3,16 cm si analizele sunt bune, mai putin partea cu anemia, cum am banuit de altfel. Asa ca de acum trebuie sa iau fier toata sarcina, si anume Maltofer. Deci per total a fost o zi excelenta. Bebele e superb, cantarul s-a dus iar in jos, toate in ordine iar. Saptamana asta nu mai apuc, dar saptamana viitoare trebuie sa trec pe la endocrinolog si pe la medicul de familie.
Tu cum esti? Toate bune? ;;)[/QUOTE]
Sa va traiasca!!!!
Am uitat sa iti spun ca pe langa Elevit ,am luat si fier!!!
pup:-*

simonet 16 sep 2010 07:56:11

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 329823)
:D:D:D:D:D:D:D:D am fost la doctor. AM UN DANSATOR SAU O DANSATOARE, caaaat a putut sa se miste, facea figuri si ne facea cu manuta parca. Vaaai, nu am crezut ca la 10 saptamani se poate misca atat. Bebele este ok pana acum, arata foarte bine zice doctorita, are 3,16 cm si analizele sunt bune, mai putin partea cu anemia, cum am banuit de altfel. Asa ca de acum trebuie sa iau fier toata sarcina, si anume Maltofer. Deci per total a fost o zi excelenta. Bebele e superb, cantarul s-a dus iar in jos, toate in ordine iar. Saptamana asta nu mai apuc, dar saptamana viitoare trebuie sa trec pe la endocrinolog si pe la medicul de familie.
Tu cum esti? Toate bune? ;;)

buna!!!
felicitaaaari!!! ma bucur foarte mult pentru tine, stiu ce simti, zilele in care merg la eco plutesc, nu am mai simtit asta niciodata!!
eu am fost la 11 sapt si cateva zile si tot la fel, se misca in continuu.
ai grija, fierul da constipatie, papa lapte cu cereale integrale ca sa iti fie ok, sau intreaba medicul ce poti face in sensul asta.

tocmai mi-ai transmis starea ta de euforie, parca imi vine sa dansez:))) multumesc:)
eu sunt bine, numar zilele pana la eco, sa vad cu exactitate ce este bebe, astazi intru in saptamana 15, mi se pare incredibil,
burtica creste, toata lumea sa uita pe strada, desi uneori ma jenez sunt tare mandra de burtica mea.
pe langa burtica si sanii cresc, cred ca la tine sunt in plin proces:D
sa ai o zi buna!! si felicitari pentru bebe dansator!!

Gea 17 sep 2010 08:58:52

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 329823)
:D:D:D:D:D:D:D:D am fost la doctor. AM UN DANSATOR SAU O DANSATOARE, caaaat a putut sa se miste, facea figuri si ne facea cu manuta parca. Vaaai, nu am crezut ca la 10 saptamani se poate misca atat. Bebele este ok pana acum, arata foarte bine zice doctorita, are 3,16 cm si analizele sunt bune, mai putin partea cu anemia, cum am banuit de altfel. Asa ca de acum trebuie sa iau fier toata sarcina, si anume Maltofer. Deci per total a fost o zi excelenta. Bebele e superb, cantarul s-a dus iar in jos, toate in ordine iar. Saptamana asta nu mai apuc, dar saptamana viitoare trebuie sa trec pe la endocrinolog si pe la medicul de familie.
Tu cum esti? Toate bune? ;;)

Felicitari pentru analize :D Va fi bine, stai lnistita.

Si la noi, la 14 saptamani, bebe nu mai avea stare, ca abia a stat la poza sa il masoare doctorul. Ai un maricel in burticuta :D Dar lasa ca va creste bebe mare si frumos, si ii va face pe mami si pe tati mandrii de el/ea :x
Eu astazi implinesc 23 saptamani :D si din cate am citit pe net, bebe ar avea in jur de 25-28cm si 450-500g :D :x E uimitor, pentru ca ieri am mancat niste mazare cu sotul meu, si ne gandeam amandoi la perioada cand ne-am "botezat" bebelul, la inceput, "mazarica" :)) Am ras amandoi 10 minute :)) Si am pus o boaba de mazare langa burtica si nu ne venea sa credem ce a crescut bebe :x Acum e un dovlecel mai copt ;)) E senzational sa iti vezi copilul miscandu-se si dansand la ecograf, dar e si mai grozav sa il simti apoi in burtica :x Abia astept sa il simti si sa ne spui ce senzatii si sentimente te napadesc ;;)

Ai grija cu papica, sa nu ii lipseasca lui bebita nimic, dar nici tie, ca apoi ii vei simti lipsa.

Aveti grija de voi si sa revii cu vesti bune >:D<

simonet 28 sep 2010 10:40:48

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Bunaaaaa!!!!
Mailin ce mai faci? Cum te mai simti? Ce mai face bebitul?

mailin 29 sep 2010 12:29:04

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 345224)
Bunaaaaa!!!!
Mailin ce mai faci? Cum te mai simti? Ce mai face bebitul?

Buna, sunt bine multumesc, dar este o saptamana ingrozitor de grea. Trebuie sa fac rapoarte pt fostii colaboratori, lichidarea la fostul loc de munca, angajarea si preluarea noului job si sa ma mut. Sunt destul de obosita si cand ajung acasa cad printre saci si genti direct in pat. Maine va avea loc marea mutare, sper sa reusim sa ducem totul intr-o zi, avand in vedere ca mai e si de impachetat.
Bebele e ok cred si ii promit ca dupa sapt asta se vor mai linisti lucrurile si pt el.Peste o sapt mergem iar la eco sa vedem ce si cum.
Tu cum esti? Incepe sa creasca burtica? Eu am observat ca deja trag de blugi sub burta pt ca pe la sf zilei incep sa ma stranga. >:D<>:D<>:D<zi frumoasa sa ai

simonet 29 sep 2010 14:35:40

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
buna!!
oho, intr-adevar ai o perioada nr. 1 :D bafta si spor!
ma bucur sa aud vesti si mai ales bune!! orice mutat e un nou inceput, si cu serviciul si cu casa, asa ca f bine!!
ai grija cu caratul, nu te implica f tare, chemati prieteni sa va ajute.

in ceea ce priveste vizita la eco, abia astept sa aud vesti, si cred ca vor fi si despre sexul bebelului:)

eu sunt bine, cresc in fiecare zi, si ai dreptate, seara burtica e imensa ... :D in curand trebuie sa merg la shopping, nu ma mai cuprind multe haine:)
apropo de asta, am crescut cu 10 cm in talie. aveam 70 si acum am 80, asta dimineata pe stomacul gol:D seara nu am avut curaj sa ma masor.
in perioada asta trec printr-o foame continua, as manca permanent, de fapt mananc pana simt ca imi plezneste pielea pe burta:)) cred ca incepe perioada de pofte si de ingrasat:D

o zi buna sa ai, si insorita (la noi a plouat toata ziulica:))

simonet 15 oct 2010 18:36:26

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Mailiiiin:)? ce mai faci?
esti gata cu mutatul?

spor la treaba, ma gandesc ca ai din moment ce nu ne mai incanti cu povestiri despre sarcina:)
te pup, sa ai un week-end placut!

VentoFreddo 15 oct 2010 18:50:00

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Buna, mailinush, felcitari pt bebel cel dansator:x:-*
Moama, ce perioada plina ai:-o:mutat in casa noua, nou job, bebe..Sper sa fii bine si sanatoasa, si sa ne mai dai vesti despre bebe, ai facut eco sa vezi ce e:-/
Pupici multi!:-*>:D<
App, Simonet, si tu ziceai ca te duci la ecograf pt confirmarea sexului bebeului, e confirmat ca e baietel?:x>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:53:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO