forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/ten/)
-   -   Peeling chimic (http://forum.slabute.ro/ten/peeling-chimic-7087.html)

julianna 21 feb 2011 12:03:18

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de alyy (Post 404717)
am fost ieri la dermatolog pentru am-i curata fata de punctele negre iar peelingul mi-l face saptamana viitoare miercuri

:) buna! Din cate stiu eu,nu se fac extractii de pct negre,gomaj cu o sapt inainte de peeling; si nici nu trebuie sa iei aspirina cu o zi-doua inainte; dar probabil doctorita te-a informat,pas cu pas ds ce urmeaza sa se intample cu fatza ta! Iti doresc bafta...si reusita in tot ce ti-ai propus.

alyy 23 feb 2011 12:53:21

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de julianna (Post 536405)
:) buna! Din cate stiu eu,nu se fac extractii de pct negre,gomaj cu o sapt inainte de peeling; si nici nu trebuie sa iei aspirina cu o zi-doua inainte; dar probabil doctorita te-a informat,pas cu pas ds ce urmeaza sa se intample cu fatza ta! Iti doresc bafta...si reusita in tot ce ti-ai propus.

mie mi-a spus doar ca inainte de peeling trebuie sa-mi curete fata,apoi mi-a pus o masca care pisca fata foarte tare la fel ca la peeling si mi-a spus dupa ce mi se decojeste pielea sa vin sa ma vada si sa-mi faca peelingul,de aspirina nu mi-a spus

Nemo 24 feb 2011 00:15:36

Re: Peeling chimic
 
Buna, Ally
Scuza-ma ca intervin, singura problema cu care sa fi atenta e protectia solara, timp de minim o luna dupa ultima sedinta de peeling, crema cu factor 50+.
Daca nu sunt indiscret, la cine ai fost pentru peeling?
Si sotia e dermatolog, si e tot din TM.
O seara buna.

alyy 24 feb 2011 08:40:12

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de Nemo (Post 541741)
Buna, Ally
Scuza-ma ca intervin, singura problema cu care sa fi atenta e protectia solara, timp de minim o luna dupa ultima sedinta de peeling, crema cu factor 50+.
Daca nu sunt indiscret, la cine ai fost pentru peeling?
Si sotia e dermatolog, si e tot din TM.
O seara buna.

de crema cu protectie mi-a spus,am fost la Policlinica Circumvalatiunii

Alisea87 25 feb 2011 17:05:11

Re: Peeling chimic
 
Buna, am facut peeling marti, azi e vineri si fata mea arata ingrozitor. De-abia am inceput sa ma cojesc, ceea ce ar fi bine dar imi este foarte teama de cum imi va ramane pielea dupa. Ma poate asigura cineva ca va fi bine :D ? Pielea "cea noua" este destul de rosie, va trece aceasta roseata?

LicuriciColorat 25 feb 2011 18:55:06

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de Alisea87 (Post 544744)
Buna, am facut peeling marti, azi e vineri si fata mea arata ingrozitor. De-abia am inceput sa ma cojesc, ceea ce ar fi bine dar imi este foarte teama de cum imi va ramane pielea dupa. Ma poate asigura cineva ca va fi bine :D ? Pielea "cea noua" este destul de rosie, va trece aceasta roseata?


nu cred ca trebuie sa'ti faci girji
e normal sa'ti fie fata rosie,eu cred ca se va videca:-*

alyy 25 feb 2011 19:55:33

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de Alisea87 (Post 544744)
Buna, am facut peeling marti, azi e vineri si fata mea arata ingrozitor. De-abia am inceput sa ma cojesc, ceea ce ar fi bine dar imi este foarte teama de cum imi va ramane pielea dupa. Ma poate asigura cineva ca va fi bine :D ? Pielea "cea noua" este destul de rosie, va trece aceasta roseata?

stai linistita,asa am fost si eu,chiar daca ti se duce pielea o sa mai fi rosie,dar e normal si se vindeca,important e sa nu tragi de pielea care se cojeste pentru ca iti ramane urme.Mie roseata mi-a trecut in cateva zile dupa ce ma-m decojit.Tratament ti-a dat?

Alisea87 26 feb 2011 08:30:12

Re: Peeling chimic
 
Multumesc pentru raspunsuri. Parca dimineata acum am vazut si eu ca ar fi mai bine...nu mi-a dat niciun tratament special, doar curatare de 2 ori pe zi si crema Sensibio Rich de la Bioderma sa ma dau de mai multe ori pe zi. Daca aveti alte sfaturi pentru tratament....

alyy 26 feb 2011 09:38:34

Re: Peeling chimic
 
Citat:

Anterior postat de Alisea87 (Post 545381)
Multumesc pentru raspunsuri. Parca dimineata acum am vazut si eu ca ar fi mai bine...nu mi-a dat niciun tratament special, doar curatare de 2 ori pe zi si crema Sensibio Rich de la Bioderma sa ma dau de mai multe ori pe zi. Daca aveti alte sfaturi pentru tratament....

mie mi-a dat :demachiant,si 2 creme,cu una ma dau dimineata si cu una seara si crema de protectie ( nu stiu de care sa imi iau )

Alisea87 26 feb 2011 10:19:22

Re: Peeling chimic
 
Crema de protectie va trebui sa-mi iau si eu dar nici eu nu stiu de care.
Mie imi este teama la barbie, acolo s-a desprins mai intai pentru ca vorbesc, mananc...chestii normale :D Pe obraji s-a mai luat azi si arata doar putin rozaliu, dar pe la barbie...:(
am vazut k ai facut 2 pelinguri, ally. Mi-e mi-a spus de 4 initial, sa vad a 2-a oara ce-mi va spune. Dar, si ma repet, imi este TEAMA sa-mi ard fata din nou. Plus ca va trebui sa-mi iau un concediu mai lung la munca, acum mi-am luat doar 3 zile, luni ar trebui sa ma intorc. Chiar merita? Dispar cicatricile de la acnee?
Inca ceva, ce crema ti-a dat tie, aia care spui k este ca un fond de ten?
Ma bucur mult ca am gasit pe cineva care a mai facut...deci...o sa te mai stresez pana termin tot tratamentul :D Don\'t hate me!


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:04:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO