forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sunt insarcinata (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/)
-   -   O noua viata - jurnal de sarcina Mailin (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/noua-viata-jurnal-sarcina-mailin-5960.html)

mailin 05 sep 2010 00:28:03

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 308620)
Neata Mailin,ce mai faci,cum te simti?>:D<

Bine Iulia, so far so good :) multumesc de intrebare. Astept sa ne mutam, sa incep noul job si sa incep practic o noua viata.
In continuare am probleme cu constipatia, cum am scris si mai sus, parca nu mai beau destula apa si nu mai am nici o pofta de legume proaspete. Macar cu fructele ma impac bine. Piersici, struguri, banane, mere, pere...miami ;;)
Tu ce mai faci? Esti bine? Totul ok? >:D<te pup, take care

Citat:

Anterior postat de simonet (Post 305209)
buna!!

ma bucur foarte mult ca este in regula bebitul, e intr-adevar speciala aceasta perioada!!
Trebuie sa iti faci intr-adevar "analizele alea multe":D dar nu e mare chestie, doar iti iau sange si se descurca medicii, sa faci si testul de toxoplasma, daca te crezi in pericol, daca ai avut pisicute pe acasa (eu am avut mari emotii, am avut pisica ani de zile in casa, mancam fructe nespalate, ca trebuia sa fac anticorpi:d, am papat sushi, si de la astea te poti infecta, insa, din fericire nu m-am infectat).

sarcina usoara, si un bebe sanatos si voios!!

Hello Simonet, nu mi-am facut inca analizele. M-am suparat putin pe sistemul nostru de sanatate. Bine ca platim contributii....ca de beneficiat ciuciu. AM trimitere la analize, da nici un laborator nu se fac gratuit. Si alea mari sunt cu programari....
Eu am catel, sper sa nu fie vreo problema la testul de toxoplasmoza. Si si eu am papat susi :-s
Saptamana viitoare am planificata vizita la analize.
Tu cum mai esti? Cum te mai simti? Creste burtica ;;)
Eu sunt tot asa, ca inainte, cateodata, din cauza ca nu am nici un simptom (si acum mi-a trecut si oboseala aia mare) parca si uit ca sunt insarcinata. Dar ma uit pe pozele de pe frigider si mi aduc aminte iar :D.
Te astept si pe tine cu vesti >:D<>:D<>:D<>:D<
pana atunci ai grija de tine si puiul tau, v-am pupacit

simonet 06 sep 2010 09:13:11

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
buna draga mea!!

eu am facut acele analize intr-o clinica privata gratis, insa, nu intra si testul de toxoplasma (90 lei), medicul de familie sa iti dea trimitere pt cele obligatorii si restul le poti face pe parcurs. insa repet neaparat toxoplasma.

eu sunt ok, pe la ora 9 seara sunt in pat, deja am inceput sa folosesc creme pt burta, sani picioare etc, pe unde mai prind piele ma cremuiesc:)
sunt in 13 saptamani acum, inca cateva zile si intru in trimestrul 2, burta e ... imensa, eu nu am avut niciodata burta, si acum sunt socata cand vad ca imi iese ceva in afara:D
de ceva vreme ma lupt cu constipatia, e groaznic, daca deja a aparut, cred ca va fi tragic mai tarziu.
pofte alimentare nu am, sau ... nu inca, am perioade cand prefer lactatele, perioade cand prefer fructele si legumele, cu carnea mai domol, insa trebuie si carnita:D

daca ai intrebari, nu ezita sa le pui, poate eu am omis ceva:)

toate cele bune!

DrIulia2010 06 sep 2010 10:25:46

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
[QUOTE=mailin;314954]Bine Iulia, so far so good :) multumesc de intrebare. Astept sa ne mutam, sa incep noul job si sa incep practic o noua viata.
In continuare am probleme cu constipatia, cum am scris si mai sus, parca nu mai beau destula apa si nu mai am nici o pofta de legume proaspete. Macar cu fructele ma impac bine. Piersici, struguri, banane, mere, pere...miami ;;)
Tu ce mai faci? Esti bine? Totul ok? >:D<te pup, take care



Ciao,super,va mutati in casa noua.:)
Poti folosi supozitoare cu glicerina pentru problema constipatiei.

Eu sunt bine,fac naveta Timisoara-Bucuresti.

De Anes stii ceva?

O zi buna.>:D<

anes 06 sep 2010 14:10:39

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
buna fetele

m-am intors!!!!!! azi e prima zi de job! a fost suuuuuuperb!
voi cum sunteti? :-*>:D<

mailin 06 sep 2010 23:12:11

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 316278)
buna draga mea!!

eu am facut acele analize intr-o clinica privata gratis, insa, nu intra si testul de toxoplasma (90 lei), medicul de familie sa iti dea trimitere pt cele obligatorii si restul le poti face pe parcurs. insa repet neaparat toxoplasma.

eu sunt ok, pe la ora 9 seara sunt in pat, deja am inceput sa folosesc creme pt burta, sani picioare etc, pe unde mai prind piele ma cremuiesc:)
sunt in 13 saptamani acum, inca cateva zile si intru in trimestrul 2, burta e ... imensa, eu nu am avut niciodata burta, si acum sunt socata cand vad ca imi iese ceva in afara:D
de ceva vreme ma lupt cu constipatia, e groaznic, daca deja a aparut, cred ca va fi tragic mai tarziu.
pofte alimentare nu am, sau ... nu inca, am perioade cand prefer lactatele, perioade cand prefer fructele si legumele, cu carnea mai domol, insa trebuie si carnita:D

daca ai intrebari, nu ezita sa le pui, poate eu am omis ceva:)

toate cele bune!

Am si eu trimitere, dar nu sunt fonduri si la laboratoarele mari unde se fac (cel putin asa mi-au spus), sunt programari deja de mult facute. Voi face pe bani (mai incerc maine la un laborator) si cu asta basta.
Si eu am asa faze cand prefer unele chestii mai mult. Dar ma bucur ca nu mananc nelimitat, adica mananc cam o portie normala si dupa nu mai pot, chiar dc teoretic mai mi-e pofta.
Cand mai mergi la dr? Eu am iar joia viitoare programare. Pana acum am primit de fiecare data poza si ma gandeam sa iau o rama cu 9 locuri de poza (am vazut una in magazin numai potrivita) si sa pun fiecare luna o poza acolo.
De asemenea, nu stiu dc am spus pe aici, am visat ca pictez, asa ca m-am apucat de desenat cand am timp.



[/QUOTE]
Ciao,super,va mutati in casa noua.:)
Poti folosi supozitoare cu glicerina pentru problema constipatiei.

Eu sunt bine,fac naveta Timisoara-Bucuresti.

De Anes stii ceva?

O zi buna.>:D<[/QUOTE]
Hello, voi incerca probabil in ultima instanta si supozitoarele. Iau momentan Herbolax, 3 pastile seara ....dar efectul nu prea e.

Cred ca e obositor sa faci naveta asta :( . Cat timp mai trebuie sa faci?

Citat:

Anterior postat de anes (Post 316802)
buna fetele

m-am intors!!!!!! azi e prima zi de job! a fost suuuuuuperb!
voi cum sunteti? :-*>:D<

>:D<wellcome back Anes, ma bucur ca a fost suuuperb :D si sper ca pui niste poze sa vada si ochiul nostru. Ai inotat? O sa trec pe la tine sa vad ce pove ;)


Va pup pe toate fetelor, si pe tine Nicoleta, si va doresc o zi superba maine >:D<>:D<>:D<>:D<

DrIulia2010 07 sep 2010 07:48:43

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
[
Hello, voi incerca probabil in ultima instanta si supozitoarele. Iau momentan Herbolax, 3 pastile seara ....dar efectul nu prea e.

Cred ca e obositor sa faci naveta asta :( . Cat timp mai trebuie sa faci?

E obositor,m-am saturat de avioane,dar m-am conformat.;)Inca 4-5 luni va mai dura.


Anes,bine ai venit,cum esti?:)

mailin 07 sep 2010 07:58:44

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 317496)
E obositor,m-am saturat de avioane,dar m-am conformat.;)Inca 4-5 luni va mai dura.


Anes,bine ai venit,cum esti?:)

Iulia vroiam sa te intreb daca mai mergi la World Fitness si cum e? Exista acolo posibilitatea sa te consulti cu un antrenor care sa iti faca program personalizat? Intreb asa ca principiu.

DrIulia2010 07 sep 2010 08:11:28

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 317513)
Iulia vroiam sa te intreb daca mai mergi la World Fitness si cum e? Exista acolo posibilitatea sa te consulti cu un antrenor care sa iti faca program personalizat? Intreb asa ca principiu.


In zilele in care sunt in Tm merg,da,poti sa ai trainer personal sau poti cere sfatului unuia.


Cand organizam o noua intalnire?:)

simonet 07 sep 2010 08:30:07

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
buna!!

eu merg la medic poimaine, adica pe 9 septembrie, cu rezultatele de la dublu test.

acum sunt in saptamana 13, in curand intru in 4 luni:D si ma voi mai relaxa un pic, primul trimestru e cel mai stresant pentru toate viitoarele mamici:)
o sarcina usoara dragelor:)

anes 07 sep 2010 08:43:46

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 317416)
......>:D<wellcome back Anes, ma bucur ca a fost suuuperb :D si sper ca pui niste poze sa vada si ochiul nostru. Ai inotat? O sa trec pe la tine sa vad ce pove ;)

Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 317496)
[
......
Anes,bine ai venit,cum esti?:)

buna fetelor

pai inca nu am povestit doar asa doua vorbe. am avut 10 zile de relax total ... am ajuns pana in Grecia si nu m-am culturalizat de fel ... n-am vazut nimic ce merge tot omul sa vaza de pe la ei. am lasat creierul in pauza. am citit, am inotat in nestire, m-am plimbat, am dansat multa zorba si sirtaki, m-am indopat cu toate nebuniile marii, mai cu cate un donuts, ba cu inghetata ... intr-un cuvant am reusit sa ma deconectez, sa ma rup de tot. e drept ca m-a apucat dorul de kinderi :) ... dar in rest a fost SUUUUPERB!
atat de deconectata am fost de vesnic uitam sa fac poze :)) ... am doar cateva. o sa arat si voua

simonet 10 sep 2010 17:48:41

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
buna Mailin si tuturor fetelor!!

sunt ff bucuroasa. mi-au iesit analizele de la dublu test si sunt ff bune. riscurile de sindrom down, edwards si de varsta sunt scazute.
astept cu nerabdare sa treaca aceasta luna sau macar inca 2 saptamani si sa merg la inca o ecografie sa vedem mai clar daca e baietel sau fetita:D
acum sunt in saptamana 14:)

Mailin, tu cum esti? te simti bine?
o sarcina usoara in continuare!!

VentoFreddo 10 sep 2010 19:46:42

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Mailin, am citit pe nerasuflate de unde ramasesem, asa imi pare bine ca te simti ok..:-*>:D<Felicitari si pt job>:D<
Ce idee buna sa pui toate costurile si tot ce va da sa faceti...eu la anu imi fac casa si pe toamna daca ma ajuta Domnul incep sa lucrez si eu la un proiect de bebe:D:x:x
Multa sanatate si felicitari si celorlalte mamici in devenire care mai intra la tine in jurnal:-*:-*>:D<

nicoleta100 10 sep 2010 19:48:13

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 314952)
>:D<>:D<>:D<:(:( Imi pare rau ca ai pierdut sarcina. E greu de spus ceva potrivit la asemenea evenimente. Dar stii toate se intampla cu un motiv si daca Dumnezeu a vrut asa, poate a stiut El de ce.
Nu te descuraja si crede ca data viitoare va fi mai bine.
Nicoleta tu mai ai un copil, asa-i? Parca am citit eu pe undeva pe forum :-/
Eu sunt bine, multumesc de flori >:D<, foarte frumoase.
Intr-adevar am avut o saptamana ceva mai incarcata.
Sarcina merge bine pana acum. Sunt putin nemultumita, ca de cand au trecut caldurile parca nu mai beau destula apa si nu mananc asa multe legume proaspete. Nu mai imi place apa plata si apa minerala nu pot sa o beau. Foarte ciudat sentiment, Si eu toata viata am baut numai apa plata, nu sucuri sau altceva. Dar sper ca am gasit solutia. Amestec apa cu un pic de suc de mere si parca asa mai merge. Mi-am propus sa imi iau storcator de fructe sa imi fac sucuri naturale. Vb vine, ca la cate tratamente au in ele fructele noastre.....
Azi parca mi-a fost putin greata, dar poate isi spune si oboseala cuvantul.
Te imbratisez inca odata, capul sus, si sper ca in curand sa ne dai o veste buna >:D<
Te astept pe la casuta mea cand mai ai timp si chef ;;)

Multumesc! nu-i nimik,trece:(! greu dar trece!!!!
Da, eu mai am un baietel (in 15 septembrie implineste 1 an si 5 luni),este o comoara ,un puiut micut si dragalas pe care il iubesc enorm!!!
Te pup si astept vesti noi!!! :-*:-*:-*

mailin 11 sep 2010 12:30:09

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 297403)
Dupa cum am spus mai sus, am sa fac o centralizare a costurilor legate de sarcina.
Costurile pentru luna 1 de sarcina:
Test sarcina = 22 RON
consult nr. 1 gineco (eco) = 160 RON
acid folic + herbolax + utrogestan + crema calendula = 85 RON
consult nr. 1 endocrinologie (cu eco) = 100 RON
analize tiroida (TSH, FT4, antiTPO) = 102 RON

TOTAL = 469 RON

Luna 2
control gineco 80 RON
analize sange +urina 430 RON
utrogestan 30 RON
mai urmeaza luna aceasta
control gineco
control endocrinologie

mailin 11 sep 2010 12:41:39

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
>:D<
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 317528)
In zilele in care sunt in Tm merg,da,poti sa ai trainer personal sau poti cere sfatului unuia.


Cand organizam o noua intalnire?:)

Planuiam sa merg din octombrie, dar acum o las pana dupa sarcina. Mi-am propus sa merg pe jos la lucru si dupa acasa, cand incep in octobrie la noul loc de munca.
Cu intalnirea, nu stiu, eu propun sa ne vedem in octombrie. La mine incepe o perioada incarcata. Urmeaza mutarea, trebuie sa inchei cursurile si sa imi pregatesc biroul. Tu ce spui, cand ai putea? Banui ca tot in weekend.

Citat:

Anterior postat de simonet (Post 323414)
buna Mailin si tuturor fetelor!!

sunt ff bucuroasa. mi-au iesit analizele de la dublu test si sunt ff bune. riscurile de sindrom down, edwards si de varsta sunt scazute.
astept cu nerabdare sa treaca aceasta luna sau macar inca 2 saptamani si sa merg la inca o ecografie sa vedem mai clar daca e baietel sau fetita:D
acum sunt in saptamana 14:)

Mailin, tu cum esti? te simti bine?
o sarcina usoara in continuare!!

>:D< ma bucur Simonet ca e totul f bine. Ma gandesc ca esti foarte nerabdatoare sa vezi ce veti avea. :)
Eu am fost astazi sa imi fac analizele si astept rezultatele si sper sa fie totul in regula. Samptamana aceasta am si eu programare la medic iar. In rest nimic special. Imi fac in continuare probleme ca nu mananc destul de "corect" sa zic asa, si ca nu fac destula miscare. Din fericire stau bine cu fructele, cu legumele e problema.
si tie Simonet in continuare o sarcina usoara iti doresc. Ne auzim pe aici cu vesti >:D<

Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 323572)
Mailin, am citit pe nerasuflate de unde ramasesem, asa imi pare bine ca te simti ok..:-*>:D<Felicitari si pt job>:D<
Ce idee buna sa pui toate costurile si tot ce va da sa faceti...eu la anu imi fac casa si pe toamna daca ma ajuta Domnul incep sa lucrez si eu la un proiect de bebe:D:x:x
Multa sanatate si felicitari si celorlalte mamici in devenire care mai intra la tine in jurnal:-*:-*>:D<

>:D<Bine ai trecut, trebuie sa trec si eu pe la tine sa vad ce ai mai facut :> dar banui ca ai fost cumintica, asa cum te stiu.
Tinem pumnii sa ni te alaturi. Tu ce iti doresti?
te pup, ai grija de tine

Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 323575)
Multumesc! nu-i nimik,trece:(! greu dar trece!!!!
Da, eu mai am un baietel (in 15 septembrie implineste 1 an si 5 luni),este o comoara ,un puiut micut si dragalas pe care il iubesc enorm!!!
Te pup si astept vesti noi!!! :-*:-*:-*

Sa iti traiasa baietelul, sa se faca mare si sa fie sanatos >:D<. Sincer de abia astept si eu sa imi vad copilul sa il vad cum se deplaseaza de-a busilea cu Pako (cainele nostru) mirosind la pampers (am citit asta pe undeva, ca asa detectau parintii ca trebuie schimbat copilul) :)). Stiu ca mai am de asteptat pana atunci :) si sunt rabdatoare.
Cand aveti voie sa incercati din nou pt bebe?
>:D<:-* take care

nicoleta100 11 sep 2010 13:31:34

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin;324276


[B
Sa iti traiasa baietelul, sa se faca mare si sa fie sanatos >:D<. Sincer de abia astept si eu sa imi vad copilul sa il vad cum se deplaseaza de-a busilea cu Pako (cainele nostru) mirosind la pampers (am citit asta pe undeva, ca asa detectau parintii ca trebuie schimbat copilul) :)). Stiu ca mai am de asteptat pana atunci :) si sunt rabdatoare. [/B]
Cand aveti voie sa incercati din nou pt bebe?
>:D<:-* take care

Multumesc ,Mailin!!!>:D<>:D<>:D<
Te cred ca esti nerabdatoare ,asa eram si eu!!! Sa vezi ce repede cresc ,de nu o sa iti vina sa crezi!!!! O sa vezi tu !!!
Trebuie sa facem pauza 3 luni ,adica sa evit 3 luni sa raman insarcinata,si incepand din 15 septembrie o sa iau Elevit!!! Ajuta!!!(sper ,asa mi-a zis medicul). Tu ce iei? Ti-a da ceva pastilute??? VITAMINE ???:-/:-/
ITI UREZ UN WEEKEND MINUNAT ALATURI DE CEI DRAGI!!!!!
http://stack.meme.ro/galerie/2007-08...187628853t.jpghttp://t3.gstatic.com/images?q=tbn:I...65ab765c49.gif


Slabuta 11 sep 2010 17:36:02

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Mailin >:D< mamica noastra cum se descurca cu papica? :)
Simo felicitari pentru rezultatul analizelor :-*

Abia astept sa vad pozisoare cu copilasii vostri :x

DrIulia2010 11 sep 2010 18:45:12

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
[QUOTE=mailin;324276]>:D<
Planuiam sa merg din octombrie, dar acum o las pana dupa sarcina. Mi-am propus sa merg pe jos la lucru si dupa acasa, cand incep in octobrie la noul loc de munca.
Cu intalnirea, nu stiu, eu propun sa ne vedem in octombrie. La mine incepe o perioada incarcata. Urmeaza mutarea, trebuie sa inchei cursurile si sa imi pregatesc biroul. Tu ce spui, cand ai putea? Banui ca tot in weekend.


Hello,super,incepi noul job.;)
In octombrie e foarte bine.

Ai grija de tine,de voi.>:D<

mailin 12 sep 2010 20:59:34

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 324326)
Multumesc ,Mailin!!!>:D<>:D<>:D<
Te cred ca esti nerabdatoare ,asa eram si eu!!! Sa vezi ce repede cresc ,de nu o sa iti vina sa crezi!!!! O sa vezi tu !!!
Trebuie sa facem pauza 3 luni ,adica sa evit 3 luni sa raman insarcinata,si incepand din 15 septembrie o sa iau Elevit!!! Ajuta!!!(sper ,asa mi-a zis medicul). Tu ce iei? Ti-a da ceva pastilute??? VITAMINE ???:-/:-/
ITI UREZ UN WEEKEND MINUNAT ALATURI DE CEI DRAGI!!!!!
http://stack.meme.ro/galerie/2007-08...187628853t.jpghttp://t3.gstatic.com/images?q=tbn:I...65ab765c49.gif

Deocamdata nu iau decat acid folic. Si cate o lingura de miere zilnic. Mi-au venit insa rezultatele de la analize si din cate imi dau eu seama sunt un pic anemica. Dar vedem ce zice doctorita joi. Sper sa nu imi dea vitamine, oricum din cate am auzit despre ea, nu este adepta vitaminelor luate in nestire. Voi nota in jurnalul acesta daca primesc ceva.

Nicoleta, sa ai o saptamana minunata >:D<

nicoleta100 12 sep 2010 21:06:02

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 325843)
Deocamdata nu iau decat acid folic. Si cate o lingura de miere zilnic. Mi-au venit insa rezultatele de la analize si din cate imi dau eu seama sunt un pic anemica. Dar vedem ce zice doctorita joi. Sper sa nu imi dea vitamine, oricum din cate am auzit despre ea, nu este adepta vitaminelor luate in nestire. Voi nota in jurnalul acesta daca primesc ceva.

Nicoleta, sa ai o saptamana minunata >:D<

Salutare!>:D<>:D<>:D<
Iubita mea daca organismul tau are nevoie de vitamine ,trebuie sa le iei!!!
Eu si in timpul primei sarcini am luat Elevit !!! Pe toeta perioada sarcinii!!! Si in anumite saptamani am luat Calciu!!! tin minte ca de 2 ori am luat calciu!!! Si am facut 2 vaccine!!!
Te pup si astept vesti!! Doar bune!!!!:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

simonet 13 sep 2010 08:40:33

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
>:D< ma bucur Simonet ca e totul f bine. Ma gandesc ca esti foarte nerabdatoare sa vezi ce veti avea. :)
Eu am fost astazi sa imi fac analizele si astept rezultatele si sper sa fie totul in regula. Samptamana aceasta am si eu programare la medic iar. In rest nimic special. Imi fac in continuare probleme ca nu mananc destul de "corect" sa zic asa, si ca nu fac destula miscare. Din fericire stau bine cu fructele, cu legumele e problema.
si tie Simonet in continuare o sarcina usoara iti doresc. Ne auzim pe aici cu vesti >:D<

Buna!!
Desi in urma cu 2 saptamani am facut eco si mi s-a spus ca e baietel, intr-adevar, abia astept sa merg din nou, sa imi spuna cu siguranta, deoarece atunci era totusi prea devreme. Urmeaza sa ma info cand anume e perioada propice pentrui aflarea sexului bebelului:)
Nici eu nu pap corect, insa ... poate pe viitor voi fi mai constiincioasa:D
Bafta la analize si tine-ne la curent:)

simonet 13 sep 2010 08:42:14

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Simo felicitari pentru rezultatul analizelor :-*

Multumesc!! :)

mailin 13 sep 2010 22:51:04

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 325856)
Salutare!>:D<>:D<>:D<
Iubita mea daca organismul tau are nevoie de vitamine ,trebuie sa le iei!!!
Eu si in timpul primei sarcini am luat Elevit !!! Pe toeta perioada sarcinii!!! Si in anumite saptamani am luat Calciu!!! tin minte ca de 2 ori am luat calciu!!! Si am facut 2 vaccine!!!
Te pup si astept vesti!! Doar bune!!!!:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Nu te-ai ingrasat de la Elevit? Sunt foarte discutate vitaminele astea pe net. Multe fete s-au ingrasat foarte mult dupa ce le-au luat. Doctorita mea nu este adepta vitaminelor, stiu sigur. Si nasei mele i-a spus sa ia cate una la cateva zile. Am si citit pe undeva ca un surplus de vitamine face mai rau decat un deficit de vitamine. Sunt curioasa ce imi va spune joi.
Ce vaccine ai facut?
te pup, o saptamana frumoasa >:D<

Citat:

Anterior postat de simonet (Post 326164)

Buna!!
Desi in urma cu 2 saptamani am facut eco si mi s-a spus ca e baietel, intr-adevar, abia astept sa merg din nou, sa imi spuna cu siguranta, deoarece atunci era totusi prea devreme. Urmeaza sa ma info cand anume e perioada propice pentrui aflarea sexului bebelului:)
Nici eu nu pap corect, insa ... poate pe viitor voi fi mai constiincioasa:D
Bafta la analize si tine-ne la curent:)

:)
Simonet tu ai primit ceva vitamine? Sau iei ceva?

Fetelor azi dimineata am avut o surpriza neplacuta. Cantarul meu a aratat cu 2.8 kg mai mult. Nu e bine, trebuie sa am mai multa grija, de abia astept sa vina 1 oct sa merg mai mult pe jos. Pana atunci nu prea pot pt ca am de carat zilnic laptopul si alte materiale grele si am de mers f mult pana la firma unde am cursurile.

Simonet tu cum stai cu greutatea? Daca tin bine minte si tu ai spus prin sapt 10 ca ai pus 2 kg, nu?

Incerc sa nu ma disper, dar stiu ca nu am voie sa pun mai mult de 7 kg si e asa greu ....si tiroida a luat-o iar razna :(

nicoleta100 13 sep 2010 23:07:43

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
[QUOTE=mailin;327200]Nu te-ai ingrasat de la Elevit? Sunt foarte discutate vitaminele astea pe net. Multe fete s-au ingrasat foarte mult dupa ce le-au luat. Doctorita mea nu este adepta vitaminelor, stiu sigur. Si nasei mele i-a spus sa ia cate una la cateva zile. Am si citit pe undeva ca un surplus de vitamine face mai rau decat un deficit de vitamine. Sunt curioasa ce imi va spune joi.
Ce vaccine ai facut?
te pup, o saptamana frumoasa >:D<[/QUOTE]
Nu ,nu m-am ingrasat!!!Eu cand am ramas insarcinata aveam 94 kg ,apoi am slabit pana la 89 kg(am renovat apartamentul si cred ca din cauza stresului am slabit)si ajungand in finalul sarcinii la 100kg !!!
Toate vitaminele sunt discutate sau doar Elevit???:-/:-/:-/Eu am o prietena care pe toata perioada sarcinii a luat Centrum si nici ea nu a luat kg in exces !!! Eu cred ca este si in functie de organism!!!
Nu stiu cum se numesc vaccinele ,doctorita de familie mi-a facut!!! Dar si ginecologul stia de vaccin ,el m-a pus sa intreb la medicul de familie ! Stiu ca primul l-am fact in a 32 a saptamana de sarcina si cel de-al doilea in a 38 a cred !!! Nu sunt sigur de cel de-al doilea ,cand l-am facut!!!
Sunt curioasa ce iti spune joi!!!
pup :-*:-*:-*
noapte buna!!!http://www.5fever.com/graphics/images/goodnight2.jpg

simonet 14 sep 2010 08:13:30

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
:)
Simonet tu ai primit ceva vitamine? Sau iei ceva?

Fetelor azi dimineata am avut o surpriza neplacuta. Cantarul meu a aratat cu 2.8 kg mai mult. Nu e bine, trebuie sa am mai multa grija, de abia astept sa vina 1 oct sa merg mai mult pe jos. Pana atunci nu prea pot pt ca am de carat zilnic laptopul si alte materiale grele si am de mers f mult pana la firma unde am cursurile.

Simonet tu cum stai cu greutatea? Daca tin bine minte si tu ai spus prin sapt 10 ca ai pus 2 kg, nu?

Incerc sa nu ma disper, dar stiu ca nu am voie sa pun mai mult de 7 kg si e asa greu ....si tiroida a luat-o iar razna :([/QUOTE]


buna!
te stresezi prea mult cu kilogramele, macar acum lasa-le:)

eu am luat pana saptamana trecuta magne b6, doctorul meu mi-a spus sa le opresc si nu mi-a mai dat altceva.

nu m-am mai cantarit de cateva zile, aveam 62,8 ultima data, astazi mi-a fost frica sa ma urc pe el, deci m-am ingrasat vre-o 3 kg.

simonet 14 sep 2010 09:50:00

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Sa vii cu vesti bune saptamana asta de la doctor:)
Eu merg saptamana viitoare, marti pe 21 la o eco sa ma conving ce este:)

Fac eforturi sa il conving si pe sotul meu sa ma insoteasca, sa vada minunea noastra, insa, se tine tare, cred ca e ff inspaimantat, si deja ma vede ca o viitoare mamica si nu ca o actuala sotie:)

Voi aveti asemenea probleme cu sotii vostri, sau ati avut pe perioada sarcinii, dragi slabute?
Multumesc!!

mailin 14 sep 2010 20:19:47

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 327219)

Nu ,nu m-am ingrasat!!!Eu cand am ramas insarcinata aveam 94 kg ,apoi am slabit pana la 89 kg(am renovat apartamentul si cred ca din cauza stresului am slabit)si ajungand in finalul sarcinii la 100kg !!!
Toate vitaminele sunt discutate sau doar Elevit???:-/:-/:-/Eu am o prietena care pe toata perioada sarcinii a luat Centrum si nici ea nu a luat kg in exces !!! Eu cred ca este si in functie de organism!!!
Nu stiu cum se numesc vaccinele ,doctorita de familie mi-a facut!!! Dar si ginecologul stia de vaccin ,el m-a pus sa intreb la medicul de familie ! Stiu ca primul l-am fact in a 32 a saptamana de sarcina si cel de-al doilea in a 38 a cred !!! Nu sunt sigur de cel de-al doilea ,cand l-am facut!!!
Sunt curioasa ce iti spune joi!!!
pup :-*:-*:-*
noapte buna!!!http://www.5fever.com/graphics/images/goodnight2.jpg

Hello, eu de elevit am citit. Si dupa mi-am amintit ca am vb cu o fosta colega de facultate, si a zis ca ea pana in luna a 5/a nu a pus un gram si dupa i-a dat dr elevit si a pus in restul sarcinii 30 kg. Si nu a scapat de toate nici acum la un an dupa nastere.
Norocoaso, am citit ca si Monica Anghel a slabit la inceput vreo 5 kg. Tu ai pus in final 6 kg, de la greutatea initiala, ceea ce este ideal pentru greutatea cu care ai pornit. As vrea sa fie asa si la mine, desi se contureaza altceva.

Citat:

Anterior postat de simonet (Post 327334)
:)


buna!
te stresezi prea mult cu kilogramele, macar acum lasa-le:)

eu am luat pana saptamana trecuta magne b6, doctorul meu mi-a spus sa le opresc si nu mi-a mai dat altceva.

nu m-am mai cantarit de cateva zile, aveam 62,8 ultima data, astazi mi-a fost frica sa ma urc pe el, deci m-am ingrasat vre-o 3 kg.

Citat:

Anterior postat de simonet (Post 327480)
Sa vii cu vesti bune saptamana asta de la doctor:)
Eu merg saptamana viitoare, marti pe 21 la o eco sa ma conving ce este:)

Fac eforturi sa il conving si pe sotul meu sa ma insoteasca, sa vada minunea noastra, insa, se tine tare, cred ca e ff inspaimantat, si deja ma vede ca o viitoare mamica si nu ca o actuala sotie:)

Voi aveti asemenea probleme cu sotii vostri, sau ati avut pe perioada sarcinii, dragi slabute?
Multumesc!!

Hello Simonet (sau mai bine spun Simona ;;)). Sunt intr-adevar terorizata de gandul ca ma pot face cat China, ca sunt deja cat casa. Din mai multe motive. 1. Numai eu stiu cat m-am chinuit in ultimul an jumate sa dau jos, si nu s-a intamplat nimic. 2. Am operatie de hernie de disc, si de la operatie am pus 20 de kg, nu cred ca e indicat sa mai pun vreo 30, nici macar vreo 10 nu cred ca e indicat. 3. NU AM CE IMBRACA ACUM, asa ca peste 10, 15, 20 de kg cred ca o sa umblu in haine de baba...sau nu stiu. Mi-e foarte greu sa gasesc ceva haine care sa imi placa, sa imi fie bune si sa fie la un pret rezonabil.....si mai sunt si alte motive, apropos de sot. El ma adora, da mie nu mi-e totuna sa stiu ca arat ca un baby-Michelin.
Sotul meu isi dorea sa intre la ginecoloaga, dar nu l-am lasat la eco vaginal. Maine, nu e joi, e maine intalnirea cu doctorul, daca ajunge la timp, o sa intre probabil si el. El si-a dorit de mult un copil, eu eram cea care tragea mata de coada, si vreau sa va spun ca el e mai tinerel decat maine cu 3 ani ;;). Si cand a aflat era ca pepsi in doza, nu mai avea stare, vroia sa spuna la toata lumea. Si repede s-a informat el pe ceva site de tatici, sau nu stiu pe unde, ce si cum cu sarcina, si nu ma vede ca pe viitoare mamica, ci tot ca pe sotie.

Fetelor, o seara frumoasa va doresc, pe maine :-*

simonet 15 sep 2010 08:51:30

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Hello Simonet (sau mai bine spun Simona ;;)). Sunt intr-adevar terorizata de gandul ca ma pot face cat China, ca sunt deja cat casa. Din mai multe motive. 1. Numai eu stiu cat m-am chinuit in ultimul an jumate sa dau jos, si nu s-a intamplat nimic. 2. Am operatie de hernie de disc, si de la operatie am pus 20 de kg, nu cred ca e indicat sa mai pun vreo 30, nici macar vreo 10 nu cred ca e indicat. 3. NU AM CE IMBRACA ACUM, asa ca peste 10, 15, 20 de kg cred ca o sa umblu in haine de baba...sau nu stiu. Mi-e foarte greu sa gasesc ceva haine care sa imi placa, sa imi fie bune si sa fie la un pret rezonabil.....si mai sunt si alte motive, apropos de sot. El ma adora, da mie nu mi-e totuna sa stiu ca arat ca un baby-Michelin.
Sotul meu isi dorea sa intre la ginecoloaga, dar nu l-am lasat la eco vaginal. Maine, nu e joi, e maine intalnirea cu doctorul, daca ajunge la timp, o sa intre probabil si el. El si-a dorit de mult un copil, eu eram cea care tragea mata de coada, si vreau sa va spun ca el e mai tinerel decat maine cu 3 ani ;;). Si cand a aflat era ca pepsi in doza, nu mai avea stare, vroia sa spuna la toata lumea. Si repede s-a informat el pe ceva site de tatici, sau nu stiu pe unde, ce si cum cu sarcina, si nu ma vede ca pe viitoare mamica, ci tot ca pe sotie.

Fetelor, o seara frumoasa va doresc, pe maine :-*[/QUOTE]

buna!
eu si sotul meu am slabit cu ceva vreme in urma 11 respectiv 13 kg cam in 2 luni, deci cu cineva specializat se poate.
cu operatia e intr-adevar nasol, si nici nu ma pricep la asta.
intr-adevar hainele mari sunt nasoale, si pe mine ma inspaimanta asta, dar planul meu e sa imi iau colanti si pulovere lungi, sa imi pun margele si eventual esarfe sau curele in jurul taliei, sub sani si cred ca va fi ok si o sa ma simt f bine asa, deoarece am mai purtat si iernile trecute.
apropo de sot, al meu e cu 4 ani mai tanar:D si nu l-am vazut mai fericit ca atunci niciodata:) dar acum, parca ii e frica sa se apropie de mine, e ciudat, nu stiu ce sa spun ...

o zi buna!!!:)

mailin 15 sep 2010 09:08:35

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
[/QUOTE]
buna!
eu si sotul meu am slabit cu ceva vreme in urma 11 respectiv 13 kg cam in 2 luni, deci cu cineva specializat se poate.
cu operatia e intr-adevar nasol, si nici nu ma pricep la asta.
intr-adevar hainele mari sunt nasoale, si pe mine ma inspaimanta asta, dar planul meu e sa imi iau colanti si pulovere lungi, sa imi pun margele si eventual esarfe sau curele in jurul taliei, sub sani si cred ca va fi ok si o sa ma simt f bine asa, deoarece am mai purtat si iernile trecute.
apropo de sot, al meu e cu 4 ani mai tanar:D si nu l-am vazut mai fericit ca atunci niciodata:) dar acum, parca ii e frica sa se apropie de mine, e ciudat, nu stiu ce sa spun ...

o zi buna!!!:)[/QUOTE]

Sunt convinsa ca se poate, doar ca eu nu am gasit inca pe acel cineva...desi am fost la 2 nutritionisti, 3 endocrinologi, am incercat programe de detoxifiere gen Forever living, sau programe din alea spa. Si motivatia cea mai mare a fost nunta...si nimic nimic. Ce e drept poate nu am facut destul sport. Poate trebuia mai mult...
Dar azi mi-a revenit inima la loc. Alaltaieri am baut un suc fermentat de mere si ieri m-am imprietenit cu toaleta. Si ce bine a fost...si azi a scazut iar cantarul cu 1,4 kg. Deci nu am pus 2.8 kg de grasime #:-s
Azi s-a racit destul de tare afara la TM si asa nu imi vine sa ies din casa.
O zi faina si revin diseara cu vesti >:D<

PS se poarta vad barbatii mai tineri :))

simonet 15 sep 2010 10:35:05

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Sunt convinsa ca se poate, doar ca eu nu am gasit inca pe acel cineva...desi am fost la 2 nutritionisti, 3 endocrinologi, am incercat programe de detoxifiere gen Forever living, sau programe din alea spa. Si motivatia cea mai mare a fost nunta...si nimic nimic. Ce e drept poate nu am facut destul sport. Poate trebuia mai mult...
Dar azi mi-a revenit inima la loc. Alaltaieri am baut un suc fermentat de mere si ieri m-am imprietenit cu toaleta. Si ce bine a fost...si azi a scazut iar cantarul cu 1,4 kg. Deci nu am pus 2.8 kg de grasime #:-s
Azi s-a racit destul de tare afara la TM si asa nu imi vine sa ies din casa.
O zi faina si revin diseara cu vesti >:D<

PS se poarta vad barbatii mai tineri :))[/QUOTE]

nutritionista la care am fost noi a fost super ok, si toti prietenii care au fost ulterior la ea au fost ff multumiti, daca vrei, iti pot da pe mail meniul meu, sa iti faci o idee:)

la noi incepe sa se incalzeasca, imi doresc o toamna lunga si calduroasa ...

o zi buna siiiii ... insorita:)

simonet 15 sep 2010 10:39:22

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
hei, acum am vazut, tu ai ticker pt slabit??

ce naiba, eu am pentru ingrasat si tu ... :D cu adevarat eu imi fac de cap in perioada asta:) desi parca deja nu mai are farmec si mancatul asta ...
ai grija de tine, lasa nemancatul, asta nu te ajuta acum!

mailin 15 sep 2010 19:14:39

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 329105)
hei, acum am vazut, tu ai ticker pt slabit??

ce naiba, eu am pentru ingrasat si tu ... :D cu adevarat eu imi fac de cap in perioada asta:) desi parca deja nu mai are farmec si mancatul asta ...
ai grija de tine, lasa nemancatul, asta nu te ajuta acum!

:D:D:D:D:D:D:D:D am fost la doctor. AM UN DANSATOR SAU O DANSATOARE, caaaat a putut sa se miste, facea figuri si ne facea cu manuta parca. Vaaai, nu am crezut ca la 10 saptamani se poate misca atat. Bebele este ok pana acum, arata foarte bine zice doctorita, are 3,16 cm si analizele sunt bune, mai putin partea cu anemia, cum am banuit de altfel. Asa ca de acum trebuie sa iau fier toata sarcina, si anume Maltofer. Deci per total a fost o zi excelenta. Bebele e superb, cantarul s-a dus iar in jos, toate in ordine iar. Saptamana asta nu mai apuc, dar saptamana viitoare trebuie sa trec pe la endocrinolog si pe la medicul de familie.
Tu cum esti? Toate bune? ;;)

nicoleta100 15 sep 2010 21:52:51

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
[QUOTE=mailin;329823]:D:D:D:D:D:D:D:Dam fost la doctor. AM UN DANSATOR SAU O DANSATOARE, caaaat a putut sa se miste, facea figuri si ne facea cu manuta parca. Vaaai, nu am crezut ca la 10 saptamani se poate misca atat. Bebele este ok pana acum, arata foarte bine zice doctorita, are 3,16 cm si analizele sunt bune, mai putin partea cu anemia, cum am banuit de altfel. Asa ca de acum trebuie sa iau fier toata sarcina, si anume Maltofer. Deci per total a fost o zi excelenta. Bebele e superb, cantarul s-a dus iar in jos, toate in ordine iar. Saptamana asta nu mai apuc, dar saptamana viitoare trebuie sa trec pe la endocrinolog si pe la medicul de familie.
Tu cum esti? Toate bune? ;;)[/QUOTE]
Sa va traiasca!!!!
Am uitat sa iti spun ca pe langa Elevit ,am luat si fier!!!
pup:-*

simonet 16 sep 2010 07:56:11

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 329823)
:D:D:D:D:D:D:D:D am fost la doctor. AM UN DANSATOR SAU O DANSATOARE, caaaat a putut sa se miste, facea figuri si ne facea cu manuta parca. Vaaai, nu am crezut ca la 10 saptamani se poate misca atat. Bebele este ok pana acum, arata foarte bine zice doctorita, are 3,16 cm si analizele sunt bune, mai putin partea cu anemia, cum am banuit de altfel. Asa ca de acum trebuie sa iau fier toata sarcina, si anume Maltofer. Deci per total a fost o zi excelenta. Bebele e superb, cantarul s-a dus iar in jos, toate in ordine iar. Saptamana asta nu mai apuc, dar saptamana viitoare trebuie sa trec pe la endocrinolog si pe la medicul de familie.
Tu cum esti? Toate bune? ;;)

buna!!!
felicitaaaari!!! ma bucur foarte mult pentru tine, stiu ce simti, zilele in care merg la eco plutesc, nu am mai simtit asta niciodata!!
eu am fost la 11 sapt si cateva zile si tot la fel, se misca in continuu.
ai grija, fierul da constipatie, papa lapte cu cereale integrale ca sa iti fie ok, sau intreaba medicul ce poti face in sensul asta.

tocmai mi-ai transmis starea ta de euforie, parca imi vine sa dansez:))) multumesc:)
eu sunt bine, numar zilele pana la eco, sa vad cu exactitate ce este bebe, astazi intru in saptamana 15, mi se pare incredibil,
burtica creste, toata lumea sa uita pe strada, desi uneori ma jenez sunt tare mandra de burtica mea.
pe langa burtica si sanii cresc, cred ca la tine sunt in plin proces:D
sa ai o zi buna!! si felicitari pentru bebe dansator!!

Gea 17 sep 2010 08:58:52

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 329823)
:D:D:D:D:D:D:D:D am fost la doctor. AM UN DANSATOR SAU O DANSATOARE, caaaat a putut sa se miste, facea figuri si ne facea cu manuta parca. Vaaai, nu am crezut ca la 10 saptamani se poate misca atat. Bebele este ok pana acum, arata foarte bine zice doctorita, are 3,16 cm si analizele sunt bune, mai putin partea cu anemia, cum am banuit de altfel. Asa ca de acum trebuie sa iau fier toata sarcina, si anume Maltofer. Deci per total a fost o zi excelenta. Bebele e superb, cantarul s-a dus iar in jos, toate in ordine iar. Saptamana asta nu mai apuc, dar saptamana viitoare trebuie sa trec pe la endocrinolog si pe la medicul de familie.
Tu cum esti? Toate bune? ;;)

Felicitari pentru analize :D Va fi bine, stai lnistita.

Si la noi, la 14 saptamani, bebe nu mai avea stare, ca abia a stat la poza sa il masoare doctorul. Ai un maricel in burticuta :D Dar lasa ca va creste bebe mare si frumos, si ii va face pe mami si pe tati mandrii de el/ea :x
Eu astazi implinesc 23 saptamani :D si din cate am citit pe net, bebe ar avea in jur de 25-28cm si 450-500g :D :x E uimitor, pentru ca ieri am mancat niste mazare cu sotul meu, si ne gandeam amandoi la perioada cand ne-am "botezat" bebelul, la inceput, "mazarica" :)) Am ras amandoi 10 minute :)) Si am pus o boaba de mazare langa burtica si nu ne venea sa credem ce a crescut bebe :x Acum e un dovlecel mai copt ;)) E senzational sa iti vezi copilul miscandu-se si dansand la ecograf, dar e si mai grozav sa il simti apoi in burtica :x Abia astept sa il simti si sa ne spui ce senzatii si sentimente te napadesc ;;)

Ai grija cu papica, sa nu ii lipseasca lui bebita nimic, dar nici tie, ca apoi ii vei simti lipsa.

Aveti grija de voi si sa revii cu vesti bune >:D<

simonet 28 sep 2010 10:40:48

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Bunaaaaa!!!!
Mailin ce mai faci? Cum te mai simti? Ce mai face bebitul?

mailin 29 sep 2010 12:29:04

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 345224)
Bunaaaaa!!!!
Mailin ce mai faci? Cum te mai simti? Ce mai face bebitul?

Buna, sunt bine multumesc, dar este o saptamana ingrozitor de grea. Trebuie sa fac rapoarte pt fostii colaboratori, lichidarea la fostul loc de munca, angajarea si preluarea noului job si sa ma mut. Sunt destul de obosita si cand ajung acasa cad printre saci si genti direct in pat. Maine va avea loc marea mutare, sper sa reusim sa ducem totul intr-o zi, avand in vedere ca mai e si de impachetat.
Bebele e ok cred si ii promit ca dupa sapt asta se vor mai linisti lucrurile si pt el.Peste o sapt mergem iar la eco sa vedem ce si cum.
Tu cum esti? Incepe sa creasca burtica? Eu am observat ca deja trag de blugi sub burta pt ca pe la sf zilei incep sa ma stranga. >:D<>:D<>:D<zi frumoasa sa ai

simonet 29 sep 2010 14:35:40

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
buna!!
oho, intr-adevar ai o perioada nr. 1 :D bafta si spor!
ma bucur sa aud vesti si mai ales bune!! orice mutat e un nou inceput, si cu serviciul si cu casa, asa ca f bine!!
ai grija cu caratul, nu te implica f tare, chemati prieteni sa va ajute.

in ceea ce priveste vizita la eco, abia astept sa aud vesti, si cred ca vor fi si despre sexul bebelului:)

eu sunt bine, cresc in fiecare zi, si ai dreptate, seara burtica e imensa ... :D in curand trebuie sa merg la shopping, nu ma mai cuprind multe haine:)
apropo de asta, am crescut cu 10 cm in talie. aveam 70 si acum am 80, asta dimineata pe stomacul gol:D seara nu am avut curaj sa ma masor.
in perioada asta trec printr-o foame continua, as manca permanent, de fapt mananc pana simt ca imi plezneste pielea pe burta:)) cred ca incepe perioada de pofte si de ingrasat:D

o zi buna sa ai, si insorita (la noi a plouat toata ziulica:))

simonet 15 oct 2010 18:36:26

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Mailiiiin:)? ce mai faci?
esti gata cu mutatul?

spor la treaba, ma gandesc ca ai din moment ce nu ne mai incanti cu povestiri despre sarcina:)
te pup, sa ai un week-end placut!

VentoFreddo 15 oct 2010 18:50:00

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Buna, mailinush, felcitari pt bebel cel dansator:x:-*
Moama, ce perioada plina ai:-o:mutat in casa noua, nou job, bebe..Sper sa fii bine si sanatoasa, si sa ne mai dai vesti despre bebe, ai facut eco sa vezi ce e:-/
Pupici multi!:-*>:D<
App, Simonet, si tu ziceai ca te duci la ecograf pt confirmarea sexului bebeului, e confirmat ca e baietel?:x>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:47:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO