forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/ten/)
-   -   Peeling chimic (http://forum.slabute.ro/ten/peeling-chimic-7087.html)

choco 16 nov 2010 23:45:25

Re: Peeling chimic
 
buna.scuze de intrebare dar in ce consta acest peeling chimic?si eu am probleme cu cosurile.ms frumos :-*

alyy 17 nov 2010 11:23:08

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 405919)
buna.scuze de intrebare dar in ce consta acest peeling chimic?si eu am probleme cu cosurile.ms frumos :-*

din cate am inteles iti pune o solutie pe fata care arde un pic apoi o indeparteaza,si apoi treptat se duce pielea,eu imi fac pentru a scapa de urmele de la acnee,daca ai probleme cu cosurile mai bine mergi la un dermatolog sa-ti dea un tratament adecvat si sa-ti faca o curatire a fetei ( nu-ti recomand sa mergi la cosmetica pentru curatire)

choco 17 nov 2010 23:04:57

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de alyy (Post 406219)
din cate am inteles iti pune o solutie pe fata care arde un pic apoi o indeparteaza,si apoi treptat se duce pielea,eu imi fac pentru a scapa de urmele de la acnee,daca ai probleme cu cosurile mai bine mergi la un dermatolog sa-ti dea un tratament adecvat si sa-ti faca o curatire a fetei ( nu-ti recomand sa mergi la cosmetica pentru curatire)

mersi frumos :-*.eu am probleme cu cosurile..varsta..dar nu chiar exagerat,dar mereu se poate mai bine :).am un tratament de fata dar mereu uit sa-l aplic,tot de la un dermatolog.sunt perioade in care ma mai lasa cosurile,apoi mai revin...deja m-am plictisit de asta :))

alyy 18 nov 2010 10:17:04

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 407190)
mersi frumos :-*.eu am probleme cu cosurile..varsta..dar nu chiar exagerat,dar mereu se poate mai bine :).am un tratament de fata dar mereu uit sa-l aplic,tot de la un dermatolog.sunt perioade in care ma mai lasa cosurile,apoi mai revin...deja m-am plictisit de asta :))

te inteleg asa am fost si eu,dar eu am avut multe cosuri si 1 an de zile am fost la doctor,tratamete,acuma am ramas cu urmele de la cosuri si vreau sa scap si de ele:)

alyy 25 nov 2010 08:11:52

Re: Peeling chimic
 
mi-am facut ieri peeling chimic si nu aratam ca si cum eram arsa de soare:D

alyy 25 nov 2010 08:12:46

Re: Peeling chimic
 
cam dureros peelingul dar sa speram ca merita si sper ca nu mai trebuie sa mai fac

DrIulia2010 25 nov 2010 08:16:27

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de alyy (Post 415265)
mi-am facut ieri peeling chimic si nu aratam ca si cum eram arsa de soare:D


Ally e normal, epiderma a trecut printr-un proces,laser,etc,in cateva zile isi va reveni la normal.

Acum am vazut ca esti din Tm.:)

alyy 25 nov 2010 08:51:02

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 415274)



Ally e normal, epiderma a trecut printr-un proces,laser,etc,in cateva zile isi va reveni la normal.

Acum am vazut ca esti din Tm.:)

stiu ca o sa-si revina,dupa ce mi se duce pielea,sunt curioasa daca am scapat de urme

alyy 26 nov 2010 08:14:43

Re: Peeling chimic
 
ce groaznic arat astazi dupa peeling,bine ca mi-a dat doctorita o crema cu protectie 50 care este ca fondul de ten:D

alyy 03 dec 2010 09:11:22

Re: Peeling chimic
 
se pare ca mai trebuie sa-mi fac un peeling pentru ca se mai vad un pic urmele dar nu se mai vad asa adanci cum am avut inainte de peeling,de-a bea astept sa scap de ele :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:00:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO