forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Vergeturi (http://forum.slabute.ro/vergeturi/)
-   -   Cum scap de vergeturi? (http://forum.slabute.ro/vergeturi/cum-scap-vergeturi-435.html)

madaEM 10 mai 2010 11:47:03

Re: Cum scap de vergeturi?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 181996)
:)) eu merg la unul care nu se inchide usa, adica se inchide dar in acelasi timp sta deschisa:)) nu stiu cum sa ti explic.:D


asa era si ala ..adica puteai sa o deschizi cand vrei ...dar eu cum am ametit trageam de alta parte:)):)):))si aveam impresia ca nu se mai deschide...si mai eram si singura ..plus ca era un tip acolo la solar ...unde tipam la el:)):))ma mai vedea si dezbracata:">bine cu bikini:)
ca imi era rau tare:)

georgyanna 17 mai 2010 15:11:15

Re: Cum scap de vergeturi?
 
fetelor:(..dak voi va plangeti k aveti peste 20 de ani....dar yo k am 17,si am nascut..si am o burta ingrozitoare:((:((.va rog spuneti-mi ce sa fac:((...am si multe vergeturi si e si burta mare si lasata:((astept sfaturile voastre:((

Slabuta 17 mai 2010 15:13:03

Re: Cum scap de vergeturi?
 
Citat:

Anterior postat de georgyanna (Post 190168)
fetelor:(..dak voi va plangeti k aveti peste 20 de ani....dar yo k am 17,si am nascut..si am o burta ingrozitoare:((:((.va rog spuneti-mi ce sa fac:((...am si multe vergeturi si e si burta mare si lasata:((astept sfaturile voastre:((

Ai trecut deja printr-o sarcina? sau am inteles gresit:-/

ps: te rog, fara limbaj tip mess.

Adella 17 mai 2010 15:18:29

Re: Cum scap de vergeturi?
 
Citat:

Anterior postat de georgyanna (Post 190168)
fetelor:(..dak voi va plangeti k aveti peste 20 de ani....dar yo k am 17,si am nascut..si am o burta ingrozitoare:((:((.va rog spuneti-mi ce sa fac:((...am si multe vergeturi si e si burta mare si lasata:((astept sfaturile voastre:((

>:D<Linisteste-te:-*
Intai analizeaza ce-ti place sa mananci din alimentele bune,evita faionoasele,zaharul,alcoolul,mancarea super procesata ...vine vara ..ince sa se ieftineasca legumele ..mananca cat mai multe salate in care poti arunca si cateva cuburi de branza,pui,peste,oua :)bea multa apa si evita alimentele care te baloneaza gen mar,mazare,fasole,varza:)
O sa fie bine ...multe din fete au avut burta dar usor usor i-au dat de capat ...daca ai nascut recent e normal sa se retraga mai greu ..ai rabdare ..oricum copilul te va secatui de enrgie ..deci sportul il ai deja asigurat:)
Daca ai intrebari te asteptam cu drag:-*
Uite si aici un subiect care te poate ajuta :) http://forum.slabute.ro/pregatirea-s...nate-2489.html

Kittie 17 mai 2010 19:24:26

Re: Cum scap de vergeturi?
 
De la ultima mea postare, am mai adaugat in colectia mea de creme crema antivergeturi.
Nu stiu ce sa zic despre ea, deoarece nu o folosesc chiar zilnic, insa atunci cand te dai cu ea, le estompeaza cat de cat...

georgyanna 18 mai 2010 13:15:20

Re: Cum scap de vergeturi?
 
da...am o nastere....

Si MULTUMESC mult pentru sfaturi:*

Slabuta 18 mai 2010 13:17:57

Re: Cum scap de vergeturi?
 
Citat:

Anterior postat de georgyanna (Post 191539)
da...am o nastere....

Si MULTUMESC mult pentru sfaturi:*

Daca a trecut ceva timp dupa nastere, te poti apuca de sport, gen pilates sau callanetics.

In plus, incearca creme hidratante pentru aceasta zona.

roxis 21 mai 2010 15:50:20

Re: Cum scap de vergeturi?
 
Buna fetelor ,as mai avea o intrebare.Eu dupa a 2-a nastere am ramas cu o burta mare si urata,adica plina de vergeturi si lasata ca la bunica:(....fac sport dupa cum stiti ,dar totusi nu se vede mare diferenta,si cel mai mult ma deranjeaza burta asta oribila,....vergeturile stiu ca nu mai scap de ele ,m-am obisnuit cu ideea,dar cand vad cu spanzura burta ma i-au toti dracii,oare mai pot face ceva sa scap de ea macar sa nu mai spanzure ca la bunica???...:-s.mor de ciuda cand ma gandesc ca nici nu am 27 ani inca si arat mai rau ca mama.Astept raspunsurile voastre....va multumesc anticipat...:)

Buna! si eu am aceeasi problema cu burta:))problema e ca tu macar ai o scuza ca doar ai bebe da eu nu.Eu nu am avut grija si m-am facut cat CHINA! si dupa am slabit si-am ramas cu burta! vreau sa merg la sala dar oricum nu stiu ce sa aleg intre fitness si sala cu aparate etc. Intre timp, m-am mai ales si cu vergeturi.Si mi-o trecut prin cap sa-mi iau crema....si a functionat:D:X.Chiar zilele trecute am intrerupt tratamentul si nu se vad decat putin.In timpul tratamentului chiar nu se vad:X.Astept sa mai imi dea parintii cv bani si mai imi iau:)))).Incearca poate te ajuta

Slabuta 22 mai 2010 11:43:50

Re: Cum scap de vergeturi?
 
Citat:

Anterior postat de roxis (Post 195682)
Buna! si eu am aceeasi problema cu burta:))problema e ca tu macar ai o scuza ca doar ai bebe da eu nu.Eu nu am avut grija si m-am facut cat CHINA! si dupa am slabit si-am ramas cu burta! vreau sa merg la sala dar oricum nu stiu ce sa aleg intre fitness si sala cu aparate etc. Intre timp, m-am mai ales si cu vergeturi.Si mi-o trecut prin cap sa-mi iau crema....si a functionat:D:X..Chiar zilele trecute am intrerupt tratamentul si nu se vad decat putin.In timpul tratamentului chiar nu se vad:X.Astept sa mai imi dea parintii cv bani si mai imi iau:)))).Incearca poate te ajuta

Buna Roxis :)

Daca deja ai slabit, adica esti la greutatea dorita, si vrei sa te tonfiezi, opteaza pentru greutati, mici. Mai poti face si pilates care iarasi ajuta in astfel de cazuri. :)

cristiniq 26 mai 2010 12:52:42

Re: Cum scap de vergeturi?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 181806)
Eu m-am ales cu niste vergeturi , definitive :( din pacate in partile laterale ale soldurilor cum cobori in jos , si putine pe fund. Nu sunt extraordinar de vizibile dar sunt acolo... si plus de asta am incercat mai mult minunatii pt scapat de ele , dar pana la urma m am dat batuta, macar ma bucur ca am slabit :))

Asa am ajuns sa gandesc si eu. Oricum, oricat vom lupta tot o sa mai apara cate ceva care sa ne nemultumeasca, trebuie sa vedem si partea plina a paharului, nu?


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:12:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO