forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sunt insarcinata (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/)
-   -   O noua viata - jurnal de sarcina Mailin (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/noua-viata-jurnal-sarcina-mailin-5960.html)

simonet 23 aug 2010 11:37:38

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 297395)
Buna Simonet,
fetita mea dc ar fi bruneta cu ochi albastri ar avea cu cine sa semene, ca si sotul meu si tatal meu au ochi albastri si bruneti/sateni suntem toti :D.
Eu am joi programare la gineco sa vedem inimioara si dupa trebuie sa imi fac toate analizele.
Buna idee cu costurile. O sa fac o lista si o sa le trec aici in jurnal, de la inceput si pana la sfarsit, poate intereseaza si alte fete, plus ca e interesant de stiut cam cat costa o sarcina in Romania zilelor noastre.
Eu sunt traducator si trainer de limbi straine si am program flexibil si lucrez mult acasa. Programul este haotic si de aia speram sa ma anjagez in octombrie. Marti am intalnire cu viitorul potential sef si am ceva emotii #:-s
Saptamana aceasta am mancat mai mult decat de obicei si mai ales am trecut pe mancare gatita. Cred ca zilnic am mancat ceva gatit si se simte. Ma simt grea si umflata si obosita, asa ca saptamana viitoare o sa trag iar mai mult pe partea de salate si fructe.
Ma dor genunchii cateodata, si lucrul asta nu imi place, imi arata ca se modifica ceva la corpul meu. Asa ma dureau, adica un pic mai tare atunci, si in perioada in care m-am ingasat foarte tare si in care s-a declansat treaba cu tiroida.
Saptamana asta nu am facut nici un fel de sport, in afara de o plimbare de o ora intr-o zi, si as vrea sa recuperez azi si maine si dupa sa imi promit ferm ca voi face de 3x sapt ceva miscare de acum.
Simonet tu faci ceva miscare?
Weekend placut iti doresc >:D<

Buna!!
Bafta multa la doctor si la intalnirea cu viitorul angajator!!

Pe mine ma doare uneori mijlocul, mai ales cand ma ridic de pe scaun si am si unele ameteli cand ma ridic brusc din pat ...
De ieri am dureri de cap cam nasoale, astazi mi-am luat un latte machiato care e slab si mi-a trecut partial, eu nu am mai baut cafea de cand am aflat ca sunt insarcinata:D

Momentan nu mai fac sport, inainte sa aflu ca sunt insarcinata mergeam de 3-4 ori pe saptamana la aerobic si in week-end mergeam cateva ore pe bicicleta, doctorul insa mi-a spus raspicat fara astfel de miscare, doar miscare usoara iar pe mine ma enerveaza mersul pe jos, mai ales prin bucuresti, singura sansa e sa merg la sala pe banda de alergat ...
In ceea ce priveste papa, eu mananc in 90 % din cazuri mancare gatita, si intr-adevar m-am ingrasat si eu nesperat de mult:( deja sotul meu e ingrozit, ieri am mers la un botez si imi doream sa port o rochita mulata, insa ... nu m-a lasat:)) f nasol a fost momentul acela pt mine:D intr-adevar am burta pt ca sunt balonata iar eu aveam scorbura in loc de burta:)

Cand auzi inimioara e ceva .... ce nu poate fi explicat, mie mi-au dat lacrimile instant, este extrem de emotionant, si de fiecare data cand imi spune medicul de la eco ca e totul ok, ma ia o emotie, si ma apuca un plans dupa ce plec de acolo, cred ca e plansul de relaxare de dupa stresul de eco, si astazi sunt extrem de stresata, abia astept sa merg maine sa vad ca e toul ok.

Te pup, sa ai o zi buna!!

mailin 23 aug 2010 22:32:03

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 299166)
Buna!!
Bafta multa la doctor si la intalnirea cu viitorul angajator!!

Pe mine ma doare uneori mijlocul, mai ales cand ma ridic de pe scaun si am si unele ameteli cand ma ridic brusc din pat ...
De ieri am dureri de cap cam nasoale, astazi mi-am luat un latte machiato care e slab si mi-a trecut partial, eu nu am mai baut cafea de cand am aflat ca sunt insarcinata:D

Momentan nu mai fac sport, inainte sa aflu ca sunt insarcinata mergeam de 3-4 ori pe saptamana la aerobic si in week-end mergeam cateva ore pe bicicleta, doctorul insa mi-a spus raspicat fara astfel de miscare, doar miscare usoara iar pe mine ma enerveaza mersul pe jos, mai ales prin bucuresti, singura sansa e sa merg la sala pe banda de alergat ...
In ceea ce priveste papa, eu mananc in 90 % din cazuri mancare gatita, si intr-adevar m-am ingrasat si eu nesperat de mult:( deja sotul meu e ingrozit, ieri am mers la un botez si imi doream sa port o rochita mulata, insa ... nu m-a lasat:)) f nasol a fost momentul acela pt mine:D intr-adevar am burta pt ca sunt balonata iar eu aveam scorbura in loc de burta:)

Cand auzi inimioara e ceva .... ce nu poate fi explicat, mie mi-au dat lacrimile instant, este extrem de emotionant, si de fiecare data cand imi spune medicul de la eco ca e totul ok, ma ia o emotie, si ma apuca un plans dupa ce plec de acolo, cred ca e plansul de relaxare de dupa stresul de eco, si astazi sunt extrem de stresata, abia astept sa merg maine sa vad ca e toul ok.

Te pup, sa ai o zi buna!!

bafta maine >:D<>:D< te astept cu noutati
voi reveni si eu cu noutati, ca maine ma intalnesc cu "sefu:
:-*

nicoleta100 23 aug 2010 22:35:04

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 299937)
bafta maine >:D<>:D< te astept cu noutati
voi reveni si eu cu noutati, ca maine ma intalnesc cu "sefu:
:-*

Salutare>:D<
Multa bafta maine la intalnirea cu seful(este acel sef la care nu erai hatarata sa ii spui sau nu daca esti insarcinata???)
Vreau sa iti spun ca am facut ieri un test de sarcina si...........au iesit 2 liniute!!!!!! Sunt asa de fericita!!!!
pup:-*:-*:-*

mailin 24 aug 2010 06:48:05

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 299941)
Salutare>:D<
Multa bafta maine la intalnirea cu seful(este acel sef la care nu erai hatarata sa ii spui sau nu daca esti insarcinata???)
Vreau sa iti spun ca am facut ieri un test de sarcina si...........au iesit 2 liniute!!!!!! Sunt asa de fericita!!!!
pup:-*:-*:-*

FELICITAAARIIII >:D<>:D<
ce ma bucur, se mareste gasca noastra. ;;)
cand mergi la dr?
te astept cu vesti
da este acel sef, dar am sa ii spun si ce va fi va fi, eu sper ca va fi bine

simonet 24 aug 2010 07:39:31

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 299941)
Salutare>:D<
Multa bafta maine la intalnirea cu seful(este acel sef la care nu erai hatarata sa ii spui sau nu daca esti insarcinata???)
Vreau sa iti spun ca am facut ieri un test de sarcina si...........au iesit 2 liniute!!!!!! Sunt asa de fericita!!!!
pup:-*:-*:-*

Felicitari Nicoleta!!!
Bine ai venit in club:D

nicoleta100 24 aug 2010 07:39:47

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 300031)
FELICITAAARIIII >:D<>:D<
ce ma bucur, se mareste gasca noastra. ;;)
cand mergi la dr?
te astept cu vesti
da este acel sef, dar am sa ii spun si ce va fi va fi, eu sper ca va fi bine

MULTUMESC!!!
Saptamana viitoare merg la medic!!!(sau poate reusesc o sa reusesc sa fac rost deo programare in aceasta saptamana)!!!:)
Multa bafta!!!>:D<:x:x>:D<>:D<

simonet 24 aug 2010 10:36:31

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 299937)
bafta maine >:D<>:D< te astept cu noutati
voi reveni si eu cu noutati, ca maine ma intalnesc cu "sefu:
:-*

Bunaaa!
Sunt atat de fericita!!
Bebe e bine, are 11 saptamani si 4 zile, se misca in continuu, si mi-a spus ca sunt sanse ff mari sa fie baietel pt ca ... are ceva intre picioruse:D e prea devreme prognosticul, dar ... sunt atat de fericita, plutesc:))

Tare mult imi doresc ca intalnirea ta sa fi fost cel putin la fel de buna precum a mea!! Bafta multa, Iti tin pumnii!

mailin 24 aug 2010 18:56:34

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 300319)
Bunaaa!
Sunt atat de fericita!!
Bebe e bine, are 11 saptamani si 4 zile, se misca in continuu, si mi-a spus ca sunt sanse ff mari sa fie baietel pt ca ... are ceva intre picioruse:D e prea devreme prognosticul, dar ... sunt atat de fericita, plutesc:))

Tare mult imi doresc ca intalnirea ta sa fi fost cel putin la fel de buna precum a mea!! Bafta multa, Iti tin pumnii!

Ma bucur tare mult ca ai primit vesti bune, si daca e baietel, sa va traiasca >:D<. Ti-am zis ca si la mine toate semnele sunt de baietel :)), asa ca visul nostru cu fetite ramane pe data viitoare.
Intalnirea mea a fost buna, in sensul ca am anuntat ce era de anuntat si primesc un contract pe 6 luni pentru inceput, dupa care pot sa stau acasa cat vreau (adica 2, 3, 4 luni) si cand ma intorc primesc contract pe termen nedeterminat. Partea buna e ca primesc jobul, partea proasta este ca pe alea 2, 3, 4 luni teoretic raman descoperita. O sa vedem cum procedam in continuare, macar acum stiu o treaba.
Acum sa mai vedem ca bate inimioara joi si dupa punem tara la cale.

Azi am papat cat de cat ok, dar ieri a fost dezastru....dar promit sa nu repet, am mancat dimineata pufuleti, la pranz melc cu nuca si branzoaica si seara doua boluri de minestrone, si intre vreo 4 piersici si si niste pepene verde, si o cana mare cu lapte. Dezastru total mi se pare meniul de ieri, si l-am si certat pe sotul meu, care a vrut sa faca ceva dragut cu produsele de patiserie, sa nu mai imi ia asa ceva in veci.

Cam atat cu noutatile la mine. >:D< ne auzim maine, seara / zi superba iti doresc

mailin 24 aug 2010 18:57:38

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 300058)
MULTUMESC!!!
Saptamana viitoare merg la medic!!!(sau poate reusesc o sa reusesc sa fac rost deo programare in aceasta saptamana)!!!:)
Multa bafta!!!>:D<:x:x>:D<>:D<

ai reusit cu programarea? sa nu uiti sa treci sa ne anunti ce si cum? Tu cum te simti? ai ceva simptome? >:D<

nicoleta100 24 aug 2010 20:35:10

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 301015)
ai reusit cu programarea? sa nu uiti sa treci sa ne anunti ce si cum? Tu cum te simti? ai ceva simptome? >:D<

Of,da,am reusit,pt maine dimineata la 8.30 !!! este o urgenta ca mi-au venit rusii(nu tare dar au venit!!!:((:((:(()si trebuie sa merg sa vad ce se intampla !!! revin maine cu vesti!!!
Ma bucur ca ai reusit sa obtii acel contract ,chiar si daca numai pt 6 luni deocamdata!!!
pupici si sarcina usoara !!!!:-*:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:06:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO